Albert Genau

Albert Genau

Cam balkon ve katlanır cam sistemleri alanında Türkiye’nin önde gelen markalarından biridir. Albert Genau, 40 yıllık tecrübesi, yenilikçi ürünleri, uluslararası patentleri ve ödülleri ile sektörün inovasyon öncüsü olarak tanınmaktadır. Cam balkon sistemlerini özel olarak kendi tasarlayıp, üç ayrı lokasyondaki fabrikalarında üretmektedir.
Albert Genau’nun cam balkon sistemleri, 84 ülkede ve Türkiye’nin 71 ilinde 500’ün üzerinde üretici bayisi tarafından satılmaktadır.

Albert Genau’nun cam balkon sistemleri arasında Tiara, Slide Master, Zenon, Balumax, Vista, Veranda, Giyotin Cam, Rüzgar Kırıcı ve Yatay Kayar Duvar gibi çeşitli modeller bulunmaktadır. Bu modeller, balkonları dört mevsim kullanılabilir, ferah ve estetik bir oda haline getirmeyi amaçlamaktadır. Üretilen cam balkon sistemleri, hava, su, rüzgar geçirgenliği ve darbe dayanımı konularında Almanya PFB Teknik Enstitüsü tarafından test edilmiş ve yüksek sınıflar elde etmiştir. Ayrıca, firmanın Isı Bariyerli Balkon/Cephe Camlama Sistemi konulu inceleme patentine Ankara Sanayi Odası tarafından İnovasyon Ödülü verilmiştir.
Albert Genau, aynı zamanda Avrupa Patent Ofisi tarafından onaylanan bir Avrupa Patenti’ne de sahiptir.

Albert Genau, cam balkon sistemleriyle sadece Türkiye’de değil, dünyada da yerini almış bir markadır. Ürünleri Şili, İsveç, Danimarka gibi ülkelerdeki pek çok projede kullanılmıştır. Müşterilerine kaliteli, güvenli, konforlu ve estetik bir yaşam alanı sunmayı hedeflemektedir.

Windowsan ‘ın projelendirdiği Albert Genau, cam balkon sistemleri evinize yakışır…

Albert Genau Cam balkon sistemlerinin avantajları şunlardır:

 • Cam balkon sistemleri, manzara ve görüntüde kayıp oluşturmadan balkonunuzu estetik bir oda haline getirir.
 • Binanın yapısında değişikliğe neden olmaz ve imar mevzuatına aykırı değildir.
 • Balkonunuzdan yıl boyunca dört mevsim faydalanmanızı sağlar. Cam balkon sistemleri, hava, su, rüzgar geçirgenliği ve darbe dayanımı konularında test edilmiş ve yüksek sınıflar elde etmiştir.
 • Isı bariyerli profiller ve ısıcamlı sistemler ile iç ortam ısısını stabil tutar ve ısı yalıtımı sağlar. Bu sayede enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur.
 • Cam balkon sistemleri, temizliği kolay ve pratik olan sistemlerdir. Ayrıca yağmur, kar, güneş, toz gibi dış etkenlerden korur. Cam balkon sistemleri, çocukların güvenliğini sağlar ve onlar için oyun alanı yaratır.
 • Farklı modeller ve tasarımlar ile balkonunuza uygun bir seçim yapmanıza imkan verir. Cam balkon sistemleri, otomatik, kumandalı, giyotin, katlanır, kayar gibi çeşitli uygulamalara sahiptir.
 • Cam balkon, bina değerini artıran ve mimari etkileyicilik yaratan sistemlerdir. Cam balkon sistemleri, uluslararası patentlere ve ödüllere sahip olan yenilikçi ve kaliteli sistemlerdir.

 

Cam Balkon Fiyatlarını Ne Etkiler?

 • Katlanır cam balkon, sürme cam balkon, ısıcam’lı cambalkon… Tüm bu cambalkon ürünleri arasından hangisi sizin istediğiniz?
 • Cambalkon fiyatı hesaplanırken, mekana ve kullanıcı ihtiyaçlarına uygun doğru cambalkon modelini seçmek önemlidir.
 • Uzman ve yetkili cambalkon satıcıları ile görüşerek, doğru cambalkon modeli için, fiyatlama yapılması sağlanmalıdır. Bu cambalkon ürünleri arasında da fiyat farkları bulunmaktadır.
 • Cam balkon un ana malzemelerinden bir tanesi alüminyum profillerdir. Alüminyum profillerin hurda malzemeden imal edilmesi veya içindeki demir oranı profillerin zaman içinde renk değiştirmesine, oksitlenmesine sebep olmaktadır.
 • Kullanılan alüminyum profillerin uygun alaşımda olması gerekmektedir.
 • Ayrıca, seçilen profil rengi, satine naturel veya bronz eloksal olması, ahşap desen tercihi de cam balkon fiyatı hesaplamasında dikkate alınır.
 • Cambalkon fiyatını etkileyen unsurlardan bir tanesi de camdır. Cam “Şişecam” yetkili satıcılarından temin edilmelidir. Piyasada, “ithal cam” adı altında nereden geldiği belli olmayan ve kalitesiz camlar bulunmaktadır. Bunları kullanan firmalar, cambalkon fiyatını daha düşük verebilmektedir.
 • Cam ile ilgili bir diğer etmen de, cam seçimidir. Renkli cam kullanılması isteniyorsa öncelikle firmanın bu camı, füme, mavi, bronz, reflekte vb. temin edip edemediği sorulmalıdır.
 • Cam seçiminde diğer bir kararsa ısıcam’lı cam balkon yapılacaksa, “ısıcam konfor”, “ısıcam sinerji” gibi farklı seçenekler, cam balkon m2 fiyatını doğrudan etkilemektedir.
 • Cambalkon fiyatında, kullanılan cam balkon sisteminin aksamlarının paslanmaz olup olmaması çok önemli etkendir. Piyasada, tekerlerin içindeki rulmanlar, standart paslanır rulmanken, sadece arasındaki mil paslanmaz olduğu için paslanmaz diye satılan çok sayıda sistem vardır.
 • Paslanmazlık, sürekli yağmur, kar gibi iklim koşulları ile doğrudan karşı karşıya kalan cam balkon sistemleri için çok önemlidir. Paslanmaz malzeme ile standart malzeme arasında fiyat farkı vardır.
 • Aynı zamanda kullanılan plastik parçaların, özel mühendislik plastiklerinden üretilip üretilmemesi, UV dayanımının olup olmaması ( güneş ve ısı karşında şekil değiştirip, işlevsiz hale gelmesi) cam balkon fiyatını artı ya da eksi yönde etkiler.

Montaj, izolasyon, nakliye, inşaat işleri, kutu profil v.b. cambalkon ile doğrudan alakalı olmayan işlemlerin fiyata dahil olup olmadığını sormayı unutmayın!

Bu konuda aşağıdaki aramalar ile de bizlere arama motorlarından ulaşılabilmektedir.

cambalkon yaptırırken nelere dikkat edilmelidir, cambalkon garantisi, cam balkonda güvenebileceğim marka cam balkon ustası, cambalkon ustası, paslanmaz cambalkon, markalı cam balkoncam balkonda dikkat edilmesi gerekenler, cambalkon paslanır mı, cam balkon tekeri paslanır mı, cambalkon alırken dikkat edilmesi gerekenler, cam balkon servisi, , cam balkon paslanmazlık, albert genau cam balkon, garantili cam balkon, marka cambalkon,