Loading...

REHAU Euro 70-Design pencereleri için karar vermenizi kolaylaştıracak özellikler:
İkna edici ve bakımı kolay: Eşsiz derece yüksek değerli yüzeye sahip ve asil görünümlü profiller.

Eviniz için iddialı tasarım.

Evinize yüksek yatırımlar yapmaktasınız. Ve en ince ayrıntısına kadar beklentilerinize cevap vermesini bekliyorsunuz. REHAU Euro-Design 70 pencereler evinizin tadını çıkarmanıza katkıda bulunacaktır. Özellikle de tasarım konusunda bir takım talepleriniz var ise.Çünkü REHAU-Euro-Design 70 pencereleri evinizin görünümünü mükemmel şekilde tamamlar. Çok sayıda şekil, renk (kaplama veya özel boyama sayesinde) ve tasarım kanatları size geniş imkanlar sunmakta. Buna ek olarak çok özel bir imkanınız da var: Alüminyum kapaklar ile pencerenizi alüminyum cephelere entegre edebilir veya hoş vurgular o luşturabilirsiniz.

Sade’den alışılmışın dışındaya kadar

Şekil bakımından olduğu gibi renk seçiminde de REHAU Euro-Design 70 pencereler çok yönlüdür. Klasik Beyaz’ın yanı sıra neredeyse tüm RAL renkleri arasından kaplama veya boya rengi seçilebilir.

Yüksek beklentili tasarımlar için zarif şekiller

Pek çok mimari olasılık için REHAU Euro-Design 70 size uygun şekilleri ve uygulamaları sunmaktadır. Bu sayede mesela görünen alanlarda kıvrımlar ve eğimlerle veya basamak yapılı pencereler ile evinizin tarzını belirginleştirir ve etkileyici bir görünüm yaratır.

Farklı beğeniler için pencere kanatlarında farklı tasarım seçenekleri mevcuttur: Zarif kıvrımlı,yuvarlak veya düz kanat. Bu sayede pencerelerinizin yaşam alanınıza tarz sahibi vurgular katmakla birlikte evinizin genel mimarisine uyumlu şekilde konumlanacağından emin olabilirsiniz. Tabii ki yüksek seviye ısı yalıtım güvencesiyle birlikte.

REHAU Euro-Design 70 serisi yuvarlak kanat ile kombine edildiğinde eşi görülmemiş bir etki uyum ile evinizin havasını değiştirecektir. Kısacası,REHAU Eurı-Design 70 sistemi pencereler ile tüm beklentilerinizin fazlasına kavuşursunuz.

Kullanım kolaylığı:
REHAU Euro 70-Design pencereleri kolaylıkla açılır ve kapanır.

Isı Yalıtımı
70mm derinliğine sahip ideal yapı derinliği ile 5-Odacık tekniği etkili bir ısı yalıtımı sağlar.

Ses yalıtımı:
REHAU Euro 70-Design pencereleri ile sessizliğin tadını çıkarın. Uygun izolasyon camları ile tam bir ses yalıtımı sağlanır.

Güvenlik:
Pencere profilleri, hırsızlığa karşı özel güvenlik önlemleri takılacak şekilde üretilmiştir.

Uzun ömür:
REHAU Euro 70-Design pencereleri mükemmel özellikleri sayesinde kendini ispat etmiş malzemeden imal edilmiştir.

REHAU Euro 86 Design pencereleri için karar vermenizi kolaylaştıracak özellikler:
Yüksek Isı Yalıtımı Sayesinde Enerji Tasarrufu
Euro-Design 86 Plus pencereleri sayesinde evinizde kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. 86mm yüksek yapı derinliği ve isterseniz 3 kat cam imkanı ile etkin ısı yalıtımı elde edebilirsiniz. Bunun haricinde ise çok odacıklı sistem havayı etkin yalıtım aracı olarak kullanıyor.
Tüm Beklentilerinizi Karşılayan Kalite
Yüksek kaliteli pencereler ile evinizin değerini arttırır,yuvanızdaki atmosfer ve keyfe yatırım yaparsınız. Bunların yanı sıra enerji tasarrufundanda kazanırsınız. İster yeni yapı olsun isterse eski yapı restorasyonu Euro-Design 86 Plus her çeşit mimariye uygundur.
Eğer etkin ısı ve ses yalıtımı,hırsızlığa karşı koruma,kolay bakım ve modern tasarımı birleştirmek istiyorsanız Euro-Design 86 Plus REHAU Profil Sistemi ile doğru seçimi yapmış olursunuz.
Test Edilmiş Kalite
Düşük enerjili ve enerji bilinci yüksek eski yapı restorasyonları için
6 Odacık Tekniği
Pencere ve balkon kapıları için
Çok iyi ısı yalıtımı
Akıllı profil geometrisi ve destek sayacı sayesinde rüzgar ve sağanak yağışa karşı yüksek derecede dayanıklılık
REHAU’nun High Definition Finishing-yüzey formülü sayesinde yüksek parlaklık derecesi
Sayısız zorlama testleri aracılığıyla kanıtlanmış yüksek malzeme ve yapı kalitesi

Konforun Tadını Çıkarırsınız
Euro-Design 86 Plus pencereleri sayesinde,en soğuk kış aylarında dahi kendinizi evinizde son derece iyi hissedeceksiniz. Dışarıda ne kadar fırtına ne kadar kar olursa olsun,üstün ısı yalıtımı keyifli bir ev atmosferi sağlar.86mm yapı derinliği ve iki conta sayesinde soğuk, hava cereyanı, toz ve nem dışarıda kalır.

Isı Yalıtımı Sayesinde Enerji Tasarrufu:
Çok iyi ısı yalıtımı sayesinde sıcaklık olması gerektiği yerde,evinizin içinde kalır. Böyle olunca son derece huzurlu bir ev ortamına ve düşük yakıt faturalarına sahip olursunuz. Bu özellikleri nedeniyle Euro-Design 86 Plus,düşük enerjili evler ve enerji bilinci yüksek eski yapı restorasyonları için en uygun unsur haline gelir.

Havalandırma:
Evinizde hoş bir hava sağlamak için ideal bir havalandırma sistemi vardır.

Kullanım kolaylığı:
REHAU Euro-Design 86 Plus pencereleri kolaylıkla açılır ve kapanır.

Güvenlik:
Pencere profilleri, hırsızlığa karşı özel güvenlik önlemleri takılacak şekilde üretilmiştir.

Uzun ömür:
REHAU Euro-Design 86 Plus pencerelerinde mükemmel özellikleri sayesinde kendini ispat etmiş hammadde kullanılmaktadır.

REHAU Geneo-Design pencereleri için karar vermenizi kolaylaştıracak özellikler:

1- Orta Conta
Pencerenizi tamamen çevreleyen 3-Contalı sistem en iyi yalıtım değerlerini mümkün kılar. Yüksek elastikiyete sahip,uzun süreli zorlanmalara dayanıklı conta malzemesi uzun ömürlülüğü garanti eder.

2-En İyi Tasarım
GENEO profili, tasarım ve donanımları ile birçok mimari uygulama imkanı sağlar. Bu sayede GENEO profilli kullanılan pencerelerle, mimariyle uyumdan vazgeçmeksizin, kişisel vurgular katılabilir.

3-İdeal Isı Yalıtımı
GENEO MD Plus serisi, işlev odacıklarının termomodüller ile optimize edilmiş sistemi sayesinde artı bir ısı yalıtım sistemi sağlar.

4-RAU-FIPRO Profil Çekirdeği
Yüksek teknolojili RAU-FİPRO malzemesinden yapılmış profil çekirdeği, GENEO profil sistemine yüksek düzeyde sağlamlık katar.

5-İnce Tasarım
Profil Konstrüksiyonu,büyük elemanlarda bile şık,ince görünüm (115mm) sağlar. REHAU’nun yenilikçi yapıştırma tekniğiyle birlikte kat yüksekliğindeki pencereler bile yeterli sağlamlığa sahiptir.

6-Havalandırma:
Evinizde hoş bir hava sağlamak için ideal bir havalandırma sistemi vardır.

7-Kullanım kolaylığı:
REHAU Geneo-Design pencereleri kolaylıkla açılır ve kapanır.

8-Ses yalıtımı:
REHAU Geneo-Design pencereleri ile sessizliğin tadını çıkarın. Uygun izolasyon camları ile tam bir ses yalıtımı sağlanır.

9-Güvenlik:
Pencere profilleri, hırsızlığa karşı özel güvenlik önlemleri takılacak şekilde üretilmiştir.

10-Uzun ömür:
REHAU Geneo-Design pencereleri mükemmel özellikleri sayesinde kendini ispat etmiş malzemeden imal edilmektedir.

SUN TO RAIN GİYOTİN OTOMATİK CAM SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ

Giyotin otomatik cam sistemleri, mükemmel tasarımı sayesinde alt panelin sabit kaldığı düşünülürse, bel ile baş üstü bölgesine denk gelen orta cam kısmında alüminyum profil gözükmemesi tam bir açık panaromik görüş hissi sağlar.
Giyotin otomatik cam sistemi tamamen açıldığında alt kısımda kalan sabit cam küpeşte görevi görebilmektedir.
Kilitsiz bir güvenlik sistemi oluşturmaktadır.
Giyotin otomatik cam sistemi dahil tüm sistemlerimizde İtalyan Cherubini Tabular Motor Sistemi kullanılmaktadır.
Giyotin Sistemin çalışırken uzaktan kumanda sayesinde istenilen yerde durdurulabilmesi kötü hava koşullarında bile kapatılan mekanın hava sirkülasyonunu sağlar.
Giyotin Sistemi isteğe göre daha fazla izolasyon sağlayabilen “ISICAMLI” şekilde de üretilebilmektedir.
Giyotin cam sistemleri birden fazla modül kullanıldığında tek bir uzaktan kumanda ile tek tek veya tüm modüller tek seferde açılabilecek şekilde montaj edilir.

SUN TO RAIN PERGOLA OTOMATİK TENTE SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ

Sistem tasarımı, alüminyum konstrüksiyonu ve tüm metal aksesuarları Tümüyle Sun To Rain ürünü; PVC esaslı blackout membran Alman Mehler markalı; sistemi çalıştıran motor ve otomasyon aksamı ise İtalyan Cherubini markadır.
Sun to Rain sistemleri, tamamı alüminyum aksamdan üretilmiş dikey raylar üzerinde hareket eden, yatay akslardan oluşan, açılır-kapanır tavan örtüsü (yürüyen çatı) sistemidir.
Sun To Rain sistemleri (4 mevsim konfor), her türlü hava şartına uygun tasarlanıp üretilmekte ve tüm dünyada kullanılmaktadır.
Sun To Rain sistemleri, yanal aksamları katlanır cam,sürme cam veya alüminyum doğrama ile kapatılarak, açılır-kapanır tavan özelliğiyle kış bahçesi olarak yaygın kullanıma sahiptir.
Sun To Rain sistemleri alüminyum metal aksamı istenilen her Ral renginde %10 fiyat farkıyla kumlama ile elektro statik toz boya yaptırılabilir.

PVC Kapı ve Pencere Sistemlerinin Bileşenleri
Pvc kapı ve pencere sistemleri arasında seçim yaparken, sistemleri oluşturan 9 farklı faktörü göz önüne almak gerekir.

Pvc profil
Destek sacı
Conta
Bağlantı elemanları
Aksesuarlar
Montaj malzemeleri
Cam
Ekstralar
İşçilik

Tüm bu faktörler pvc pencere sistemlerinin kalitesini az veya çok, fakat doğrudan etkiler.

1. PVC Profil:
Kaliteli pvc doğrama elde etmenin ilk ve en önemli şartı kaliteli pvc profil kullanmaktır. Standartların gereklerini yerine getiren, teknik olarak ve uygulama esnasında problem çıkarmayan, ihtiyaç duyulan yalıtım değerlerini sağlayan, etkin ve yaygın kullanılan kalite belgelerine sahip pvc profil kullanılmalıdır. Bu kriterleri sağlayan pvc profil satandartları sağlayan bir pvc doğrama için ön koşuldur.

2. Destek Sacı:
Pvc pencereye destek sacının en büyük katkısı iskeleti oluşturmak ve mukavemeti arttırmaktır. Bunun yanında ısıl değişimler karşısında yapının şekil değişmesini engellemek, montaj mukavemeti ve bağlantı kolaylığı sağlamak, v.b. gibi faydaları vardır. PVC Profilin şekline uygun destek sacı kullanılmalı ve PVC doğramada mümkün olan her ana profilinin her metresine tek parça destek sacı uygulanması ihmal edilmemelidir. Günümüzde, metal destek saclarının bire bir yerini alabilecek başka bir ürün henüz geliştirilememiştir.

3. Conta:
Pvc kapı ve pencere sistemlerinde en etkili yalıtım malzemesi contadır. Günümüzde EPDM kauçuk ve TPE plastik esaslı contalar kullanılmaktadır.

4. Bağlantı Elemanları:
Pvc kapı ve pencere sistemlerinde bağlantı elemanları, kapı ve pencerelerin geometrik şekillerine ve bulundukları yere göre önem kazanmaktadır. Vidaların ve bağlantı takozlarının oluşturduğu bağlantı elemanları grubunda, iklim şartları ve korozif etkenlerden etkilenmeyen kaplamalı ve aşınma direnci yüksek metal (zamak) malzemeler kullanılmalıdır.

5. Aksesuar:
Pvc kapı ve pencere sistemlerinde hareketli kısımları oluşturan ve hareketin oluşmasını sağlayan mekanizmalardır. Kalite belgelerine sahip, paslanma direnci yüksek, kullanım kolaylığı sağlayan sistemlerin seçilmesi gerekmektedir. Ölçü kriterlerine mutlaka uyulmalıdır.

6. Montaj Malzemeleri:
Pvc doğramanın duvara sağlıklı monte edilmesini ve işlevini yerine getirmesini sağlayan malzemelerdir. Uzun ömürlü ve zamanla mukavemet zafiyeti oluşturmayacak malzemeler seçilmelidir.

7. Cam:
Pvc kapı ve pencere sistemlerinde alan olarak en büyük kısmı oluştururlar. Isı ve ses yalıtımı için en etkili unsurdur. Mimari yapıyı bozmayan, sisteme aşırı yük bindirmeyen, hareketin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı ve kalite belgelerine sahip camlar kullanılmalıdır. Özellikle çift cam sistemlerinde ısı ve ses yalıtımı sağladığı için “ısıcam sinerji” ve “ısıcam konfor” tercihi artmıştır.

8. Ekstralar:
Ekstralar, Pvc kapı ve pencere sistemlerine ilave, görsel iyileştirme ve performans arttırıcı nihai tüketicin diğer tüm istekleridir.Pervaz, lambiri, karolaj, mermer ve özel açılım sistemleri olarak tanımlanabilir.

9. İşçilik:
Pvc pencere sistemlerinde kaliteyi etkileyen en büyük faktörlerden biri de işçilik ve montajdır. Birinci sınıf bir pvc profilden çok kötü bir pvc doğrama – plastik pencere yapılabileceği gibi, kötü bir pvc profilden iyi bir pvc doğrama yapmak da mümkün olabilmektedir.

Cam Tavan Kış Bahçesi
Kış bahçesi denildiğinde ilk akla gelen modellerin başında cam tavan sistemler gelir. Modern, estetik ve konforu bir arada sunar. Her mvesim gökyüzünü izlemek isteyenler için ilk tercihtir. Kolormatik tavan camları ile güneş ışınlarından korunurken ışığı tamamen içeriye alabilirsiniz. Güvenlik açısından kullanılan camlar her ölçüde darbeye karşı dağılma göstermez ve yerinden ayrılmaz. Buda altında güvenle oturmanıza olanak sağlar. Tek eğim, çift eğim ve farklı alternatif modelleri tasarlanabilir.

Kapalı Tavan Kış Bahçesi
Oda konforunu yakalamak isteyenler için ideal modeldir. Sürekli yaşam alanı olarak kullanmak, evinizin bir parçası olarak düşünmek istiyorsanız kapalı tavan kış bahçesi istediğiniz performansı size sunacaktır. Atlas Grup 6 katmanlı özel kapalı tavan uygulamaları ile diğer firmalara göre üstün yalıtım ve verimlilik sağlamaktadır. Kendi içerisinde tavan malzemesi olarak farklı çeşitler uygulanabilir. Sandviç panel, membran, dekoratif yaprak şingıl, kiremit ve daha fazlası tercihinize kalmıştır.

Otomatik Kış Bahçesi Sistemleri
Kış bahçelerinize teknolojiyi entegre etmek istiyorsanız tam size göre konsept uygulamalar. Işıklandırma, açıp kapama, havalandırma özelliklerini tek tuş ile size kendiliğinden sunan sistemlerdir. Yoğun hava şartlarına dayanımı yüksek, istediğiniz zaman açabileceğiniz ürünlerdir. Cephe cam kapatmalarında da otomatik ürünler uygulanabilmektedir. tamamen kumanda kontrolüne sahip akıllı kış bahçesi sistemleri tasarlamaktayız.

Cam balkonlama kapatma sistemleri evinizde estetik ve fkullanışlı bir balkon oluşturmanın en uygun yoludur.
Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Bu sayede güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi mekanlardan yararlanılması sağlanır. Rüzgar, yağmur, kar, toz, vb. olumsuz hava koşullarında dış etkilerden koruma sağlar…
Cam balkon kapatma sistemlerinde kullanılan tüm camlar temperli (securit) cam olup darbe dayanımı maksimuma çıkartılmış ve dolayısı ile kırılma riski en düşük seviyeye indirgenmiştir.
Cam balkon kapatma sistemleri estetik bütünlüğü ve fonksiyonelliği mükemmel şekilde birleştirir. Yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanısıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır .Sistemde kullanılan alüminyum profillerin boyası elektrostatik toz fırın boya olup, deformasyona dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
Sistemde kullanılan camlarda istenildiği taktirde renkli cam alternatiflerimiz mevcuttur. (füme, bronz, yeşil, refekte vb…) Ayrıca Cama istenen desen , resim fon baskıları uygulanabilir , güvenlik ve değişik amaclara yönelik Film çekilebilir.Clearex uygulaması yapılabilir.
Cam balkon kapatma sistemleri geniş renk seçeneği ve ürün yelpazesi kullanıcılara her türlü ortamı kapama olanakları sağlar.Alüminyum kısımlarda toplam 236 çeşit renk alternatifi sunulmaktadır.

Cam Balkon Uygulama Alanları ?
Konut Balkonları
Hotel Pastaneler
Kafe Restaurant
Teras Kış bahçesi
Mağaza Vitrinleri Vb.

Doğrama yüksekliğine ve yalıtım değerine göre değişen kesitlerde sistem profilleri ile pencere, kapı, vitrin ve sürme doğramalar yapılabilir.
Normal açılım pencere ve kapı kanat, çift eksen, gizli kanat çift eksen, gizli menteşeli çift eksen, vasistas, katlanır, dışa açılır kanat, pivot açılım ve sürme, kaldır-sür, paralel çekme sürme seçenekleri mevcuttur.
Tüm Ral renklerinde ve eloksal seçeneklerinde QUALANOD ve QUALICOAT belgeli profil üretimi yapılabilir.
EPDM hava, su ve toz sızdırmazlık fitilleri kullanılır.
Test laboratuarında rüzgar, hava, yağmur suyu sızdırmazlık testleri ve ısı yalıtım testleri yapılmıştır.

Öz inşaat, yapıların modern, sağlıklı çizgilere ulaşabilmesinde önemli rol oynayan elit bir malzeme olan alüminyum malzemeden merdiven küpeşte – korkuluk sistemleri konusunda uzman ve öncü bir kuruluş.

Korkuluk ve Küpeşte Sistemleri, gerek hammaddesi olan alüminyumun yüksek korozyon direnci, gerekse paslanmaz çelik bağlantı elemanları sayesinde balkon ve teras gibi dış mekanlarda da gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

50 mm veya 60 mm ana gövde borusunun, 30 – 40 veya 50 mm dikmelerin,16-20 ve 30 mm emniyet hatlı olarak standart imalat ve uygulamalarının dışında, özel ölçü ve renklerde de imalatı yapılabiliyor.

Uygulama yapılacak yer, Öz inşaat tecrübeli personeli tarafından önce ön etüt fizibilite çalışması yapılarak, müşterinin talepleri doğrultusunda uygulanabilecek sisteme, basamağa bağlantı şekline ve rengine karar verildikten sonra, çıkarılan yaklaşık metraja göre fiyat teklifi hazırlanarak müşteriye sunuluyor. Teklifin kabulü halinde uygulama yapılacak yerde hassas bir şekilde montaj ölçüleri alınıyor ve Öz inşaat tesislerinde gerekli açı, ölçü ve detaylarda imalat yapılıyor. İmalatı yapılan malzeme paketli olarak montaj yerine sevk ediliyor ve uzman montaj ekipleri tarafından montajı yapılarak tam ve eksiksiz teslim ediliyor.

Yerine montaj istenmediği durumlarda, bütün bağlantı ve ek parçaları ile müşteri tarafından verilen ölçü ve detaylarda demonte olarak da imalat yapılabileceği gibi, profiller ve aksesuarlar perakende olarak da satılabiliyor.

Sinekleri, güveleri ve tüm haşerelere karşı güvenceniz.
Sineklik sistemleri size sağlıklı ve deliksiz uyku için mükemmel bir ortam yaratacaktır.
Sineklik sistemlerimizle, herhangi bir kimyasal madde ve ilaç kullanmadan tüm haşereleri dışarıda tutacak, bu sayede de daha huzurlu ve keyifli yaşam ortamı yaratılmış olacaktır.

Eski ve yeni binalar için çok yönlü panjur kutusu
İster eski bir binanın tadilatını yapın, isterseniz yeni bir bina inşa etmeyi planlayın: Comfort-Design Plus güneşten koruma, hırsızlık emniyeti ve sineklik ihtiyaçlarınızın tümünü birden karşılar. Kompakt biçimleri sayesinde 155 mm, 195 mm ve 195 mm üniversal’den oluşan üç panjur kutusu boyutu, eski binaların tadilatı için uygundur. 245 mm panjur kutuları ise büyük panjur kutuları sebebiyle tercihen yeni binalardaki daha yüksek pencere ve kapı elemanları için uygundur.

Özellikler:

Piyasada standart olarak bulunan ahşap, plastik ve alüminyum pencere sistemleri ile uyumlu
58-90 mm arasında kasa profili derinlikleri için tasarlanmıştır
Isı yalıtımı: U < 0,85 W/m²K Ses yalıtımı: Rw,P= 42 dB'ye kadar Kutu boyutları 155, 195, 195 üniversal ve 245 mm olarak sunulur 155 mm kutu boyutunda 1,5 m'ye kadar eleman yükseklikleri 195, 195 üniversal ve 245 mm kutu boyutlarında 2,7 m'ye kadar eleman yükseklikleri Kutu boyutları 195 üniversal ve 245 mm, isteğe bağlı olarak aşağıya doğru açılan revizyon kapağı ile Donanım isteğine bağlı olarak kordonlu manavelalı veya motorlu

İnşaat bina, altyapı, endüstriyel sanayi yapıları gibi insan ihtiyaçlarına karşılık gelen, üretime dayalı herçeşit yapının amacına uygun inşa etme sürecidir. İnşaat tipik olarak bilinen bir müşteri için yerinde gerçekleşirken, imalattan imalata farklı olarak, belirlenmiş bir alıcı olmadan benzer ürünlerin seri üretimini gerektirir. Sanayi yapıları gelişmiş ülkelerdeki gayri safi yurtiçi hasılanın %6 ile 9’unu oluşturur.[1] İnşaat planlama, tasarım ve finansman ile başlar; ve proje inşa edilene ve kullanıma hazır oluncaya kadar devam eder.

Büyük ölçekli inşaatlar birden fazla bölüm arasında iş birliği gerektirir. Bir mimar veya inşaat mühendisi işi yönetir. Bir tasarım mühendisi veya proje yöneticisi onu denetler. Bir projenin başarılı bir şekilde yürütülmesi için etkili bir planlama şarttır. Sözkonusu altyapıyı tasarlama ve yürütmeyle uğraşanlar, imar gereksinimlerini, işin çevresel etkilerini, başarılı çizelgeleme, bütçeleme, şantiye güvenliği, yapı malzemelerinin ulaşılabilirliği ve nakliyesi, lojistik, halka verdikleri rahatsızlıklara kadar tüm detayları düşünmelidirler. İnşaat, belli bir bölgedeki bina, altyapı, havaalanı, baraj gibi geniş anlamda yapı veya yapı çevresinin oluşturulma aşamasıdır. İnşaat aslında pek çok işin aynı anda yürütüldüğü bir süreçtir. Normalde iş , tasarım mühendisi, proje mimarı, inşaat mühendisi, mimar, peyzaj mimarı, iç mimar tarafından denetlenir, ve bütün işler proje yöneticisi tarafından yönetilir.

Tasarım çeşitliliği ve benzersiz bir ahşap hissi ile hayallerizdeki teras sistemini yaşam alanlarınıza taşıyın.
Yaratıcılığınızı özgürce kullanın ve RELAZZO WPC zemin döşemesi ile teraslarınızı zevkinize göre tasarlayın. Çok sayıda renk, beş farklı yüzey, üç farklı genişlik ölçü seçeneği ve ahşabın görsel ve dokunma hissine yakın özellikleri ile sınırsız tasarım özgürlüğünü yaşayın.
İlham veren RELAZZO koleksiyonuyla “açık havada” olma hissini yeniden yaratın.

BENİM TERASIM. BENİM RELAZZO’M

KUSURSUZ TASARIM
En yüksek talepleri karşılamak için dış alan zemin döşemeleri

YÜKSEK MALZEME KALİTESİ
Ahşap-Polimer Kompozit (WPC) RAUWOOD,% 50’den fazla ahşaptan oluşur. Bu malzeme, RELAZZO deck profillerine benzersiz bir doğal ahşap hissi verir:

ÇEVRE DOSTU ÜRETİM
RELAZZO teras döşemelerine mükemmel malzeme özelliklerini veren RAUWOOD malzemesi en yüksek kaynak verimliliğiyle üretilmektedir.

Bir arsa satın alarak bu arsaya dilediğince bir ev yaptırma akımı giderek daha da yaygınlaşmaya başladı için mimari proje gibi teknik terimleri de eskiye nazaran çok daha sık duyar hale geldik. Eskiden ev sahibi olmak isteyenlerin çoğu tüm izinleri alınmış, inşaatı tamamlanmış, oturmaya ve yaşamaya hazır evler satın alırlardı. Ancak bugünün koşullarında her şey değişti; ev sahibi olmanın artık bir sürü farklı yolu ve yöntemi var ve bu yöntemlerin her biri de bir hayli yaygın aslında. Toplu konut projelerinden ev satın almak, banka kredisi ile kira öder gibi ev sahibi olmak ya da bir arsa satın alıp hayallerinizdeki evi sıfırdan yaptırmak… Özellikle şehir merkezinden kaçmak isteyenler ya da emeklilik zamanları veya tatil günleri için huzur dolu bir kır evine sahip olma hayalleri kuranlar için en ideal ve çoğu zaman ekonomik ve pratik bir seçenek, belirlediğiniz bölgeden bir arsa alıp kendi evinizi kendi bütçe, istek ve ihtiyaçlarınıza göre, profesyonel mimar ve mühendislerle çalışarak kendiniz yaptırmaktır.

Şehirden bir apartman dairesi satın aldığınızda bunlar bilmek zorunda kalmıyorsunuz elbette, ama kendi arsanıza ev yaptırırken evinizin kaçak sayılmaması için inşaata başlamadan önce yapı ruhsatı almanız gerekiyor. Yapı ruhsatı alabilmek için de bazı gereklilikleri yerine getirmeniz lazım tabii. Bu gerekliliklerden biri evinizin mimari proje çizimi. Bunun dışında evin yönetmeliklere uygun bir mühendislik yapısına sahip olacağını gösteren statik proje, evin elektrik ve su donanımlarının doğru uygulandığını belirten ve planlayan tesisat projeleri ve bahçe ve çevre düzenlemesini gösteren peyzaj projesi de yapı ruhsatı ve inşaat izni alabilmek için mutlaka hazırlanması gereken diğer gereklilikler.

Kepenk Sistemleri, iş yeri, garaj ve otoparklarınızın girişlerinde kullanılabilir. Özel istek doğrultusunda iç mekanlarda da işinizi görecek şekilde uygulamalar yapılmaktadır.
Otomatik Kepenk ağırlıklı olarak iş yerlerinde kullanılmaktadır. Çünkü eskisi gibi kilidi açma derdi yoktur. Uzaktan Kumanda sayesinde tek tuşla 35 sn içerisinde otomatik kepenk sistemi açılmaktadır.

Otomatik Kepenk ve Panjur Sisteminin Faydaları Şunlardır ;
Hırsızlığa karşı canınızı ve malınızı korumayı sağlar.
Toz Güneş vb şeylerden yalıtımı sağlar.
Şifreli paneller sayesinde ekstra güvenlik sağlar.
Darbelere ve patlayıcı maddelere karşı iyi derecede dayanıklıdır.
Isı yalıtımında %50´nin üstüne varan tasarruf sağlar.
Uzaktan Kumanda sistemi ile kolay kullanım imkanı sağlar.

Sürmede mükemmellik:
Ani ihtiyaçlara veya hava koşullarından kaynaklanan değişikliklere anında uyum sağlayan bir mekandan daha güzel ne olabilir. REHAU profilleri ile üretilen kaldırmalı sürme kapılar bunu sağlar: Açarken veya kapatırken yerden kaybınız olmadan oturma alanı ile teras, balkon veya bahçe anında ayrılır.

Prensibi çok basittir:
Açılırken kanat contadan kurtulur; kapanırken ise kanat eğilir ve tekrar contaya doğru bastırılır. Böylece anında ve hızlı bir şekilde dış dünyayı oturma alanınıza dahil edebilir ve herhangi bir kanattan rahatsız olmadan yaşam alanınızın genişliğinin tadını çıkartabilirsiniz.
REHAU kaldırmalı sürme kapı profilleri, bir çok avantaj sağlayan polimer bir yapı maddesi olan RAU-PVC den imal edilmiştir:
Profiller sağlam, hava koşullarına dayanıklı ve çok uzun ömürlüdür.
%100 geri dönüşümlü olup, ses ve ısı yalıtımına katkıda bulunurlar.
RAU-PVC den imal profiller, bakım kolaylıkları sayesinde günlük yaşamda da rahattır.
Folyo kaplamalı çeşitli renler ve dekorlar, bireysel şekillendirme isteklerini yerine getirmeyi kolaylaştırır ve ortamın renklenmesini sağlar. Çok yönlü şekillendirme imkanları ile bireysel istekler yerine getirilir. Bu şekil ve renklere, tek veya çift hareketli kanatlı, iki ile dört parçalı kapılarda karar vereceksiniz.

Garaj Kapılarımız; zevkinize uygun seçenekleriyle, maksimum güvenlik için tasarlanmış, dekoratif görünümu ve otomatik kumanda sistemleriye her yapıya uygulanabilir..

Isıcam arası jaluzi perde; jaluzinin iki ayrı cam arasına yerleştirilerek, camın dış yüzüyindeki mekanizma vasıtası ile ( zincirli ve motorlu ) içerisinde bulunan jaluziyi, yukarı aşağı ve eksenel olarak hareket ettirilebilen bir sistemdir. Butonlu mekanizmalarda ise; sadece eksenel hareket mevcut olup, yukarı aşağı sistemi kullanılmamaktadır.

Çift cam arasında olduğundan dolayı kirlenme ve defarmasyona uğramayacağından, bakım ve temizlik gerektirmemektedir. Dekaratif şıklığın yanında, 4+20+4 mm cam kalınlığı ile yüksek derecede ses yalıtımı, ışık ve görüntü kontrolü sağlamaktadır. Dekoratif şıklığı ve 6 adet renk seçeniğiyle ev ve ofislerinizde rahatça kullanabileceğiniz, ISICAM ARASI JALUZİ PERDELERİMİZ, 5 yıl garantili olup, servis hizmetimiz mevcuttur.

Çok amaçlı ve bireysel isteklere uygun
Pencere ve teras kapıları kepenekleri, evinizin cephesini bireysel olarak şekillendirmenin en güzel imkanlarından biridir.
Kepenekler evlerinize ayrı bir anlam yükler ve özgün bir görünüm sağlar. Ancak, estetik açıdan görüntü, sisteminin yalnız bir yanıdır. Kepenkler ayrıca güneş ışınlarından ve meraklı bakışlardan korur, odaların sıcaklığını ayarlar, yaşam kalitesi ile oturma değerini yükseltir ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlar.
REHAU S749 Kepenek Sistemi modern polimer yapı malzemelerinden imal edilmiştir. Her zaman sağlamdır, Çürümeye karşı korunmuştur ve az bakım ister. REHAU polimer yapı malzemeleri ayrıca tabii ki % 100 geri dönüşümlüdür.
REHAU S749 Kepenek Sistemi çok yönlülüğü ile her cephe tarzına rahatça uyum sağlar. Binisiz tipte sadece 61 mm ve binili tipte 89 mm profil genişliği, kepenekleri özellikle şık hale getirmektedir. REHAU kepenekleri destek sacları sayesinde oldukça sağlamdır. bu nedenle cephenizin şekillendirilmesinde kusursuz bir uyum için kapıların bile sorunsuz olarak kepeneklere giydirilebilir.
REHAU S749 Kepenek Sistemi Farklı lamel tiplerinde mevcuttur; ışığa karşı koruma beklentilerine veya mimari verilere uygun olarak.
Eğri duran lameller ışık ve hava geçirir. Geleneksel kepeneklerin klasik havasını yansıtırlar.
Dolgu profilleri ışık ve sese karşı ek koruma sağlar.
İsteğe göre: Işığın vurma açısını ve hava silikonunu bireysel olarak ayarlamak için hareketli lameller.
Monoblok Yapım şekli; Yani pencere kasaları ve kepenekler bir uyum oluşturur.
Kemerli kepenekler, istek üzerine üretilir.
Geniş pencerelerde kanatlar açık vaziyette kolayca üst üste gelecek şekilde katlanır ve böylece yerden tasarruf edilir.
REHAU profillerden imal kepenekler, kanatlarda kaynak yapılan aynı profillerden oluşur. Sağlamlığını arttırmak için ek olarak destek saclarına mevcut köşe bağlantıları da kaynatılır.
Özellikle çekici görüntüler, eğri lamellerin dolgu profilleri ile birlikte kullanılması ile elde edilir.

Doğrama yüksekliğine göre değişen kesitlerde sistem profilleri ile ara bölme doğramalar yapılabilir.
Alüminyum kapı, ahşap kapı, cam kapı uygulamaları yapılabilir.
Tüm Ral renklerinde ve eloksal seçeneklerinde QUALANOD ve QUALICOAT belgeli profil üretimi yapılabilir.
EPDM hava, ses ve toz sızdırmazlık fitilleri kullanılır.
Cam, ahşap, mdf-lam, kumaş, deri, vinil vb malzemelerle kullanılabilir.
Çift cam arası mikro jaluzi uygulaması sayesinde jaluzilerin bozulmasını, kirlenmesini önler.

Doğrama yüksekliğine ve yalıtım değerine göre değişen kesitlerde sistem profilleri ile pencere, kapı, vitrin ve sürme doğramalar yapılabilir.
Normal açılım pencere ve kapı kanat, çift eksen, gizli kanat çift eksen, gizli menteşeli çift eksen, vasistas, katlanır, dışa açılır kanat, pivot açılım ve sürme, kaldır-sür, paralel çekme sürme seçenekleri mevcuttur.
Tüm Ral renklerinde ve eloksal seçeneklerinde QUALANOD ve QUALICOAT belgeli profil üretimi yapılabilir.
EPDM hava, su ve toz sızdırmazlık fitilleri kullanılır.
Test laboratuarında rüzgar, hava, yağmur suyu sızdırmazlık testleri ve ısı yalıtım testleri yapılmıştır.

Doğrama yüksekliğine göre değişen kesitlerde sistem profilleri ile pencere, kapı, vitrin ve sürme doğramalar yapılabilir.
Normal açılım pencere ve kapı kanat, çift eksen, gizli menteşeli çift eksen, vasistas, katlanır, dışa açılır kanat, pivot açılım ve sürme seçenekleri mevcuttur.
Tüm Ral renklerinde ve eloksal seçeneklerinde QUALANOD ve QUALICOAT belgeli profil üretimi yapılabilir.
EPDM hava, su ve toz sızdırmazlık fitilleri kullanılır.
Test laboratuarında rüzgar, hava, yağmur suyu sızdırmazlık testleri ve ısı yalıtım testleri yapılmıştır.

Alt konstrüksiyonu mekanik aksamlı olan, kaplama taşı genelde 20 x 40 cm ebatlarında kulanılmaktadır. 1 m2 de 12,5 adet taş kaplama malzemesi gitmektedir. M2 ağırlığı genelde 42 kg/m2′ dir. Terracotta taş kaplama markaları bünyemizde 3 tanedir.

Architon Taş Kaplama (Türkiye de üretiliyor.)
Argeton Taş Kaplama
Creaton Taş Kaplama

Bu sistemin özelliği; uygulaması yapılan binaya dışarıdan baktığımız zaman kompozit panel dediğimiz alüminyum levhaları görürüz. Bu kompozit paneller cephede 4 mm kalınlığında olmalıdır. Bu kompozit panelin kalınlık açılımı ise; (0,5 alüminyum levha + 3 mm pvdf + 0,5 mm alüminyum levha) olmasıdır. Derz noktalarında 1,5 cm kalınlığında derz görülür.

Montajı yapılmış olan taşıyıcı çelik konstrüksiyonun üzerine, özel kesitli kondens kanallı alüminyum düşey ve yatay profiller ile cam montajı için ikinci bir konstrüksiyon oluşturulur. Hazırlanan camlar cam takozları yardımıyla, hazırlanan alüminyum konstrüksiyon üzerine yerleştirilir. Cam derzleri silikon ve butil bant ile kapatılarak, kapak profili montajı yapılır.

Yatay derzlerde su akışını kesmeyecek şekilde ince kesitli kapak profili kullanılır. Alüminyum profiller ile cam temasını kesen EPDM fitiller kullanılır. Işıklık uygulamalarında dışa açılır kanat yapılabilir. Işıklık kanatları manuel mekanizma veya motorlu açkı mekanizmaları ile kumanda edilebilir. Duman, yağmur, rüzgar sensörleri ile donatılarak bina otomasyon sistemlerine bağlanabilir.

Lamine tek cam veya ısıcamlar, özel paslanmaz rotiller, paslanmaz tutucular yardımıyla projeye özel olarak tasarlanan çelik, çelik gergili, cam kolon ve kiriş sistemleri üzerine mekanik olarak bağlanır.

Cam derzlerin sızdırmazlığı için ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılır.Bu sistemlerde taşıyıcı elemanlar mimari istekler doğrultusunda yapılabilir.

Mimari projesine uygun olarak, betonarme döşemeye galvanizli çelikten mamul ankrajlarla tespit edilmiş, düşey elemanlar ile bunlara bağlanan yatay kayıtlardan oluşur. Düşey elemanlar üzerinde, yatay elemanların dilatasyonlarını alacak EPDM contalar kullanılır.

Alüminyum profiller arasındaki sızdırmazlığın sağlanması ve alüminyum profiller ile cam temasını kesen EPDM fitiller kullanılır.Dıştan bakıldığında cephede camlar arasında yatayda ve düşeyde 50 mm eninde klasik kapak diye tabir edilen alüminyum profiller görünür. Camlar iskele yardımı ile alüminyum cephe iskeleti üzerine cam takozları kullanılarak yerleştirilir.Cam derzlerinden alt ve üst kapak profili montajı yapılır. Üst kapak profili farklı kesitlerde tasarlanabilir. Ayrıca alt ve üst kapak profilleri sadece düşey veya yatay derzlerde uygulanarak, yarı kapaklı (düşey kapaklı ve yatay kapaklı) cepheler yapılabilir. Yarı kapaklı cephelerde cam cama derzlerde sızdırmazlığı sağlamak için ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılır.

Klasik kapaklı cam cephelerde İtalyan açılır gizli kanat uygulaması yapılabilir. Bu uygulamada gizli kanat ve kasa profili, inox makas, gizli kanat kolu ve karşılığı montajı yapılarak İtalyan açılır gizli kanat imalatı yapılır. Kanat camları hazırlanan alüminyum kasetlere strüktürel silikon malzeme ile DIN 51376 ve ISO 8339 standartlarına uygun şekilde yapıştırılır. Minimum 4 günlük emniyetli kürl Klasik kapaklı cam cephelerde ısı yalıtımlı alüminyum doğamadan imalatı yapılan tek eksen, çift eksen, vasistas kanat uygulaması da yapılabilir.

STRÜKTÜREL SİLİKONLU CAM CEPHE

Mimari projesine uygun olarak, betonarme döşemeye galvanizli çelikten mamul ankrajlarla tespit edilmiş, düşey elemanlar ile bunlara bağlanan yatay kayıtlardan oluşur. Düşey elemanlar üzerinde, yatay elemanların dilatasyonlarını alacak EPDM contalar kullanılır.Alüminyum profiller arasındaki sızdırmazlığın sağlanması ve alüminyum profiller ile cam temasını kesen EPDM fitiller kullanılır.

Alüminyum profiller arasındaki sızdırmazlığın sağlanması ve alüminyum profiller ile cam temasını kesen EPDM fitiller kullanılır.Dıştan bakıldığında cephede camlar arasında yatayda ve düşeyde 15 mm genişlikte epdm fitilli cam cama derzler görünür. Camlar hazırlanan alüminyum kasetlere strüktürel silikon malzeme ile DIN 51376 ve ISO 8339 standartlarına uygun şekilde yapıştırılır. Minimum 4 günlük emniyetli kürlenme süresinin tamamlanmasının ardından, şantiyeye sevk edilir ve iskele yardımı ile alüminyum cephe iskeleti üzerine monte edilir. Strüktürel silikonlu cam cephelerde inox makas, gizli kanat kolu ve karşılığı montajı yapılarak İtalyan açılır gizli kanat uygulaması yapılabilir.