Pergola Tente Fiyatları

Pergola Tente Fiyatları

Pergola tente fiyatları konusunda tentelerin kendileri arasında şu şekillerde farklılıklar bulunmaktadır. Açılır kapanır tente fiyatları ile tente pergola metrekare fiyatları farklı olacak biçimde hesaplanmakta raylı tente ek olarak ışıklı tente pergola eklenerek otomatik tente şeklinde katlanır tente ya da sadece güneşlik tente olarak kullanılan gölge sistemleri tercih edilebildiği gibi Windowsan olarak ithal ürünler kullandığımız bioklimatik pergola sistemlerimizi Alman marka hareket sağlayan motorlar ile garantili bir biçimde talep edilen renge boyanabilir alüminyum paslanmaz kasadan imal ederek blackout kumaş tercih edildiğinde kullanışlı membran özelllikli pergolanız 3 boyutlu ısı yalıtımlı ve alev tehlikesiz olarak yürütmez kumaş kullanıabilir. Led spot aydınlatma tercih edildiğinde ise kumandalı tente pergola sistemleri görsel şölen ile kullanımınıza sunulmaktadır.

ışıklı pergolalar güneşi ve yağmuru engeller

Pergola Sistemleri

Pergola Tente Raylı Sistemimiz, açılır tavan özel sistemimiz ve mimarlarımızın güncel tasarımlarıyla imal edilen ürünlerimiz, etrafınızdaki mekanlardan sizi görsel ve işlevsel anlamda bir adım öne taşır, mekanınızın açık hava alanını en efektif bir şekilde kullanmanın yanı sıra her mevsim de yaşam alanlarına yer kazanmanın harika bir yolu da bu pergola tente sistemleridir. Konforunuz için özel olarak tasarlanmış olan pergola modellerimiz, son derece modern ve stabil çalışan raylı sistem sayesinde sizi iklimin olumsuz koşullarından koruyarak yaşam kalitenizi üst seviyeye taşır, aynı zamanda doğa ile gelişmiş uyumu sayesinde misafirlerinizin de yorgunluğunu atmalarına yardımcı olarak açık hava mekanlarınızda harika bir konfor sağlamaktadır.
Otomatik pergolalarda aydınlatma için kullandığımız ledlerimizin kullanım ömrü oldukça uzundur.
Açılır tavan sistemlerimizin mekanik kısımlarda tercih ettiğimiz özel motorları ürünlerimizde kullanmaktayız böylelikle pergola tente fiyatları hesaplamalarında kalite ve kullanım konforundan ödün vermemekteyiz. Ayrıca pergola uzaktan kumanda sistemi sayesinde tek bir tuşa dokunuşla mekanizmayı kolay bir biçimde çalıştırabilirsiniz.
Bu ürünlere paralel olarak Açılır çatı, katlanır tavan, veranda sistemlerimiz imalat ve montajlarımız mevcuttur.
Windowsan olarak pergola tente ürünlerimize son derece güvenip gerek ürünlerimiz gerekse ekiplerimizden dolayı henüz şikayet almış olmayışımızın yanı sıra garanti vermekteyiz.

Pergola Tente Sistemleri

Geniş ve Düz tasarımıyla pergola tente ürünümüz, içinde bulunduğunuz mekandan keyif almanın harika bir yoludur.
Ürünlerimiz dilediğiniz zaman, istediğiniz kadar güneşin sağladığı mutlu hissettiren sıcaklığın ve ışığından keyif almanıza imkan sağlamaktadır. Zarif detayların mimarların özel tecrübelerine binaen şık hatları içermesi ile, iç mekanınıza yüksek oranda estetik katmasına siz de izin verin. Çatı tente, veranda tente, balkon tente, teras tente olarak tasarlanabilen ve sıklıkla cafe, restaurant, teras, bahçe gibi açık alanların talep edildiğinde kapalı mekana dönüştürülebilmesi için özel olarak tasarlanmış bir otomatik tente sistemleri üretmekteyiz. Ürünlerimiz şık tasarımı, otomatik açılır kapanır sistemi ile mekanların dış cephelere estetik katmaktadır.

Otomatik Pergola Sistemlerinin Özellikleri
Otomatik Pergola Sistemlerinin Özellikleri

Pergola Tente Metrekare Fiyatları

Pergola tente metrekare fiyatları tasarlanacak mekana göre değişiklik göstermekte olup, kullanılacak malzeme kalitesi de etken faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.
Mekanların dış cephelerine, kış bahçesi sistemlerine şıklık ve estetik bir görünüm katmak için, talep edeceğiniz ölçülerde tasarlanabilen hareketli bir açılır tavan tente sistemidir. Motorlu ve kumandayla kontrolü sağlanılabilen pergola ürünlerimiz oldukça kullanışlı ve fonksiyonel bir üründür.
4 mevsim kullanılabilir olması en sıklıkla tercih edilme sebebidir. Bilhassa restaurant, cafe, dükkan gibi açık alanı olan mekanlarda tercih edilmektedir. Kaliteli marka kumaş tercihi ile birlikte dış görüntüyü kapatmaz tam tersi mekanınıza şık bir görüntü katacaktır ve size arzu ettiğiniz gölgelendirmeyi sağlayacaktır.

Motorlu Tente Fiyatları

Motorlu Açılır Kapanır Tente Sistemleri Fiyatları ilgili mekanın kurulum yeri, montaj güçlüğü, varsa talep edilen özel işçilikler, projede yer alan metrekare büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.

İstanbul merkezli fabrikamız Tüm Türkiye ve Dünyaya montajlı ve montajsız pergola tente ürünleri sunmaktadır.
Pek çok referansı bulunan Windowsan size Dünyanın pek farklı yerlerinde ve Türkiye’de imal edip montajlarını sağladığı ürünlerden referanslar gösterebilmektedir. Yurt içi piyasasına uygun fiyat ve üstün kalitesiyle yön veren Windowsan kurulduğu günden bu zamana kadar müşterilerine karlı son derece yapıcı biçimde yaklaşarak çözümler üretmektedir.
Pergola tente ve motorlu modelleri için metrekare fiyatlarını güncel olarak öğrenmek için bizimle irtibata geçiniz.

Katlanan Teras  (Rolling Roof)

Katlanan Teras  (Rolling Roof), geleneksel açılır tavan sistemlerinden farklı olarak modern bir hareket mekanizmalarına sahiptir. Kendi ekseni etrafında dönebilen özel paneller açılır cam tavana haiz olduğu gibi arkaya doğru birarada toplandığında, maksimum seviyede tam bir açık tavan kısmı elde edilebilmektedir.
Rolling Roof Sistemleri, mekanlar için açık havada doğanın ve temiz havanın tadını en üst seviyede çıkarmanızı sağlarken; aynı zamanda mevsimsel farklılıklara ve hava muhalefetlerine karşı da kışın yağmurlu ve fırtınalı havalardan aynı zamanda soğuktan da etkilenmeden kış bahçelerinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz ek bir yaşam alanı sağlamaktadır.

Bioklimatik Pergola Sistemleri

Cafe, Restaurant ve Villa gibi her açık mekanda tercih edilebilen Bioklimatik Pergola Sistemleri, insanların arasında daha çok  kapanır açılır tavan, Rolling Roof, yuvarlanan teras veya katlanan teras isimleri ile bilinmektedir.
Açık hava keyfini en efektif bir biçimde sağlanması için özel olarak geliştirilmiş olan bioklimatik pergola modelleri, özellikle bahçe konseplerinde tercih edilmek üzere projelendirilerek olmazsa olmaz pergola sistemlerinin arasında kendisine yer bulmaktadır.
Çoğunlukla kış bahçesi tasarımlarında camların etkili olduğu yoğun biçimde tercih edilen bu etkin ve kullanışlı sistemde cam sistemiyle oluşturulmuş salt mekanizma yer aldığından, aydınlatma için oldukça en ideal tercihler arasındadır. Pergola sisteminde kullanılan cam modelleri her mevsim fırtına ve dolu yağışları gibi doğanın olumsuz hava şartlarına karşı oldukça dayanıklı bir şeklinde üretilmiştir.

 Bioklimatik Pergola Özellikleri

Bioklimatik pergola özellikleri arasında kullanım kolaylığı içeren pek çok faktör sıralanabilmektedir.

  • Biyoklimatik pergola sistemi, içeriğindeki panellerin katlanma hareketi ile yukarı çatıdan hava sirkülasyonunu sağlarken, güneşli zamanlar için de gölgelendirme özelliğini de kaybetmez.
  • Rolling Roof tavan mekanizmasının hem katlanma hem toplanma hareketini eş zamanlı sunma özelliğinin diğer pergola türlerine nazaran oldukça büyük bir avantajı bulunmaktadır. Bilhassa gün ışığı gibi dışarıdan gelen etkileri talep edilen miktarda yaşam alanlarına alma veya mevcut iç mekandan uzaklaştırma şansı verir.
  • Her açıda ayarlanabilen paneller sayesinde, gün ışığından talep edilen miktarda istifade edebilme imkanı sunar.
  • Sistem açıkken bile özel dizayn edilmiş olan profiller yardımı ile, yağmur ve kardan etkilenmeden havalandırma sağlar.
  • Her çeşit mekan için tasarım ve uygulanabilme imkanı sağlayan biyoklimatik pergola, hiçbir açılır tavan mekanizmalarında olmayan katlanma ve toplanma hareketini bir arada yapabilmektedir.
  • Panellerin katlanma özelliği sayesinde temizlik yapılması için çatıya yukarıdan çıkmaya gerek kalmadan, içeriden kolayca pratik bir biçimde temizlenebilir.
  • Bioklimatik pergola modelleri talep edildiği taktirde elektrostatik fırın boya ile istenilen renkler ile renklendirilebilir; talep edilen her renkte program düzenlenebilir.

Bioklimatik Pergola Kullanım Alanları

Bioclimatic pergola olarak günümüzde bahsedilmeye başlanılan açılır kapanır tavan sistemi, ekseriyetle hali hazırda bahçesi olan lokanta ve kafelerde genellikle pek çok tercih edilmektedir. Rolling Roof açılır tavan sisteminde, açılır cam tavan ve branda sistemlerinde hali hazırda olmayan güvenlik önlemleri de içermektedir. Her mevsim güvenle kullanım imkanı sağlayan biyoklimatik pergolalar, çarpıcı ve göz alıcı tasarımları ile uygulandığı her mekana yüksek seviyede modern bir dokunuş katar.Alanları müsait olan evlerin ise teras, kış bahçesi, balkon ve veranda gibi bölümlerinde de yoğunlukla tercih edilen ve kullanılan bu tavan sistemi, açık havanın ferah tadını soğuk kış aylarında da devam ettirerek sürdürmeyi ve güneş ışınlarından en yüksek seviyede faydalanmayı kullanıcılarına sunar.

Sert geçen ikimlerde bilhassa fırtınalı ve bol rüzgarlı havalarda, rüzgarın yüksek şiddetinden kaynaklı olarak ses konusunda rahatsız etmeyen bioclimatic pergola modelleri, giriş dekor tasarımları ile son derece albenisi olan şık ve gösterişli olarak projeleri tasarlanmaktadır. Güneş ışınlarından en yüksek düzeyde faydalanmayı amaçlayan bu düzenek, mevcut ısıyı dengeleme amacı ile ısı izolasyon özelliğine de haizdir. Bu yapısal özellikleri sayesinde Windowsan Bioclimatic Pergola Sistemleri; restoran, çay bahçesi, kahvehane, nargile salonu, döner salonu ve kafe gibi işletmelerin sıklıkla tercih ettiği ve bunların yanı sıra; evlerinin bahçesinde, terasında, verandasında veya balkonunda kış bahçesi gibi bir yaşam alanı oluşturmak arzu edenler tarafından sıklıkla ilgi görmektedir.

Bilindiği üzere eski tip branda sistemlerinde kar yükü taşınamadığı için yoğun kar yağışının olduğu bölgelerde branda örtüsü açılmak zorundadır. Bu durum ise, tavanı kapatılmış olan alanı kullanılamaz hale getirir. Biyoklimatik pergola sistemlerinde bu sorunun yaşanmaması, mevsimsel avantajları arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.