Rehau Pvc Pencere İstanbul Bayisi

Rehau Pvc Pencere İstanbul Bayisi

Windowsan olarak firmamızın kuruluşundan kısaca bahsedecek olursak, 1988 yılında kurulduk ve rehau imalatına pvc ile başlamış olduk.
Kısa süre sonra, Rehau PVC pencere profili kalıptan geçirilmesini müteakip Rehau kapı ve pencereler de seri üretime global anlamda geçilmiş oldu. Yani REHAU firmasında pencere ile ilgili 60 yıllık bir tecrübeden ve bayi olarak Windowsan.com un ise 40 yılı aşkın deneyiminden bahsedebiliriz. Bugün REHAU 5 kıtada dünyanın 150’den fazla ülkesinde yaklaşık 20.000 çalışan ile faaliyettedir. REHAU Türkiye pencere çözümleri ise faaliyetlerine REHAU’nun ülkemize geldiği yıl olan 1989’da başlamıştır.

Windowsan Pencere çözümleri departmanımız, yaklaşık 26 yıldır yetkili üretici olarak Rehau yetkili tali bayileri vasıtasıyla tüm Türkiye’de ve Türkiye üzerinden kardeş ülkeler olan Türki Cumhuriyetlerde satış yapmaktadır. Rehau Türkiye pencere çözümleri departmanı olarak, İstanbul’da bulunan genel merkezimiz, İstanbul Ataşehir de bulunan imalat merkezimiz ile özellikle kentsel dönüşümün hızlandığı son 5-6 yıl içerisinde, ulaşılan müşteri sayımızı genişleterek çalışılan müşterilerimizin memnuniyeti için 7/24 zaman merfumu olmaksızın çalışıyoruz. Ayrıca, rehau her ne kadar pencere departmanına yönelik üretim olmasa da, pvc ağırlıklı olarak kapı ve doğrama imalat montaj konularında piyasanın hakim bayisi olmaktan gurur duymaktayız.

REHAU’nun İstanbul merkezli ana bayisi Windowsan hakkında ve pencere profil üretimi hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Söze başlamadan önce, REHAU’nun genel yapısından pencere ve pvc konusunda faaliyette bulunduğu çalışma alanlarından bahsetmek gerektiğini düşünüyoruz. REHAU “sınırsız polimer çözümleri” sloganıyla pvc, pencere ve kapı olarak üç ana iş kolunda satış, imlalat ve montaj olarak pazar lideridir. Rehau Yapı grubunda pencere çözümleri kapı ve doğrama alanlarında firmamız faaliyet göstermektedir. Türkiye’de “REHAU” markası, son kullanıcının kullanırken açıkça görebildiği bir alan olduğu için ağırlıklı olarak “pencere” ile özdeşleşmiştir.
Rehau için bir örnek vermek gerekirse, odanıza temiz hava almak için pencereyi araladınız, kaliteli bir çözüm tercih ettiyseniz eğer, pencere sisteminiz muhtemelen REHAU’dur.
Başka bir misal ise, seyahat için bindiğiniz Airbus uçağında dışarıya baktığınız yolcu penceresinin çerçevesi ve iç mekândaki birçok plastik ürün REHAU üretim tesislerinden çıkmıştır. Örnekleri artırmak mümkün ama temel olarak, REHAU’nun geleneksel malzemeleri daha etkin polimerlerle ikame etmeyi ve yaratıcı sistem çözümleri yoluyla müşterilerin faydasına artı değerler sunmayı amaçladığını söyleyebiliriz.

Pencere profil sistemlerinde Rehau üretimini yaptığınız modeller ve ürün alanları nelerdir? 

Pencere profil sistemleri Rehau konusunda bulunulan ülkenin veya bölgenin iklim koşullarına ve pencere kullanım alışkanlıklarına göre pvc imalatı farklılık gösterir. Örneğin sıcak bölgelerde rehau üretiminde daha geniş ölçülerde pencereler tercih edilir ve daha dar yapı derinliğine sahip profiller ile daha geniş görüş açısı hedeflenir. İklim koşulları soğuk olan bölgelerde ise rehau için nispeten daha dar pencere ölçüleri ve daha pvc geniş yapı derinlikleri tercih edilir ve birinci öncelik ısı tasarrufunu artırmaktır. Ayrıca, pencere açılım uygulama tarzı gibi yine ülkeden ülkeye değişebilen pencere kullanım tercihleri de sunulacak pvc profil sisteminin üzerinde etkilidir. REHAU Türkiye pencere çözümleri olarak müşterilerimize 70mm yapı derinliğine sahip 5 odacıklı Euro Design 70 serisi ve Brillant Design serisi, 80mm yapı derinliğine sahip kasada 7 odacıklı / kanatta 6 odacıklı ve orta contalı Synego serisi, 86mm yapı derinliğine sahip 6 odacıklı ve orta contalı Geneo serisi, tüm serilerimiz ile beraber uygulanabilen Comfort Design Plus Panjur Sistemi ile hizmet veriyoruz.
Bu aşamada Geneo serimize ayrı bir paragraf açmak gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü Rehau Geneo, piyasada bulunan tüm pencere profil sistemleri arasında rehau pvc imalat konusunda açık ara en iyisidir. Geneo’nun özelliği yüksek teknolojiye sahip RAU-FIPRO malzemesinde yatar. Bu, pvc profili çok sağlamlaştıran elyaf bileşimli bir malzemedir ve REHAU Ar-Ge’sinin bir çalışmasıdır. Pencere stabilite için gerekli olan destek sacı uygulamaların %90’ında ortadan kalkar. Böylece, çeliğin sebep olduğu ısı köprüleri ortadan kalktığı için, Geneo en iyi ısı yalıtım değerlerini hedefler. Rehau Geneo ile pencere “enerji tasarruf düzenlemesinin (EnEV)” şart koyduğu koşullardan daha fazlası bile yerine getirilir. Rehau imalatı olan aynı zamanda bu pencere sistemi, ısı yalıtımından ödün vermeden tasarım ve konfor için gerekli optimum ön koşulları sağlar. Ayrıca Geneo profil serisi ile üretilen Geneo INOVENT penceresinden de kısaca bahsetmek gerekirse;
Geneo INOVENT, pencerenin kasasına Rehau tarafındn özel olarak geliştirilmiş entegre edilen bir havalandırma sistemine sahip bir penceredir. Özetle bir profil ile oluşturulan bir üründür. Rehau bu sayede pencereler kapalı iken sağlıklı bir oda ortamı ve temiz hava sağlar, yani pencere kapalıyken dahi havalandırma yapabilirsiniz ve neme, sağlık açısından zararlı küflere, trafik gürültüsüne, alerjenlere ve hırsızlara evinizde yer yoktur. Bir diğer avantaj olarak tüm serilerimiz için 200’den fazla renk çeşidi sunabildiğimiz ve Kaleido başlığı altında Rehau adlı önerebildiğimiz pvc profil üzerine doğrama folyo kaplama, profil yüzeyinin boyanması ve profilin dışa bakan kısmına alüminyum kapak uygulaması seçeneklerimiz bulunmaktadır.