Pergola Sistem Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Pergola Sistem Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Pergola Sistem Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Bir pergola için maliyetin çoğu malzemelere dayanmaktadır. Pergola sistem fiyatları bazı malzemeler için diğerlerinden daha maliyetlidir.

Ahşaplar ve En Düşük Maliyetli Kitler

Elementler tahtadan daha dayanıklıdır ve genellikle fit başına 60 – 70 TL’ den ucuzdur. Modern pergolalar 5 ekli veya bağımsız olabilir. Sütunlar yerine eğik direklere sahiptirler ve üst kısımdaki kirişler çerçeveyi geçmez. Bu, pergolalara 5 daha temiz ve daha kapsamlı bir görünüm kazandırır. Modern pergolalar 5, yakın aralıklı bölümlerle açık veya gölgeli olabilir.

Çoğunun ultraviyole (UV) çatı ekranı vardır ve fanlar veya banklar gibi olanaklar içerir. Bir güverteye, verandaya veya bahçeye tanım, yapı veya gölge eklemenin bir yolunu arıyorsanız, bir pergola 1 bunu yapmanın harika bir yoludur. Pergolalar son yıllarda giderek daha popüler hale geldi.

Kumandalı ve Işıklı Pergola Sistemleri
Kumandalı ve Işıklı Pergola Sistemleri

Pergola Sistem Tasarımı

Yeni tasarımlar ve malzemeler onları daha uygun fiyatlı ve daha çeşitli evlere ve mimari tarzlara uyarlanabilir hale getiriyor. Pergolalar, ahşap ve fiberglastan 2’den alüminyum çekirdekli vinil 3’e kadar birçok farklı malzemeden inşa edilebilir. Projenin genel maliyetini etkileyen boyut, tasarım ve yerleştirme açısından farklılık gösterirler. Bir pergola tente fiyatları ortalama 9.500 ile 10.500 Türk lirası arasındadır. Çoğu ev sahibi, masif ahşaptan yapılmış geleneksel bir tasarıma sahip 10 metrelik bir pergola için yaklaşık 9.500 TL harcıyor.
Not  : Fiyatların güncel hali için lütfen bizimle irtibata geçiniz.