ELEKTRİKLİ TENTE

ELEKTRİKLİ TENTE

Halkımız arasında elektrikli tente olarak tabir edilen gölgelendirme ve güneşlik sistemleri genel olarak olarak kendinden açılıp kapanabilen tente ve pergolalar için kullanılan bir isimdir.

Sektörümüzde otomatik tente yada motorlu pergola olarak bilinen bu sistemler kullanıcının tentesini yada pergolasını efor sarfetmeden bir motor sayesinde kolayca kontrol etmesine olanak tanır.

OTOMATİK İLE MOTORLU ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Otomatik tenteler , bir buton yada uzaktan kumanda ile kolayca kontrol edilir.Sessiz ve güvenli bir şeklide kısa sürede tenteniz açılıp kapanabilir. Bununla birlikte gelişen teknolojinin yardımı ile opsiyonel olarak sensörler ( algılayıcılar ) sayesinde talebinize göre rüzgar şiddetini yada yağmur yağmasını algılayarak tamamen otomatik olarak çalışabilir, kumandaya bile gerek kalmadan  açılıp kapanabilir.

Mafsallı ve kasetli tentelerde bu sistemler kullanılabilir. Bu tip tentelerde kullanımı zaruri olmasa da dileyen müşterilerimize bu sistemleri kurarak daha konforlu bir gölgelik sistemi deneyimi yaşayabilmelerini sağlamaktayız.

Otomatik tentelerin bir diğer önemli özelliği son derece dayanıklı yapısı olmasıdır. Bu tente sistemleri, kaliteli malzemelerden imal edilir. Kötü hava şartlarına dayanıklılık gösterir. Bununla birlikte bazı darbelere de direnç gösterirler. Bu dayanıklılık sayesinde uzun ömürlü olurlar. Uzun kullanım ömründen ötürü ,tente değişimi ya da tadilatı gibi sorunlarla sık karşılaşmazsınız.
Bu sistemlerde  kullanılan motorlar da oldukça uzun ömürlü olduklarından  verimli çalışabilecek bir kapasiteleri vardır. Otomatik tente modelleri birçok açıdan oldukça sağlamdırlar.

Otomatik Tente Modellerinde Estetik

Tentelerin bir özelliği de dekoratif amaçlı olarak da kullanılmalarıdır. Bu açıdan otomatik tenteler, hem işlevsel hem de görsel özellikler taşıyan oldukça faydalı sistemlerdir. Böylece kafe, restoran, otel ve benzeri yerlerde mekan ile bütünleşir. Aynı zamanda zarif yapısı ile oldukça estetik durmaktadır. Otomatik tente modelleri, çok şık bir tasarıma sahip olan birçok model bulunmaktadır.
Böyle şık tasarımlar, tentenin dekoratif özelliklerini ön plana çıkarır. İlgi çekici mekanlar oluşturmaya yardımcı olurlar.