1930’lu yılların başlarından beri birçok ülkede uygulanan ve ülkemizde de rağbet gören cephe giydirme sistemleri, neredeyse her binada kullanılmaktadır. Özellikle birçok çeşidi bulunması ve sunduğu avantajlar ile tercih edilen bu sistemler, ülkemizde de birçok firma tarafından uygulanmaktadır. Başarılı ve kaliteli bir şekilde bu sistemi uygulayan firmalardan birisi olan Windowsan firmamız, ayrıca sunduğu birçok avantaj ile de bu sistemleri daha cazip kılmaktadır. Ayrıca çeşitli sertifikalar ile çok daha güvenilir hizmet sağlayan firmamız, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Hafif Asma ve Ağır Asma

Birçok çeşidi bulunan giydirme cephe sistemleri, genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Hafif asma ve ağır asma olarak adlandırılan bu çeşitler, sahip oldukları ağırlıklara göre sınıflandırılmaktadır. 100 kg/m² büyük olan sistemler ağır asma olarak adlandırılırken, 100 kg/m² lan sistemler hafif asma olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca bu sistemler de kendi içlerinde yediye ayrılmaktadır.

Uygulanan Diğer Sistemler

Kendi içerisinde de yediye ayrılan bu sistemler, şunlardır; kapaklı cephe sistemleri, ışıklık (skylight) sistemleri, sistemleri, panel cephe sistemleri, strüktürel silikon cephe, kompozit panel cephe sistemleri, doğrama cephe sistemleri ve transparan cephe sistemleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir