Kış Bahçesi Dekorasyonu Örnekleri 2020

Kış Bahçesi Dekorasyonu Örnekleri 2020

Kış bahçelerinde normal yazın kullandığımız bahçe mobilyalarını kullanabilirsiniz. Bu bahçeyi devamlı kullanacaksanız salon mobilyalarını aynı salona yerleştiriyormuş gibi de kullanabilirsiniz. Kış bahçesi dekorasyonları genelde yaz bahçelerine göre çok daha evseldir yani evin herhangi bir odası gibi yapılır. Içerisinde soba veya şömine bile olan değişik kış bahçesi dekorasyonları mevcuttur.

Müstakil Villa için bir kış bahçesi eklemek büyük bir yatırım olacaktır. Bu yüzden kış bahçesi yaparken ince eleyip sık dokumak çok önemlidir. İster dinlenmek için harika bir yere sahip olmayı hayal edin, isterseniz de işlevsel bir aile odası sahibi olmayı isteyin, bunun için pek çok harika seçenek var.

Kış bahçesini mükemmel kılan şey nedir?

Ancak eğer kış bahçenize yeteri kadar zaman ve para ayırmaz iseniz, evinizin değerini düşürme riskiyle karşılaşmak muhtemel sonuçlardan biridir. Pek çok kış bahçesi fikri bulmanız mümkün. İster mükemmel bir güneşlenme odasına sahip olmayı hayal ediyor olun, isterseniz de evinizin geri kalan kısmıyla uyum içinde ancak aynı zamanda farklı bir bölüm oluşturmayı isteyin, bilhassa kış bahçesi yapımını amaçlayan firmamızdan kolayca pek çok fikir alabilirsiniz. Kış bahçesi konusunda başka insanların evlerinden de ilham alabilir, bunları bizlerle paylaşarak Rehau markasının kış bahçesi ekipmanlarının sağladığı etkin ve uygun maliyet ile birlikte kaliteli bir kış bahçesine sahip olabilirsiniz. Kış bahçesi ile ilgili fikirleri evinizden bizleri arayarak detayları görüşebilir, kafanızdaki soru işaretlerini bir bir giderebiliriz.
Tercihiniz ister minimalist, ister modern, isterse de İskandinav olsun, Windowsan Öz İnşaat olarak pek çok farklı tarzda kış bahçesine ait referanslarımıza göz atabilirsiniz.

Kış bahçemi nasıl kendim tasarlarım?

Villa ya da ticari mekanınız için bir kış bahçesi tasarlamak için bir mimar tutmanız ya da önce bir profesyonele danışmanız menfaatiniz için uygun olacaktır. Bu sayede mümkün olan en yüksek kalitede ve tasarımda bir kış bahçesine sahip olmak için ilk adımı doğru bir şekilde atmış olursunuz. Şayet ne istediğinizi tam olarak biliyorsanız, süreç çok daha kolay ilerleyecektir.

Talebinizi netleştirmeniz doğrultusunda karar vermek için de firmamızın çalışmalarındaki profesyonellerin daha önceki projelerine bakıp fikirler alabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz malzemeleri, ya da odanın şekli ve boyutu gibi pek çok faktörü hesaba katmanız gerektiğinden kış bahçesi tasarımı çok fazla çalışma gerektirir.
Planlama yapmaya başlamadan önce, plan ruhsatına ihtiyacınız olup olmadığını araştırmanız gerekebilir. Bu konularda Windowsan Öz İnşaat olarak sizlere destek vermekteyiz. İlk etapta bahçenizin ölçülerini ve kış bahçenizi nereye kuracağınızı belirlemek te sizin için faydalı olacaktır. Kendi kış bahçenizi kendiniz yapmanız da ele alınabilecek seçeneklerden biridir ama bu konuda yerel yönetimin gerekli gördüğü gereklilikler hakkında bilginiz yoksa bu tercih riskli olabilir.
Eğer kış bahçenizi yaptıktan sonra yerel idare bahçenizin yönetmeliklere uygun olmadığına karar verip, bahçeyi yıkmanıza karar verirse bu sizin için hem zaman hem de para kaybı anlamına gelecektir.
Bu nedenle işe başlamadan önce yönetmelikleri bildiğinizden emin olun. Eğer bu konuda emin değilseniz, bunun için bir profesyonelden de yardım alabilirsiniz. Size bu konuda yardımcı olabilecek uzmanlara https://windowsan.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Üstelik Windowsan uzmanları hizmet verdikleri bölgeye göre de sizlere en uyun maliyetli ve optimum çözümleri önereceğinden şüpheniz olmasın.

Klasik Kış Bahçesi Modelleri ve Örnekleri

Klasik kış bahçeleri ekseriyetle kahverengi tonlarında çoğunlukla ahşap tarzda yapılan bahçelerdir. Villa tarzı evler de yapıdan bağımsız olarak ayrı bir bina şeklinde de tercih edilir.

Minimal Kış Bahçesi Modelleri ve Örnekleri

Kış bahçesi sadece villalarda ya da büyük balkonlu evler de olacak diye bir kaide yok elbette. Küçük alanları büyük alanlara çevirmek sizi masraftan kurtarır. Biraz yaratıcı olmalısınız ve eşyalarınızın küçük ebatlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece alandan kazanarak kış bahçenizin daha büyük görünmesini sağlarsınız. Kanepe ve koltuk, yere serilecek küçük bir kilim, ortama değişik bir hava katmak için duvar süsleri, pencere önüne koyacağınız bir kaç bitkiyle kendinize bir kış bahçesi oluşturabilirsiniz.

Modern Kış Bahçesi Modelleri ve Örnekleri

Siyah ve beyaz tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı Rehau pvc ve doğrama kullanılan bahçelerdir. Bütün kış bahçesinin etrafının komple camlarla çevrildiği olduğu tarzlar da vardır. Bu tür kış bahçelerinde şömine çokça tercih edilir. Evden ayrı ya da balkon kapatılarak olan kış bahçeleri de modern tarzda eşyalarla istendiği vakit düzenlenebilir. Sürgülü kapı ve cam balkon seçebilirsiniz, böylelikle kış bahçenizde bir bütünlük sağlamış olursunuz.

Victoria Tarzı Kış Bahçesi Modelleri ve Örnekleri

Bu tarz kış bahçelerinde daha çok klasik tarzda eşyalar kullanır. Ülkemizde pekte yaygın olmayan tarzdır. 19. yüzyıl İngiltere’sinden esintiler barındırır. Kubbeli çatılar, dışarıdan çok gözükmesin diye camlar botanik bitkilerle kaplı olur. Romantik tarzda sayılan bu bahçeler genellikle 5 çayı gibi misafir ağırlamalarda kullanılan  kış bahçeleridir.