OTOMATİK TENTE VE PERGOLA SİSTEMLERİ

Açık mekanlarda sıklıkla tercih edilen Pergola sistemleri günümüzde her hava şartlarına uygun olarak tasarlanıp her mevsim kullanılabilecek mekanlar elde etmeyi sağlamakla birlikte, gerek işletmeler gerekse şahısların kullanımı açısından çok amaçlı tasarım ve teknolojik yenilikler barındırması nedeni ile tercih edilmektedir. Pergola tente kullanımlarına olan ilgi pek uzun zamandır sürmektedir.

Otomatik Tente Sistemleri sayesinde mevcutta bulunan konum içerisinde yeni yaşam alanları elde edilir ve hava şartları yağmur, kar, fırtına bile olsa da 4 mevsim pek rahatlıkla vakit geçirilebilecek yaşam tarzı oluşturulabilmektedir. Bilhassa otel, cafe, restoran, avm ve villa gibi insanların sıklıkla tercih ettiği mekanlarda kullanılan pergola tente sistemleri teknolojik gelişmeler ile farklı şekillerde geliştirilmektedir.

Pergola tente  

Yaz aylarında güneşin yakıcı sıcağından ve kış aylarında ise yağmur, kar gibi doğal yağışlardan korumayı hedefleyen ve aynı zamanda gerek nostaljik gerekse de romantik manzaralar sergileyebilen bu yeni tip pergola tente sistemleri, mevcut yapının üzeri pek çok çeşidi bulunan plaka ile kapatılarak bu özelliğe kavuşturulur. İstendiğinde cam vasıtası ile etrafının da kapatılmasıyla bir çeşit kış bahçesi elde edilerek yapının zenginliği artırılmış olmaktadır. Bu sayede özellikle soğuk iklimlerde açık bir konumda doğa ile içi içe bir yaşam deneyimi sağlanmış olmaktadır.
Ekseriyetle kış bahçeleri ya da ticari mekanlarda uygulaması yapılan otomatik pergola sistemleri, yer aldığı mekanın üzerinin açılır kapanır bir halde kullanımına imkan sağlaması nedeni ile yoğun olarak tercih edilmektedir. Otomatik tente sistemleri proje bazlı, özel tasarıma yönelik çözümler teknoloji barındıran ve gelişmiş şekilde imalatları gerçekleştirilebilmektedir.

Otomatik Tente Sistemleri Nerede Kullanılır?

Otomatik tente, her mevsim açık alanda bulunan balkon ve bahçelerde kullanılır. Bu yaşam alanlarının en efektif ve ideal kullanımına imkan sağladığından ötürü de sıklıkla tercih edilmektedir. Etrafı camla kapatıldığında bir kış bahçesi haline gelebilmesi, 2 faydayı bir arada sunması şeklinde bir avantaj sağlamaktadır. Mevcutta yer alan bahçe yada balkonun çok daha kişisel bir alana dönüştürülmesi ile birlikte oldukça hoş bir görünümle yapılar güzelleştirilmiş olmaktadır.

Otomatik Tente Teras  

Otomatik tente sistemleri teraslarda çok efektif ve uygun fiyatlara kurulumu yapılabilen yaşam alanı sistemleridir. Pergola tente metrekare fiyatları kullanılacak malzeme kalitesine ve kurulum yapılacak alanın büyüklüğüne konumuna göre değişmektedir. Detaylı bilgi için projenizi bizimle paylaşmanız durumunda balkon pergole fiyatları konusunda sizlere net olarak alternatif imkanlar da sunarak pergola tente taleplerinize cevap verebilmekteyiz.

Motorlu Tente 

Açık hava bahçelerinde bilhassa otomatik pergola motorlu tente olarak ta bilinerek yaz sıcaklarında güneşin yakıcılığı ve uv ışınlarının yaşam alanına girmesini engelleyerek sağlığa da fayda sağlamaktadır. Soğuk kış aylarında ise yağmur, kar, fırtına gibi doğal yağış ve afetlerden korunmak sebebi ile tercih edilmektedir.
Bu nedenle 4 mevsim soğuk olan ayaz ve yağışlı iklimlerde bile yaz aylarında kullanıldığı gibi balkon ve bahçelerde güzel ve kaliteli zaman geçirme imkanı oluşturulmaktadır. Açık havuzların da kullanımında otomatik pergola kullanımı oldukça tercih edilen bir sistem olduğundan dolayı pek yaygındır.
Bunlara ek olarak, kalabalık şehir hayatına doğadan güzel ve özlenen bir esinti katmayı hedefleyen pek çok belediyelerin oluşturduğu park ve bahçelerde yer alan yaya yürüyüş yolları yada kaldırımlarda  pergola görmek oldukça rastlanılan bir durumdur. Pergola Sistemleri tüm dış mekanlarda uygulanabilmektedir..

Elle Açılır Tente ile  Mafsallı Tente

Özel üretim raylı Pergola Tente sistemleri devlet tarafından bir zaman önce yasal olarak yasak getirilen sigara yasağı için kullanılabilecek mekanlar için havalandırma konusunu da sağlaması ve etkin biçimde insanları rahatsız etmeden kullanılabilmesi amacı ile tasarlanması bilhassa  cafe, restoran, otel şeklinde insanların sıklıkla bulunduğu mekanlarda sıklıkla tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Otomatik tente imalatı esnasında kullanılan malzemeler %81’i alüminyum olup geri kalan miktarı uygulanacak duruma göre  çelik konstrüksiyon yapılarak elektrostatik boya ile güzel bir biçimde boyanarak randımanlı ve uzun süreli kullanım amaçlanmaktadır. Özellikle otomatik tente denildiğinde işletme avantajları arasında uzaktan kumanda sistemi ile ileri-geri hareket imkânı sunularak eski tip çevirmeli kapat-aç modellerine nazaran kullanımı pratik ve kolay bir hale getirilmiştir.

Pergola Tente 

Pergola tente, adından da anlaşılacağı gibi klasik tentelere nazaran daha gelişmiş malzeme kalitesine ve teknolojinin imkanlarından faydalanılması konusunda yeterli verimliliğe sahip olması açısından günümüzde pek çok villa ve işyeri tarafından rağbet görmektedir. Pek çok çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları klasik ön dikmeli Pergola olarak, mevcutta ayarlanmış raylar vasıtası ile hareketini sağlayan, kullanım yerinin tercihine göre alüminyum, ahşap veya çelik yapılara istenildiği şekilde uyarlanabilen esasen bir hareketli tavan sistemidir. Otomatik tente ve pergola sistemleri tavan kapatma sistemleri arasında en uygun maliyet ile çözüm sunar.

Otomatik pergola sistemleri tasarlanırken kullanılacak alanın büyüklüğü ve iklim koşulları da göz önünde bulunulmak kaydı ile ekseriyetle eğimli şekli (%12 eğim), eğer kumaş tarzı kullanılıyor ise gerdirildiğinde yağmur suyunun yağmur oluğuna doğru akışını sağlar. Bu şekilde imal edilen otomatik pergola bir duvara dayanarak veya arka dikmeler ile bağımsız bir yapı şeklinde kurulabilir.

Tente Fiyatları

Otomatik tente sistemlerinde kurulum yapılarına göre makasları pistonlu olan pergola tenteler diğerlerine nazaran çok daha uzun ömürlü ve bir o kadar da sessizdirler. Bu özellikleri fiyatlarına da yansımaktadır. Otomatik pergola olarak teknolojik yenilikler sayesinde sensör kullanılan tentelerde otomatik tentenin hava olaylarına karşı önceden bilgi alabilmesi sağlandığından kar, yağmur, güneş ve rüzgâr gibi doğal yağış ve olaylara karşı zarar görmesini önleyen özel mekanizmalara sahip olması en büyük avantajlarındandır. Otomatik tente sistemi içerisinde yer alan bu özel elektronik kontrol üniteleri vasıtası ile üzerinde bulunduğu eşyaları olumsuz bir duruma karşı koruma görevi de sağlamış olur. Bilhassa mevsim fark etmeksizin öğlen güneşini tam karşıdan birkaç saat gören geniş mekânlarda pergola tentenin ön kısmından üretilmiş olan özel siperlikler imal edilerek monte edilmektedir. Bu sayede yüksek güneş ışığı alan mekanlarda da etkin kullanım sağlanması hedeflenmektedir. Otomatik Tentenin siperlik olarak kullanılan kısmının kumaşı su geçirmeyen ve solmayan türdendir üretimi yapılan iskelet sisteminde de tercih edilen hammadde paslanmaz çeliktir.