ısıcamlı cam balkon

Isıcamlı Cam Balkon

Isıcamlı cam balkon yaptırmak isteyenlerin  öncelikle ısıcamın avantajlarını bilinmesi son derece faydalı olacaktır.
Isıcam, iki camın bir araya getirilip aralarında mesafe olarak boşluk bırakılması ve bu boşluğun özel olarak kullanılan gazlar ile doldurarak, çevresinde ise alüminyum kasası bulunan, nem alıcı ve dış yalıtım macunu gibi yardımcı ekipmanlar kullanılarak imal edilen özel bir cam modelidir. Fark oluşturan en önemli özelliği iki cam arasında bırakılan boşlukta tercih edilen özel gazların ısı yalıtımı için atmosfer koşullarında bulunan normal havaya göre çok daha etkili olmasıdır.

Teknolojini gelişmesi ile birlikte adından son yıllarda oldukça sık olarak söz ettiren ısıcamlı cam balkonlar ısı tasarrufu konusunda son derece başarılı ve ekonomik çözümler sağlamaktadır. Lakin, cam balkon sistemleri imalat yapısı gereği pek çok hareketli komponentin bir araya gelmesiyle üretilmektedir. Düz ve ısıcamlı balkonların aralarındaki fark hem maliyet hem de görsellik ile olmakla birlikte aynı zamanda İki cam balkon modelinin de genel olarak çalışma prensipleri birbirlerinin aynıdır. Aralarında bir diğer fark ise; kullanılan malzemelerin yalıtım özelliklerinin genel olarak birbirlerinden farklı olmasıdır.

Standart katlanır cam balkon sistemleriyle, ısıcamlı cam balkon sistemlerinin arasında ısı tasarrufu arasından hissedilebilir bir fark vardır. Aynı zamanda bu fark ısıcamlı cam balkondan beklenen uygulamalarının en hassas konusu montajın ne derece kalite olduğudur.

https://windowsan.com/katlanir-cam-balkon-sistemleri/
https://windowsan.com/katlanir-cam-balkon-sistemleri/


Cam Balkon Soğuk olur mu?

Cam balkon fikrinin piyasaya sunulması ile birlikte, kullacak olan hemen hemen herkesin akıllarına şöyle bir soru geldi.
Acaba soğuk alır mı? Aslında bu endişelerin pek çok türde farklılıkları da geliştirildi. Yağmur yağdığında içeri su alır mı, yüksek esen rüzgarı evin içine alır mı?

Düşünüldüğünde akla gelen ilk hatalardan birisi, cam balkonların kış aylarında soğuk aldığıdır. Bu son derece yanlış bir bilgidir. Cam balkonlar, genel sistem olarak kendi aralarında birbirine geçmeli özel camlardan oluşur ve aralarında izolasyon malzemeleri vardır. Aralarında yer alan özel izolasyon, son derece kesin bir biçimde soğuğun içeri geçmesine engel olmaktadır. Haliyle, sızdırmazlık izolasyon kalitesi ile ilgili alakalıdır.

Cam Balkon Renk Tercihleri

Füme cam balkon yada halk arasındaki tabiri ile siyah cam balkonu, ekseriyetle dışarıdan bakıldığı zaman iç ortamın görünmesini istemeyen insanlar bilhassa tercih etmektedir. Bu nedenle füme renkli camlar son yıllarda ağırlıklı biçimde tercih sebebi ancak bu cam balkon renginin avantajlarından Güneşi belli bir sınıra kadar etkisini kıran füme renkli cam balkon bulunduğu iç ortamın çok daha serin olmasını sağlamaktadır. Ayrıca son derece bir yalıtım sağlayarak kış aylarında mekan ısıtma için kullanılan enerjiden tasarruf etmenize de son derece faydalı olmaktadır. Böylece hem bütçenize pozitif biçimde katkıda bulunur hem de balkon içinde daha konforlu yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olur.

Windowsan olarak sıklıkla müşterilerimiz tarafından bizlere danışılan şeffaf renkli cam balkon ve füme renkli cam balkon arasında ki farklar olmaktadır. Bunları açıklayıcı olarak aşağıda maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz;

  • Şeffaf renkte güneşi ışıkları engellememektedir. Sıklıkla nispeten daha az güneş alan cephelerde tercih edilmektedir.
    Füme renk güneşi kısmen engelleyerek cam balkon ortamını serin tutar. Genellikle daha fazla güneş alan cephelerde kullanılır
  • Şeffaf renkli cam balkon da dışarıdan bakıldığında iç ortam gözükmektedir füme renkli cam balkon da siluet şeklinde gözükür.
  • Şeffaf renkte mekanlar nispeten daha aydınlık ve ferah olur. Füme renkte ise daha karanlık olur ancak bu durum ortamın kasvetli olmasına neden olmaz.
  • Şeffaf renkli cam balkon sisteminde, talep edilirse mahremiyet plise perde gibi ürünlerle de sağlanır.
    Füme renkli balkon ise mahremiyeti sağlar ancak tam verim almak için plise perde sistemi yine de tercih edilebilir.
  • Tercih edilecek olan her İki alternatif renkte de görüş açısından manzarayı engellemez. Dışarıyı rahatça görebilirsiniz.
  • Şeffaf renge nazaran füme renk çok daha modern ve estetik bir görüntü sağlar.