Villa Kış Bahçesi Modelleri

Villa Kış Bahçesi Modelleri

Villa kış bahçesi, villa tipi müstakil evlerde oturan ev sakinleri için ideal bir seçimdir. Bu sayede öncelikle villa tipi kış bahçesi mevcut villaya adeta ekstra bir oda sağlayarak yaşam alanı genişletme avantajı sağlamaktadır. Ekseriyetle tamamı cam ile kaplanan bu tip kış bahçeleri bilhassa mevcutta bulunan asıl bahçenin stratejik bir konumuna yerleştirilerek doğa ve yeşillik ile iç içe olmanızı sağlar.
Villa kış bahçesi sayesinde doğal yaşam alanı ve bahçeniz, elinizi uzattığınız anda dokunabileceğiniz kadar yakın, bir yandan da hiçbir hava koşulundan ya da dış etkenden etkilenilmeyecek kadar bir mesafede kurulumu yapılmalıdır. Villa tipi kış bahçesi sayesinde yegane avantajınız elbette ki doğa ile yakın temas kurmak değil. Yeterince geniş bir alan oluşturduğunuz takdirde bu alana yemek masası ve yemek sandalyeleri yerleştirebilir, rahat ve davetkar koltuklar koyabilir ve evinizin içindeki bu bahçeyi dilediğiniz tarzda döşeyebilirsiniz. Aileniz ve sevdikleriniz ile yapacağınız sohbetler ve yiyeceğiniz keyifli yemekler için villa tipi kış bahçesi adeta birebir bir ortam oluşturmaktadır.

kış bahçesi

Bu tip kurulumları yapılan kış bahçelerinde aynı zamanda bir botanik havası estirmeyi dilerseniz ev bitkileri yetiştirmeniz de mümkündür. Tamamı cam olan kış bahçenizde doğrudan güneş ışığı istemeyen ve ev koşullarında yetişebilen çiçekler dikerek adeta kendinize özel, gerçek bir “kış bahçesi” oluşturabilirsiniz. Hem tasarım, hem verimlilik açısından estetik bir görüntü oluşturacak olan bu bitkiler kış bahçesi sayesinde güneş ışığından maksimum faydalanarak büyüyecek ve sizleri mutlu edecektir.

Son yıllarda çok sıklıkla tercih edilen bir diğer kış bahçesi modeli ise loca kış bahçesi olarak müşterilerimizden dönüşler almaya başladık. Loca tipi kış bahçeleri bireysel ev sahiplerinden çok daha fazla restoran, cafe ve bar tarzı işletme sahipleri tarafından tercih edilmekte. Loca tipi kış bahçelerinin villa tipi kış bahçelerinden en büyük farkı tavanlarının da tamamen cam olmasından ibarettir. Duvarları ve tavanı da cam olan bu localar özellikle hoş manzaralı restoran ve cafelerde kullanışlılık arz etmektedir. Müşteriler bu localara çıktıkları zaman hem mekanın manzarasına doymakta, hem de içeri giren gün ışığından doyasıya faydalanmaktadır. Loca kış bahçesi çeşitleri mekan sahiplerine bolca müşteri kazandırmakla ünlenmiş tasarımlardır. Tabii bu localar bireysel villa ya da yazlık sahiplerinin de tercihi olabilmektedir.