Rehau Alüminyum Doğrama Sistemleri

Rehau Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum tüketiciye olan sayısız faydasından dolayı oldukça fazla ve pek çok farklı alanda kullanılmaktadır.
Sürgülü doğrama kapı ve sürme pencere sistemleri bu alanların başında yer almaktadır. Bu noktada tüketiciler alüminyum kapı ve pencere sistemlerine ilgi göstermiş ve bu ürünlerde çeşitli ihtiyaçlara sahip olmuştur. Teknolojinin de gelişmesi ve katkısıyla tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik pratik ve başarılı çözümler oluşturulmuş, yeni cam ve kapı sistemleri geliştirilmiştir. Bu yeni sistemlere örnek olarak ilk aklımıza gelen alüminyum sürme kapı ve pencere sistemleridir.

Genel olarak evlerimizin balkon bölümlerinde kullanılan sürme kapı sistemleri restoran, cafe, bar, kış bahçeleri, çatı terasları ve daha birçok alanda da kullanılmaktadır.

Alüminyum sürme kapı ve pencere sistemleri, alüminyumun hafif ve uzun ömürlü olması, ısı yalıtımlı olması, kolay açılıp kapanabilmesi ve ayrıca su geçirmez bir yapıya sahip olması gibi özellikleriyle tüketicilerin ilk tercihi haline gelmiş ve ihtiyaçlarına harika bir çözüm olmuştur. Tüketiciler alüminyum sürme kapı sistemleri yaptırdıklarında bu sistemi istedikleri şekilde, istedikleri renkte ve istedikleri modelde tasarlamaları mümkündür. Bu sistemlerin seçilmesinin bir diğer nedeni de budur.

Alüminyum doğrama sistemleri iç ve dış mekan uygulamalarında mimar ve uygulayıcılara sınırsız özgürlük sağlar. Hafifliği, yüksek stabilitesi, esnekliği, pürüzsüz yüzeyleri ve diğer yapı elemanlarının destekleyici özellikleri nedeniyle tüm dünyada tercih edilen bir kaplama malzemesidir. Rehau Alüminyum doğrama sistemlerinin cephelerde tercih edilmesinin bir diğer nedeni de alüminyum malzemenin yapısal avantajlarından dolayı işlenme kolaylığı ile dekoratif çözümlerde ilk sıralarda yer almasıdır. Günümüz mimarisinde sıklıkla karşımıza çıkan alüminyum cephe uygulamasındaki en önemli özellik hafif ve kullanışlı olmasıdır. Kapılar çeşitli arızalara neden olabilmekte ve teknik verimleri sürme sistemlere göre daha düşüktür. Bu nedenle bu tür arızaların bakım ve onarımı sürme sistemlere göre daha zor ve maliyetlidir.

Rehau Alüminyum Doğrama Avantajları

Görüntüsüyle de daha güzel. Binaların görünümünü modern hale getirir. Tüm bunlar günümüz tüketicilerinin alüminyum sürme kapı ve pencere sistemlerini tercih etmelerinin başlıca sebepleridir. Alüminyum, hava koşullarına dayanıklı ve uzun ömürlü olması, kolay uygulanabilmesi, rahat ve şık çözümlere kolaylıkla olanak sağlaması gibi nedenlerle doğrama sistemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Alüminyum doğrama sistemleri olarak pencere ve kapı sistemleri, sürme pencere ve kapı sistemlerini ısı yalıtımlı ve yalıtımsız seçenekleriyle sunmaktayız. Bu ürünler iç ve dış mekan kullanımına göre ayrı ayrı tasarlanmaktadır. Ofislerini daha işlevsel, modern ve konforlu hale getirmek isteyenler için de alüminyum ofis bölme sistemleri sunuyoruz. Yapılarında farklı çözümler arayanlar için de dayanıklı ve şık kış bahçesi sistemlerimiz mevcuttur.

Alüminyum doğrama işlemi alüminyum malzemelerin profillerinin kesilip planlı ölçülerde montajı ve aksesuarlarının takılması ile yapılır. Doğrama işleminden sonra kalan fazla profil malzemeleri artık özelleştirilebilir şekilde geri dönüştürülebilir. Alüminyum doğramalar elektrostatik boya ile boyanabilmektedir. Bu sayede proje içeriğine göre önceden belirlenmiş bir renk veya renk karışımı ile boyamak mümkündür. Bunun dışında elektroliz ile eloksal boyalarla kaplanabilir. Doğrama sürecinde dikkat edilmesi gereken temel düşünce mimari taleplerdir. Böylece doğrama aşamasının planlama süreci tamamen proje bağlamının mimari kriterlerine göre belirlenir. Doğrama türüne göre özelleştirme seçenekleri, planlama sürecinin en önemli kısımlarından biridir.

Elde edilen ürünler ayrıca özel fitil ile entegre edilerek kullanım alanında verimli bir kullanım sağlanmaktadır. Profilin uygun yerlerine yerleştirilen bu fitiller, ciddi bir ısı, ses ve hava izolasyonu sağlar. Bu sayede kullanılan alanda ciddi bir verim sağlanmaktadır. Bu ürün ile hem konut hem de ticari alanlarda sonuç almak, özgün mimari tarza uygun tasarım ve kişiselleştirme seçeneklerine ulaşmak mümkündür. Doğrama işlemi ve malzeme kalitesi standartları tamamen üst seviyededir. Fitil dahil her proje tipi, her türlü hava koşuluna ve suya dayanıklı olmakla birlikte, ortamın verimli kullanılması ve klimaların enerji tüketiminin düşürülmesi için güçlü izolasyon sağlar.

Sonuç olarak, doğrama sürecinde beklentiler temel endişe kaynağıdır. Mimari stiller son derece önemlidir. Bu kapsamda söz konusu yapı için konusunda uzman mimar ve tasarımcılar tarafından gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra doğrama sürecine geçilir ve projelendirmeye başlanır. Özellikle estetik açıdan kişiselleştirilebilen pek çok detay, tam bir başarıya ulaşmayı kolaylaştırıyor. Bununla birlikte malzemenin birçok farklı açıdan da beklentileri karşıladığını düşünmek gerekir. Pencere, cephe ve cam tercihlerinizde konusunda uzman bir ekip ile ilerlemek en doğrusudur. Bu sektörde kalite ve estetiği bir arada bir araya getirmek kolay değil ama sizlerin beklentilerine önem vererek tecrübelerimizle en iyi çözümleri sunuyoruz.