Kış Bahçesi Bitkileri ve Kullanımı

KIŞ BAHÇESİ BİTKİ İLE ZENGİNLEŞTİRME

Kış Bahçesi, keşif ve kullanım süreci boyunca birçok uzantı ile değişiklik geçirmiştir. Bunlardan ilki, 1912’de bir orkide evinin eklenmesiyle açıldıktan kısa bir süre sonra geldi. Modadaki değişiklikler ve ciddi bir bakım ihtiyacı ile yapı 1960’larda modernize edildi, ancak büyüleyici Edward dönemi özelliklerinin çoğu gizlendi.
1990’da binaları güncellemek ve daha doğrusu restore etmek için daha fazla yenileme yapıldı. Bu sayede detayların çoğu eski haline getirildi ve Kış Bahçesi ‘nin görünümünü önemli ölçüde iyileştirdi.

kış bahçesi

KIŞ BAHÇESİ BİTKİ TAVSİYELERİ

Tropikal bir kış bahçesi, dünyanın dört bir yanındaki sıcak nemli ortamlardan birçok bitki içerir. Çeşitli palmiyeler ve sikadlar, tropik ağaçlar ve çalılar, dağcılar ve muz ve şeker kamışı gibi ekonomik değeri olan bitkiler içerir. Bu bitkilerin çoğu 10°C’nin altındaki sıcaklıklarda hayatta kalamaz ve serin ikliminde dışarıda büyümez.

Tropikal Kış Bahçesi, dünyanın tropik bölgelerinden gelen bitkilere uygun yüksek nem seviyeleri ile 22°C ile 28°C arasında bir ortalama gündüz sıcaklığında tutulur.

Tropik bölgelerden gelen 200.000’den fazla çiçekli bitki türü ile çok büyük bir çeşitlilik vardır. Şeker kamışı, Saccharum officinaum ve kahve, Coffea Arabica gibi ekonomik değeri büyük olan bitkilerin yanı sıra, doğal ortamlarında tehdit altında olan bazı bitki örneklerimiz bulunmaktadır

Avuç içi, bisikletçiler ve meraklı dağcılar, merkezi evin orman atmosferine katkıda bulunur. Tropikal Ev’de Cycas revoluta’nın büyüdüğü görülebilir.

Hibiscus , yaz boyunca ve sonbahara kadar uzun bir çiçeklenme dönemi ile bu ortamda gelişir. Kırmızı, pembe, sarı, turuncu ve beyaz çiçekler görüntülenir.

Tropikler, ılıman bitkilere kıyasla neredeyse yabancı görünen birçok bitkiye ev sahipliği yapar. Sürahi bitkisi Nepenthes gibi garip etçil bitkiler, böcekleri çeken ve yakalayan sürahi olarak değiştirilmiş yapraklara sahiptir.

Kış Bahçesinde kullanılabilecek Doğu kanadı – Alt tropikal bitki koleksiyonu

Doğu kanadı, dünyanın subtropikal bölgelerinden bir dizi bitki için uygun kontrollü bir iklime sahiptir. Bu ortam, çok sayıda çiçekli ve meyveli bitki üretir. Bu evde orkideler, bromeliadlar ve yumuşak subtropikal ağaçlar ve çalılar yetiştirilir. Ficus , vireya, orman gülleri ve barış zambakları gibi bitkiler de sergilenmektedir.

Kış Bahçesinde tercih edilebilecek Batı kanadı – Kaktüsler ve sulu meyveler

Kış Bahçesi’nin batı kanadı, esas olarak Amerika ve Afrika kıtalarından gelen bitkileri sergiliyor. Bu tesisler minimum gündüz sıcaklığı 18°C, gece serinliği ve düşük nem seviyeleri gerektirir.

Sukulentler, kurak koşullarda yaşama adapte olmuş kalın etli yapraklara ve gövdelere sahiptir. Afrika kıtasında bulunan en büyük sayı ile tropik bölgelerden Kuzey Kutup dairesine kadar çöllerde bulunurlar. Etli koleksiyon, Aloe , Euphorbia , Haworthia ve Crassula’nın yanı sıra diğer birçok cinsin örneklerini içerir .

Kaktüsler esas olarak Amerika’nın çöllerinde bulunur ve yaşadıkları ekstrem ortamlara birçok tuhaf ve harika şekilde adapte olmuşlardır. Şişmiş gövdeler su depolamak için kullanılır ve dikenler sis veya çiyden nemi emebilen değiştirilmiş yapraklardır. Mammillaria , Echinocactus , Oreocereus ve Opuntia kaktüsler koleksiyonun en önemli cins bazılarıdır.