Pergola Sistemleri Özellikleri

Pergola Sistemleri Özellikleri

Pergola Nedir?

Pergola kelimesinin kökeni Latince’dir. İtalyanca da pergola gölgelik anlamına gelmektedir.

Pergola Sistemleri Özellikleri

Pergola açılma kapanma özelliğiyle güneş ya da yağmur gibi dış etmenlerden korunma sağlayan, oturulan çeşitli alanlarda kullanılabilen ve de oturulan alanın üstünü kapatmaya fayda sağlayan sistemin adıdır. Pergola sistemlerinin yapım aşamasında çeşitli malzemeler kullanılmakta.

Pergola Sistem Fiyatları Nasıl Hesaplanır?
Pergola Sistem Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Pergola Üretim Aşamaları

Pergola sistemleri özellikleri bölgenin mevsimine ve iklim koşullarına uygun, kaldıracağı yüke oranla belirlenmiş malzemelerle üretilmekte. Pergola sistemi yapılacağı alanın model ve renk özelliklerine uygun olarak da tasarlanması gerekmekte.

Malzemeler

Ahşap ya da alüminyum türü malzemelerle üretilse de, alüminyum malzemeyle üretimi yapılan açılır kapanır modeller uzun ömürlü olmaları sebebiyle daha fazla tercih edilmekte.

Pergola Sistemleri Kullanım Alanları

Bütün mevsimlerde kullanılması planlanan her türlü alanda açılır kapanır özelliği olan pergola sistemleri rahatlıkla uygulanabilmekte.

Pergola Hangi Bölümlerde Kullanılır

Verandalarda, kahvaltı salonlarında, kafeteryalarda, restoran ve lokanta gibi çeşitli mekanlarda, açık havada bulunan yaz ya da kış bahçelerinde, havuzlarda ve daha bir çok yerde bu sistemler tercih edilip istenilen alanın üstü isteğe göre açılıp kapatılabilmekte.

Sonuç

Bu özellik sayesinde günlük hayatınız kolaylaşacak evinizde, iş yerinizde konfor alanınız artmış olacak.