Balkon Kış Bahçesi 2023

Balkon Kış Bahçesi 2023 Modelleri

Kış bahçeleri 2023 yılında artık trend olmaktan çıkarak artık adeta bir güncel ihtiyaca dönüştüğünden beri yoğun şehir yaşantısında nefes alınabilecek bir ortam oluşturduğundan güncel apartman ve sitelerde de sıklıkla tercih edilmeye başladı. Balkonların yeterli alanları olması durumunda yalnız güzel havalarda kullanılıp sonrasında boş birer ölü alanlara dönüşmesi son derece büyük haksızlık.
Kış bahçesi teması bu ilgisizliğin oluşturduğu atıl alan haksızlığı gidererek her mevsim ve yıl boyunca yaşanacak keyifli alanlar oluşturmaktadır.
Balkonların oldukça işlevsel olmasını oluşturan ve sağlayan kış bahçesi, alanı kafi olan dairelere bir nevi ek bir oda daha kazandırır, hali hazırdaki emlak değerini yükseltir.
Balkon kış bahçesi modelleri katlanır cam sistemleri ile birlikte imal edildiğinden daha pratik ve ekonomik yöntemlerle yapılabilmektedir. Balkonun etrafını uygun renk tonu ile şık bir camla çevirip iç dekorasyonunu da güncel materyaller ile de yapmak yeterlidir.
Bu alanda çokça örnekler bulunmakta, her boyda balkona ideal bir kış bahçesi imalat ve montajı yapılabilmektedir.

Kış Bahçesi Kullanım Alanları

İsmine bakarak yalnızca kış aylarında kullanıldığı akla gelse de de iyi tasarlanmış bir kış bahçesi, havalandırma, ısıtma ve gölgelendirme koşulları iyi bir biçimde planlanarak oluşturulduğu takdirde her mevsim efektif biçimde kullanılır. Kış bahçelerinin de yaşam alanlarının diğer odalarından birkaç özelliği dışında pek te bir farkı yoktur, yazları aşırı sıcaklarda serinletilmeye kışları da ısıtılmaya ihtiyacı vardır.

Kış bahçeleri temelde Yapının taşıyıcılığını sağlayan metal, alüminyum, ahşap, camla beraber, zorlu ve değişken hava koşullarına dayanıklı, estetik malzemeler de kullanılabilmekte olup, projenin ihtiyaçları veya mimarinin durumu dikkatle göz önüne alınarak, mimarlar tarafından dikkat edilerek bazen yapının devamı niteliğinde bütünlük bazen de nevi kendine has özellikler taşıyabilmektedir

Montaj yapılacak olan yapının mevcut mimari dikkate alınarak, özel olarak projelendirilmekle beraber, zaman zaman son derece farklı ürünler le yapılan çatı örtüsü nün tam ortasında büyük bir gökyüzü penceresi (skylight) ve çevresini tamamlayan yalıtımlı pencereleri görebilirsiniz.

Coğrafi duruma göre kış bahçesinin özellikleri de değişmektedir, bu durum dikkate alınarak tüm malzeme ve ekipmanların seçimi mutlaka değişiklik gösterecektir. Camlar, kış bahçelerinin en önemli malzemelerindendir. Camların coğrafik izolasyon değerlerine uygunluğunun yanı sıra, güvenlik önlemleri de çok önemli.