ALÜMİNYUM DOĞRAMA

Euro-Design 70, ticari yapılar için en iyi ön koşulları sunuyor. Kanıtlanmış REHAU kalite standartları sayesinde Euro-Design 70, ekonomik bir pencere sistemidir. Bir çok biçim, renk ve bir tasarım kanat sayesinde, cephe kompozisyonunda geniş imkanlar sunulur.

Özellikler:

  • Yapı derinliği: 70 mm
  • Odacık sayısı: 5 odacık
  • Isı yalıtımı:
    Uf= 1,3 W/m²K (standart destek sacıyla Euro-Design 70)
    Uf = 1,2 W/m²K (termik ayrımlı destek sacıyla Euro-Design 70 plus )
  • Isı yalıtımı: Rw,P= 45 dB’ye kadar
  • Hırsızlık emniyeti: direnç sınıfı 2’ye kadar (ENV 1627)
  • Hava geçirgenliği: EN 12207 uyarınca sınıf 4

Sağanak yağış geçirimsizliği: EN 12208 uyarınca sınıf 9A’ya kadar

Bir metal olan alüminyum profil, ısıyı kolay ileten bir malzemedir. Bu sebeple, alüminyum profillerin iç mekanı dış mekandan ayırdıkları uygulamalarda, ör. pencere, kapı, cephe sistemlerinde alüminyum profil asla yalıtımsız olarak kullanılmamalıdır. Peki alüminyum profil nasıl yalıtımlı hale getirilir?

Alüminyum profil, ısı yalıtım bariyeri denilen özel plastik çubuklar vasıtası ile termal olarak bölümlenir.  Bu plastik çubuklar, iç ve dış ortam ile temas halinde olan 2 farklı alüminyum profilin birbirleri ile temasını keser. Isı yalıtım bariyeri ile termal olarak bölümlenmiş alüminyum profile ısı yalıtımlı alüminyum profil denir.

Aynı yalıtım camı ünitelerinde 2 yada 3 camın birbirleri ile belli bir mesafede, birbirlerine değmeyecek şekilde, cam ara boşluk çıtası dediğimiz çıtalarla kenarlardan ayrıldıkları gibi alüminyum profiller de birbirlerine değmeyecek şekilde plastik, ısı yalıtım bariyeri dediğimiz özel profiller ile birbirlerinden ayrılır.