Terasa Kış Bahçesi

Terasa Kış Bahçesi

Bahçe veya balkon keyfinizi kış aylarında da devam ettirmek istiyorsanız, kış bahçesi hazırlıkları yapmaya başlamalısınız. Yaz aylarında keyfini çıkardığınız balkon, bahçe veya verandanız bulunuyorsa bu keyfi kışın da devam ettirebilirsiniz. Sizlerde kışın kullanamadığınız balkon, bahçe, veranda veya terasınızı birbirinden güzel çatı ve pencere sistemleri ile kapatılmasını sağlayarak bir kış bahçesi yapabilirsiniz.

Kış bahçesi her mevsim ve yıl boyunca yaşanacak keyifli alanlar oluşturmaktadır.
Balkonların oldukça işlevsel olmasını oluşturan ve sağlayan kış bahçesi, alanı kafi olan dairelere bir nevi ek bir oda daha kazandırır, hali hazırdaki emlak değerini yükseltir.
Kış aylarında kullanamadığınız bahçe, balkon, teras ya da verandanızı çatı ve pencere sistemleriyle kapatarak bir kış bahçesi yapabilirsiniz.
Bu alanda çokça örnekler bulunmakta, her boyda balkona ideal bir kış bahçesi imalat ve montajı yapılabilmektedir.

Günümüzde ısı yalıtımlı olarak tasarlanan çatı ve pencere sistemleri, bu alanları rahatlıkla kışın da değerlendirilmeyi mümkün hale getiriyor.

Kış Bahçesi Kullanım Alanları

Kış bahçesi tasarımları oldukça cezbedici görünüme sahipler. Başlangıçta klasik bir çardak gibi görünse de aslında tasarım ve dekorasyon anlamında çok daha gelişmiş özelliklerden oluşurlar. Tasarım yönünden kişilere zengin bir seçki sunan kış bahçesi; sade, modern, klasik, rüstik, minimal gibi farklı tarzlara hitap eder. Şekil olarak kare, yuvarlak, sekizgen, dikdörtgen tasarımlar öne çıksa da tüm dünyada çok fazla tasarım seçeneği öne çıkmakta, istenilen görüntü elde edilebilmektedir. Kış bahçesinin iç mimarisi ise çok daha önemlidir. Çünkü bahçeyi yaşanılabilir kılan dekorasyonudur. Dekorasyonda kış bahçesine özel mobilyalar, bitkiler, teknolojik sistemler ve aydınlatmalar kullanılır, kullanışlı bir alan oluşturulur.