Kış Bahçesi

KIŞ BAHÇESİ NASIL YAPILIR

Kış bahçesi nasıl yapılır? Son dönemlerde büyük rağbet gören balkon ve mekan kapatma sistemlerinin başında gelmektedir. Windowsan Öz İnşaat Yapı sistemleri olarak siz değerli müşterilerimize nasıl yapıldığı konusunda bilgi vereceğiz.

Gün ışığı olarak mevcutta bulunan doğal ışığın aydınlattığı havadar alanlar huzur veren bir atmosfere sahiptir. Yaz kış demeden güneşin keyfini çıkarmak isteyenler için kapalı ve açık alan konforu taleplerinde şahane kış bahçesi modellerini derlediğimiz bu yazımızda birbirinden güzel ve kullanışlı örnekler bulabilirsiniz.

Villa ve bina önü yapılacak kış bahçesi modellerinde şayet zemin hazır değil ise hasır demir ile en az 20 cm beton yüksekliği ile zemin hazırlanır. Sonrasında talep edilen ölçüye göre çelik konstrüksiyon ile iskelet kurulumu yapılmaktadır.

Akabinde çatıya yapılacak cam ise alüminyum ile cam yuvaları hazırlanır. Müşteri talebine göre kapalı çatı yapılacak ise kiremit şingıl sistemine göre osb yalıtım mebranı taşyünü alçıpan sistemi çatı kapama bitirilmiş olur.

Sonrasında kullanmakta olduğumuz alman pencere firmalarından Rehau pvc pencere veya ısı yalıtımlı alüminyum sistemi ile etrafı kapatılır. Bu sistemde son yıllarda kullanımı artan katlanır cam veya sürme cam sistemi kullanılır.

Etraf kapama ve çatı kapama bittikten sonra çatı ve etraf kapama yalıtım uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamada ithal suya dayanıklı silikon mastik ve köpük kullanılmaktadır. En son olarak kış bahçesi dere sistemi yapılır bu sistem de fransız yağmur oluk  devinin son sistem dere sistemi kullanılmaktadır.

Kapalı Tavan Kış Bahçesi

Oda konforunu yakalamak isteyenler için ideal modeldir. Sürekli yaşam alanı olarak kullanmak, evinizin bir parçası olarak düşünmek istiyorsanız kapalı tavan kış bahçesi arzu ettiğiniz performansı size gayet uygun bir biçimde sunacaktır. Windowsan Öz İnşaat olarak, katmanlı özel kapalı tavan uygulamaları ile diğer firmalara nazaran üstün yalıtım ve verimlilik sağlamaktadır. Kendi içerisinde tavan malzemesi olarak farklı çeşitler uygulanabilir. Sandviç panel, membran, dekoratif yaprak şingıl, kiremit ve daha fazlası siz değerli müşterilerimizin tercihine kalmıştır.

Cam Tavan Kış Bahçesi

Kış bahçesi denildiğinde ilk akla gelen modellerin başında cam tavan sistemler gelir. Modern, estetik ve konforu bir arada sunar. Dört mevsim gökyüzünü izlemek isteyenler için ilk olarak benimsenen ve tercih edilen modeldir. Kolormatik tavan camları ile güneş ışınlarından korunurken ışığı tamamen yaşam alanının içerisine alabilirsiniz. Güvenlik açısından kullanılan camlar her ölçüde darbeye karşı dağılma göstermez ve yerinden ayrılmaz. Bu da altında güvenle oturmanıza olanak sağlar. Tek eğim, çift eğim ve farklı alternatif modelleri tasarlanabilir.

Otomatik Kış Bahçesi Sistemleri

Kış bahçelerinize güncel teknolojiyi entegre etmek istiyorsanız otomatik hareket eden sistemler tam size göre konsept uygulamalardır. Işıklandırma, açıp kapama, havalandırma özelliklerini tek tuş ile size kendiliğinden sunan sistemlerdir. Yoğun hava şartlarına dayanımı yüksek, istediğiniz zaman açabileceğiniz ürünlerdir. Cephe cam kapatmalarında da otomatik ürünler uygulanabilmektedir. tamamen elektronik kumanda kontrolüne sahip akıllı kış bahçesi sistemleri tasarlamaktayız.

Kış bahçeleri Yaşam alanlarınızda sizler için yazın açılabilir haliyle serin bir veranda görevi yaparken, kışın kar yağışının altında bir oda konforu sunmaktadır. Oluşturduğumuz sistemler her mevsime özel işlevsel yaşam alanları olacaktır.