Kumandalı ve Işıklı Pergola Sistemleri

Kumandalı ve Işıklı Pergola Sistemleri

Kumandalı ve Işıklı Pergola Sistemleri

Özellikle son yıllarda, yeni nasıl yapılarda uygulanan kumandalı ve ışıklı pergola sistemleri, kullanım açısından büyük kolaylık sağlar. Bu sistemler hava şartlarına uygun olarak tasarlandıkları için, her mevsimde kullanılabilirler. Her ne kadar alışveriş merkezleri, oteller, restoranlar ve kafeler için daha çok tercih ediliyor olsalar da, villa gibi bireysel kullanıma uygun yapılarda da kullanılabilmektedirler.

Pergola sistemlerinin temelde üretilme amacı, yapıyı hem estetik olarak güzel göstermek, hem de yağmur gibi doğal olayların yapıya zarar vermesini engellemektir. Aynı zamanda yaz aylarında güneşten korunmak için de idealdir.

Pergola Sistemlerinin Özellikleri

Pergola, raylar üzerinde kayan bir sistemdir ve bir uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Hem alüminyum, hem ahşap, hem de çelik yapılara eklemlenebilir. Düşük maliyetlerle uygulanabiliyor olması sebebiyle, özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen sistemlerden biri durumuna gelmiştir. Yağmurlu havalarda kumandalı ve ışıklı pergola sistemleri hem ışıklandırma sistemi gibi kullanılabilirken, hem de yağmur suyunun oluklardan tahliye edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu hizmet, güvenilir bir firmadan satın alındığında, günlük hayata eklemlenerek büyük katkı sağlar.