Kış Bahçesi Aksesuarları

Kış Bahçesi Aksesuarları

Genellikle kış bahçesi dekorasyonlarını yaparken birbirinden bağımsız olarak iki farklı temadan faydalanabilirsiniz, Sonbahar teması ile kış teması olarak ayrılmakla beraber renk tonları ve kullanılan aksesuarlar farklılık arz etmektedir. Bu iki tema da kış bahçeleri için sezonu asla geçmeyen dekorasyon temalarıdır. Sonbahar temalı dekorasyonlar için sarı, turuncu ve kahverengi odak alınırken kış temasında elbette beyaz renk odak olarak alınır. Pamuklardan simlerden değişik parlak kağıtlardan her iki tema için de faydalanabilirsiniz.

Bilhassa sonbahar temalı bir dekorasyon yapacaksanız kuru yaprakları kullanılması hoş bir ambians oluşturacaktır. Boş kavanozlar ile mumları bir araya getiren, sarı kuru yapraklarınn kullanıldığı gayet şık pek çok dekoratif mumluklar, aydınlatmalar hazırlayabilirsiniz. Bunun bir benzerini pullar ve simler ile kış temasında kar küresi benzeri aksesuarlar ile hazırlayabilirsiniz.
Kış bahçeleriniz için bu tarz süsleme akseuarları dışında daha kullanışlı, daha gerekli şeyler hazırlamak isterseniz onları da kendiniz kendin yap fikirleri ile yapabilirsiniz. Eski tahta kasaları kullanarak üzerine yumuşak minderler koyarak oldukça şık ve konforlu oturma alanları oluşturabilirsiniz. Ayaklarınızın altına soğuk gelmemesi için yine bu tahta kasalardan ayaklık yapabilirsiniz.

kış-bahçesi-aksesuar

Kış bahçesinde ailenizle birlikte keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bir ortam oluşturmak isterseniz kullanmak üzere salıncak satın alabilirsiniz. Hem stres atabilir hem de kış bahçesinde salıncak dekorunu taş görünümlü kabartma duvar kağıdı ile kombin yapabilirsiniz.

Kış bahçesinde canlı çiçek kullanımı ile ahşap orta sehpa ve eskitilmiş antik berjer koltuk modellerini kullanarak rustik aksesuarlar ile dolu bir görsellik elde edebilirsiniz. Kullanmadığınız bazı ev eşyalarıyla aksesuar olarak sergileyebileceğiniz bir bahçe dekoru oluşturabilirsiniz.

Gayet güzel bir biçimde dekorasyonunu yaptığınız kış bahçesi için rengarenk minderleri kullanmanız ideal tercih seçeneklerinden biri olabilir. Tekli dekoratif koltuklar ile bahçenizin tarzını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Materyal olarak ahşap tercih ettiğinizde ise  gerçekleştireceğiniz doğal ortamı, metal kullanarak modernize edebilirsiniz.

Kış bahçesinde dilerseniz antik abajurlar kullanabilir ve uygun modellere sahip pastel renkleri taşıyan ‘Chester’ koltuk seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Nostaljik bir görünümü yakalamak için çeşitli eskitilmiş aksesuarlar ile kombin edebilir, ahşap masanın üzerini samdan ve yapay kır çiçekleriyle süsleyebilirsiniz.

Kış Bahçesi Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

Kış bahçesi dizayn etmek için insanların akıcı fikirlerinden yararlanılmalıdır. Sıklıkla tercih edilen ve sevilen renkler ile bitkileri kullanarak, şahane bir konfor alanı oluşturmak hiç te zor değildir. Her şeyden önce tadilat yapılması gereken alanlar var ise bu kısımların iyileştirilmesi ivedilikle tamamlanmalı ve proje uygulama aşamasına geçilmelidir. Duvarları yumuşak ve sevdiğiniz renkler ile boyamak çok daha iyi bir fikir olarak kullanılacak aksesuarlar ile uyumu dikkate alındığında en uygun tercih olacaktır.

Tabiki de sade renkler olması bir o kadar da rahatlatıcı olacaktır. Kış bahçesi tasarımında, kullanılacak alanın büyüklüğüne göre rahat ve uyumlu koltuklar tercih edimelidir. Yumuşak olmalarına, tay tüyü vb gibi sıcak kumaşlardan yapılmalarına özen gösterilmelidir. Kış bahçesi mobilyaları ekseriyetle birbirlerine çok benzer kumaşlardan hazırlanır. Ahşap kısımları olmayan tamamen kumaş kaplama ve salaş görünümdeki koltukları seçmek kullanıcı ve misafirler için daha keyifli bir hale gelebilmektedir. Tabii ki bu tamamı ile kişisel zevklerdir. Bir başkasının sevdiği kış bahçesi modelini diğer insan doğal olarak beğenmeyebilmektedir.

Konforlu bir masa veya sehpa seçmek, kahve keyfinize ekstra kalite katacaktır. Post görünümündeki uzun tüylü halılardan seçebilir veya orta kısma yerleştirilebilir.
Limon ağaçları, süs bitkileri ve bunlar gibi akla gelmeyecek onlarca bitki seçimlerinde kış bahçesine bambaşka bir hava katmak aynı zamanda da oksijen ile birlikte enerji vermek olası bir ferah ortam talebi için uyun olacaktır.
Bu mobilyalar tamamen müşterinin kış bahçesinin büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Yani kış bahçesi mobilyaları veya eşyaları sandalye ve masalardan oluşabileceği gibi aynı zamanda kocaman bir koltuk takımından da oluşabilir. Bu koltuk takımının içerisinde kocaman bir yemek masası da bulunabilir.

Büyük saksılar ile bitkiler de kış bahçesi dekorasyonunun tamamlayıcısıdır. Kısacası kış bahçesi için tasarım ve dekorasyon genel anlamda kış bahçesi dizaynı tamamen yaptıracak olan kişilere bağlıdır. Ortamın sıcaklığının dengede kalmasına yardımcı olacak nesnelerden birisi de perdelerdir. Yaz aylarında da güneşin zararlı ışınlarından olumsuz etkilenme durumunun önüne geçer. Kış bahçesi dizaynı için perdelerde kişisel zevkiniz olabilir.