Kış Bahçesi Nedir ?

Kış Bahçesi Nedir ?

Son yıllarca pek çok tercih edilen kış bahçesi yaşam alanları için, ana vazifesi yağmur, rüzgar ve soğuk iç mekanlara karşı korunan çeşitli tasarımlar tercih edilmektedir. Bu tür yapıları süslemek için sıklıkla istenilen plastik ve alüminyum malzemeleridir. Bu malzemeler kullanıcıların asgari ve üst düzey ihtiyaçları karşılayarak bu sayede çekici bir görünüm yanı sıra kurulumu kolay, uygun bir fiyata sahiptirler.

Kış bahçesinin bir diğer ana malzemesi olarak cam kullanılmaktadır. Tasarımlar oluşturmak için kaliteli markaların doğru cam ünitelerini seçmek önemlidir. Camın amacı sadece kış bahçesinin estetik cazibesinin oluşturulması değil, aynı zamanda içeride rahat ve gün ışığı alan bir ortamı sağlamaktır.

Kış bahçesinin kullanım amacına göre şekli ve boyutu pek çok çeşitli olabilir. Taleplere göre yapılan tasarımlarda, ilk olarak dekoratif ve pratik bir işlev olarak çalışan cam ve alüminyumdan yapılmış armatürlerin bulunduğu çeşitli malzemelerden yapılabilir.

Kış bahçeleri doğaya yakın ve ışık alan yapıda olmalarının yanı sıra, ekstra bir yaşam alanı kazandığından dolayı son yıllarda uygun fiyat maliyetleri nedeni ile de pek çok kez tercih edilmektedir..  Kış bahçesi uygulanan mekanlar  sağlıklı ve huzurlu ortam arayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.  Windowsan.com olarak Kış bahçesi uygulamaları arge çalışmalarımız ile birlikte sürekli gelişen ürünlerimiz, tercihe göre sabit veya tamamen açılır çatı seçenekleri ile sınırsız mekan konforu sağlayan seçkin sistemlerdir.

Kış Bahçesi Fiyatları ile Kalite Oranları

Kış bahçesinin yapımı müşterilerimizin kendi talepleri ve kullanım amacına göre kendi özelliklerine sahiptir ve istediğiniz ortamın oluşturulmasına bağlı olarak maliyet ve fiyatlar değişiklik göstermektedir.  Isı yalıtımlı profil sistemi uygulanan kış bahçeleri en olumsuz hava şartlarında ev konforunu sağlamaktadır. Termal iletkenlik özelliğinde olan profillerden ve camlardan oluşan kış bahçeleri fiyatları farklılık göstermektedir. Bu şekilde ihtiyaçlara karşılık olarak, sıcaklık ve ışık rejimi ile karakterize edilen kış bahçeleri pek ala oluşturabilir.

Kış Bahçesi Avantajları

Kış bahçeleri 4 mevsim boyunca doğaya yakın  oturma odası, salon, yemek odası, yatak odası, spa, mutfak,jakuzi veya hobby odası olarak kullanıma açmakta ve yaşam kalitesini artıran keyifli mekanlar haline gelmektedir.

Kış Bahçesi Ürün Özellikleri

Kış bahçesi sistemleri her mekana göre geleneksel veya çağdaş tasarımda tercih edilen renk ve ebatta uygulanabilmektedir.

Alüminyum veya çelik taşıyıcı sistemler kullanılan kış bahçesi sistemlerinde olumsuz hava şartları dahil olmak üzere uzun yıllar güvenle kullanabilmek için dizayn edilmektedir. Taşıyıcı direkler içerisinde gizli su tahliye özellikleri standart olarak uygulanmaktadır. Kış bahçelerinde kullanılan tüm malzemeler insan sağlığını tehdit etmeyen tasarımda ve güvenlik  camları ile sunulmaktadır.

Seçenekler içerisinde bulunan cam çatı uygulamalarında kullanılan özel üretim camlar güneşli ve soğuk havalarda ısı yalıtımı yapmaktadır. Su alan profiller oksitlenmekte ve geri dönülmez ciddi sorunlara yol açmaktadır. Çatı bağlantı aksesuarları ve birleştirici profiller en üst düzeyde su izolasyonu sağlamak üzere üretilmektedir. Kış bahçeleri kullanılan çatı uygulamalarımız hiçbir şekilde içeriye su sızıntısı vermemek üzere dizayn edilmektedir.