OTOMATİK TENTE SİSTEMLERİ

Açık mekanlarda sıklıkla tercih edilen otomatik tente sistemleri günümüzde her hava şartlarına uygun olarak tasarlanıp her mevsim kullanılabilecek mekanlar elde etmeyi sağlamakla birlikte, gerek işletmeler gerekse şahısların kullanımı açısından çok amaçlı tasarım ve teknolojik yenilikler barındırması nedeni ile tercih edilmektedir. Bu sebepler nedeni ile tente kullanımlarına olan ilgi pek uzun zamandır sürmektedir.

Otomatik Tente Sistemleri sayesinde mevcutta bulunan konum içerisinde yeni yaşam alanları elde edilir ve hava şartları yağmur, kar, fırtına bile olsa da 4 mevsim pek rahatlıkla vakit geçirilebilecek yaşam tarzı oluşturulabilmektedir. Bilhassa otel, cafe, restoran, avm ve villa gibi insanların sıklıkla tercih ettiği mekanlarda kullanılan tente sistemleri teknolojik gelişmeler ile farklı şekillerde geliştirilmektedir.

Otomatik Tente Soruları

Tente Sistemleri Nedir?

Tente sistemi; Mevcut yaşam alanlarını güneş, yağmur, kar vb. dış etkenlerden korumak için tercih edilen bir nevi üst kapatma sistemleridir. Belli başlı kullanım alanları ise kısaca şöyledir. Balkon, teras ve bahçe, işyeri, cafe, restoran gibi mekanlarda  Eğim Ayarlı Otomatik Tente, güneşi açısına göre koruyabilen tente tiplerindendir.

Tente fiyatları kaç lira?

Tente fiyatları için Mtül 800 TL olarak belirlenmiştir.

Otomatik mafsallı tente m2 fiyatı : 499 TL +KDV (Perakende fiyatıdır.)

Otomatik pergola tente m2 fiyat : 699 TL + KDV (Perakende fiyat iyi marka tente motoru)

Otomatik motorlu balkon tentesi : 549 TL + KDV

MOTORLU AÇILIR KAPANIR RAYLI M2 FİYAT : 649 TL +KDV

Işıklı otomatik restoran ve cafe tentesi m2 fiyatı : 825 TL + Kdv

Mafsallı tentelerde yerli kumaş kullanımlarıysa 800 TL olarak 2021 güncel fiyatlarıyla sunuluyor. Şayet PVC branda seçimi yapılırsa, mafsallı tentelerde fiyat, 650 TL (Mtül) olarak sunuluyor. Tüm alanlara şıklık katan pergola sistemlerinde 10 m2 altı tasarımlarda fiyat; 13.500 TL’dir.
Otomatik tenteler için özellikle güncel fiyatları teyid ediniz.

Tente fiyatı nasıl hesaplanır?

Otomatik Tentenin montajının yapılacağı yapısal alanın cephe genişliği ölçülmeli öne doğru ne kadar ve hangi açı ile açılacağı belirlenmelidir. Buna mukabil  tentenin kapattığı toplam alan metre karesi hesaplanmış olmalı tente üretici firmanın ürün metre kare fiyatı ile çarpılması tente fiyatını hesaplayacağımız en doğru olan yöntemdir.

Açılır kapanır tente ne?

Otomatik Açılır Kapanır Tente Modelleri

Uzaktan kumanda ile çalışan bu modeller en yoğun olarak kurumsal ve ticari mekanlarda kullanır. Bu tarz modellerde sistemler gerektiğinde kademeli olarak da açılma ya da kapanma özelliğine sahiptir. Yani kademe kademe olarak az şekilde açılabilir. Ya da yarısı veya hepsi açılabilir.

Balkon Tente ne kadar?

Kasetli balkon tente sistemi metre fiyatı 650 TL (Motor istenirse Tente başına 1200 TL eklenir.)
Sipariş öncesi mutlaka güncel fiyatları arayarak teyid ediniz.

Pergolenin metrekaresi ne kadar?

Rus Çamı Pergole Metrekare fiyatı: 810.00 TL ile 1595 TL arası değişmektedir. Pergole kurulacak yerin durumu ve istenilen işçiliğe göre fiyatlarımız farklılık göstermektedir.

Mafsallı tente kaç metre açılır?

Tente açılımı maksimum 350 cm dir. Lakin, bu mesafe maksimum 6 metre boy için geçerlidir. Yani mafsal açılım boyu tentenin uzunluğu ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Mafsallı tente adı mafsal yani eklem adından gelmektedir.
Otomatik tentelerde durum daha farklıdır.

Tente yaptırmak yasak mı?

Bu sorunun cevabı bina ve apartman yaşantısında evet tir.. Kat mülkiyetinin olduğu bir apartmanda oturduğunuz dairenin balkonunu kapatmak istiyorsanız balkon kapatma izni almanız gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Ortak yerlerden olan dış duvarlara montaj yaptırmak suretiyle güneşlik tente yaptırılamaz.
Özel mülkler ile Kurumsal ve Ticari alanlar için ise mevzuat daha farklıdır. Bizleri arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Motorlu Otomatik tente 

Yaz aylarında güneşin yakıcı sıcağından ve kış aylarında ise yağmur, kar gibi doğal yağışlardan korumayı hedefleyen ve aynı zamanda gerek nostaljik gerekse de romantik manzaralar sergileyebilen bu yeni tip otomatik tente sistemleri, mevcut yapının üzeri pek çok çeşidi bulunan plaka ile kapatılarak bu özelliğe kavuşturulur. Talep edildiğinde cam vasıtası ile etrafının da kapatılmasıyla bir çeşit kış bahçesi elde edilerek yapının zenginliği artırılmış olmaktadır. Bu şekilde özellikle soğuk iklimlerde açık bir konumda doğa ile içi içe bir yaşam deneyimi sağlanmış olmaktadır.
Ekseriyetle kış bahçeleri ya da ticari mekanlarda uygulaması yapılan otomatik tente sistemleri, yer aldığı mekanın üzerinin açılır kapanır bir halde kullanımına imkan sağlaması nedeni ile yoğun olarak tercih edilmektedir. Otomatik tente sistemleri proje bazlı, özel tasarıma yönelik çözümler teknoloji barındıran ve gelişmiş şekilde imalatları gerçekleştirilebilmektedir.

Otomatik Tente Sistemleri Nerede Kullanılır?

Otomatik tente, her mevsim açık alanda bulunan balkon ve bahçelerde kullanılır. Bu yaşam alanlarının en efektif ve ideal kullanımına imkan sağladığından ötürü de sıklıkla tercih edilmektedir. Etrafı camla kapatıldığında bir kış bahçesi haline gelebilmesi, 2 faydayı bir arada sunması şeklinde bir avantaj sağlamaktadır. Mevcutta yer alan bahçe yada balkonun çok daha kişisel bir alana dönüştürülmesi ile birlikte oldukça hoş bir görünümle yapılar güzelleştirilmiş olmaktadır.

Otomatik Tente Fiyatları

Otomatik tente sistemleri teraslarda çok efektif ve uygun fiyatlara kurulumu yapılabilen yaşam alanı sistemleridir. Fikir vermek adına; kasetli balkon tente sistemi metre fiyatı 650 TL (Motor istenirse Tente başına 1200 TL eklenir.) Mafsallı tentelerde yerli kumaş kullanımlarıysa 800 TL olarak 2021 güncel fiyatlarıyla sunuluyor. Şayet PVC branda seçimi yapılırsa, mafsallı tentelerde fiyat, 650 TL (Mtül) olarak sunuluyor. Tüm alanlara şıklık katan pergola sistemlerinde 10 m2 altı tasarımlarda fiyat; 13.500 TL’dir.  ( Güncel fiyatları mutlaka arayıp teyid ediniz.)
Otomatik tente metrekare fiyatları kullanılacak malzeme kalitesine ve kurulum yapılacak alanın büyüklüğüne konumuna göre değişmektedir. Detaylı bilgi için projenizi bizimle paylaşmanız durumunda balkon tente fiyatları konusunda sizlere net olarak alternatif imkanlar da sunarak pergola tente taleplerinize cevap verebilmekteyiz.

Otomatik Motorlu Tente

Açık hava bahçelerinde bilhassa otomatik tente motorlu pergola olarak ta bilinerek yaz sıcaklarında güneşin yakıcılığı ve uv ışınlarının yaşam alanına girmesini engelleyerek sağlığa da fayda sağlamaktadır. Soğuk kış aylarında ise yağmur, kar, fırtına gibi doğal yağış ve afetlerden korunmak sebebi ile tercih edilmektedir.

Bu nedenle 4 mevsim soğuk olan ayaz ve yağışlı iklimlerde bile yaz aylarında kullanıldığı gibi balkon ve bahçelerde güzel ve kaliteli zaman geçirme imkanı oluşturulmaktadır. Açık havuzların da kullanımında otomatik tente kullanımı oldukça tercih edilen bir sistem olduğundan dolayı pek yaygındır.

Bunlara ek olarak, kalabalık şehir hayatına doğadan güzel ve özlenen bir esinti katmayı hedefleyen pek çok belediyelerin oluşturduğu park ve bahçelerde yer alan yaya yürüyüş yolları yada kaldırımlarda  pergola görmek oldukça rastlanılan bir durumdur. Pergola Sistemleri tüm dış mekanlarda uygulanabilmektedir..

Elle Açılır Tente ile  Mafsallı Tente

Tente açılımı maksimum 350 cm dir. Fakat bu mesafe maksimum 6 metre boy için geçerlidir. Yani mafsal açılım boyu tentenin uzunluğu ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Mafsallı tente adı mafsal yani eklem adından gelmektedir.
Özel üretim raylı Otomatik Tente sistemleri devlet tarafından bir zaman önce yasal olarak yasak getirilen sigara yasağı için kullanılabilecek mekanlar için havalandırma konusunu da sağlaması ve etkin biçimde insanları rahatsız etmeden kullanılabilmesi amacı ile tasarlanması bilhassa  cafe, restoran, otel şeklinde insanların sıklıkla bulunduğu mekanlarda sıklıkla tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Otomatik tente imalatı esnasında kullanılan malzemeler %81’i alüminyum olup geri kalan miktarı uygulanacak duruma göre  çelik konstrüksiyon yapılarak elektrostatik boya ile güzel bir biçimde boyanarak randımanlı ve uzun süreli kullanım amaçlanmaktadır. Özellikle otomatik tente denildiğinde işletme avantajları arasında uzaktan kumanda sistemi ile ileri-geri hareket imkânı sunularak eski tip çevirmeli kapat-aç modellerine nazaran kullanımı pratik ve kolay bir hale getirilmiştir.

Motorlu Tente 

otomatik tente

Motorlu otomatik tente, adından da anlaşılacağı gibi klasik tentelere nazaran daha gelişmiş malzeme kalitesine ve teknolojinin imkanlarından faydalanılması konusunda yeterli verimliliğe sahip olması açısından günümüzde pek çok villa ve işyeri tarafından rağbet görmektedir. Pek çok çeşitleri bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları klasik ön dikmeli tente olarak, mevcutta ayarlanmış raylar vasıtası ile hareketini sağlayan, kullanım yerinin tercihine göre alüminyum, ahşap veya çelik yapılara istenildiği şekilde uyarlanabilen esasen bir hareketli tavan sistemidir. Otomatik tente ve motorlu sistemleri tavan kapatma sistemleri arasında en uygun maliyet ile çözüm sunar.

Otomatik tente sistemleri tasarlanırken kullanılacak alanın büyüklüğü ve iklim koşulları da göz önünde bulunulmak kaydı ile ekseriyetle eğimli şekli (%12 eğim), eğer kumaş tarzı kullanılıyor ise gerdirildiğinde yağmur suyunun yağmur oluğuna doğru akışını sağlar. Bu şekilde imal edilen otomatik tente bir duvara dayanarak veya arka dikmeler ile bağımsız bir yapı şeklinde kurulabilir.

Tente Fiyatları  – Lütfen güncel fiyatları tteyid etmek için arayınız.

Otomatik mafsallı tente m2 fiyatı : 499 TL +KDV (Perakende fiyatıdır.)

Otomatik pergola tente m2 fiyat : 699 TL + KDV (Perakende fiyat iyi marka tente motoru)

Otomatik motorlu balkon tentesi : 549 TL + KDV

MOTORLU AÇILIR KAPANIR RAYLI M2 FİYAT : 649 TL +KDV

Işıklı otomatik restoran ve cafe tentesi m2 fiyatı : 825 TL + Kdv

Mtül 800 TL olarak belirlenmiştir. Mafsallı tentelerde yerli kumaş kullanımlarıysa 800 TL olarak 2021 güncel fiyatlarıyla sunuluyor. Şayet PVC branda seçimi yapılırsa, mafsallı tentelerde fiyat, 650 TL (Mtül) olarak sunuluyor. Tüm alanlara şıklık katan pergola sistemlerinde 10 m2 altı tasarımlarda fiyat; 13.500 TL’dir. Pergole Metrekare fiyatı: 810.00 TL ile 1395 TL arası değişmektedir. Pergole kurulacak yerin durumu ve istenilen işçiliğe göre fiyatlarımız farklılık göstermektedir. Lütfen güncel fiyatlar için irtibata geçip teyid alınız.

Otomatik Tente Kullanmanın Faydaları düşünülecek olursa eğer;  sistemlerinde kurulum yapılarına göre makasları pistonlu olan pergola tenteler diğerlerine nazaran çok daha uzun ömürlü ve bir o kadar da sessizdirler. Bu özellikleri fiyatlarına da yansımaktadır. Otomatik tente olarak teknolojik yenilikler sayesinde sensör kullanılan tentelerde otomatik tentenin hava olaylarına karşı önceden bilgi alabilmesi sağlandığından kar, yağmur, güneş ve rüzgâr gibi doğal yağış ve olaylara karşı zarar görmesini önleyen özel mekanizmalara sahip olması en büyük avantajlarındandır.

Otomatik tente sistemi içerisinde yer alan bu özel elektronik kontrol üniteleri vasıtası ile üzerinde bulunduğu eşyaları olumsuz bir duruma karşı koruma görevi de sağlamış olur. Bilhassa mevsim fark etmeksizin öğlen güneşini tam karşıdan birkaç saat gören geniş mekânlarda pergola tentenin ön kısmından üretilmiş olan özel siperlikler imal edilerek monte edilmektedir. Bu sayede yüksek güneş ışığı alan mekanlarda da etkin kullanım sağlanması hedeflenmektedir. Otomatik Tentenin siperlik olarak kullanılan kısmının kumaşı su geçirmeyen ve solmayan türdendir üretimi yapılan iskelet sisteminde de tercih edilen hammadde paslanmaz çeliktir.