Pergola Tente Sistemler

Pergola Tente Sistemler

Tente ve pergolalar, güneşten veya yağmurdan korunmak için tasarlanmış dış mekan yapılarıdır. Aralarındaki fark, bir tentenin yapıya bağlı olması şartı bulunmakta, pergola ise direkler, kirişler ve kirişler ile daha kalıcı bağlı veya müstakil bir yapıdan ibaret olmaktadır. Geleneksel olarak, tentelerin her zaman çatıları vardır, pergolalar ise sadece kirişlere sahip olabilir, bu nedenle gölge sağlarlar ancak yağmurdan korunmazlar.

Yakın zamana kadar, pencereleri ve terasları koruma veya korumama arasındaki seçim her zaman bir uzlaşma olmuştur. Yaz yaklaşırken, güneşe bakan o pencerenin üstüne bir tente kurmuş olmayı dilemeye başladınız. Kış yağmurları yağmaya başladığında, neden çatılı bir çardak yerine üstü açık bir çardak taktığınızı merak ettiniz.
Bugün artık taviz vermenize gerek yok, Windowsan pergola ve otomatik tente sistemleri ile yanınızda.

Otomatik Pergola Sistemlerinin Özellikleri

En Uygun Tenteler

Pasif güneş tasarımının en önemli unsurlarından  biri barınaktır. İdeal bir tente, sıcak yaz aylarında güneş ışığını engeller, ancak kışın güneş ufukta daha alçaktayken eve girmesine izin verir. Sabit bir pasif güneş tentesinin dezavantajı, kışın güneşin girmesine izin vermek için belirli bir derinliğe sahip olması gerektiğidir. Yazın gölge istemediğinizde veya bir kış gününde daha fazla gölge istediğinizde ne olur?

Hafif malzemelerden üretilen geri çekilebilir çatı tenteleri, geleneksel tentelerden daha fazla erişime sahiptir. Bu esnek ve su geçirmez çatı kaplama malzemesi manuel olarak veya bir düğmeye dokunarak uzatılabilir veya geri çekilebilir. Daha da iyisi, modern açılır kapanır çatı tenteleri evinize şık bir ektir. Dolar karşılığında,  evinizde yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri olabilirler.

Modern Pergolalar

Geleneksel pergola sadece destek direkleri, kirişler ve kirişlerden oluşur. Gölge için kirişler birbirine daha yakın yerleştirilebilir, ancak geleneksel çardak cazibesinin bir kısmı, başınızın üzerinde bir çatınız varmış gibi hissetmenize neden olmamasıdır. Yazın bu iyi, ama yağmur yağdığında o kadar da iyi değil.

Modern pergolalar, geleneksel pergolaların avantajlarını dezavantajları olmaksızın iki akıllı yolla sunar:

  1. Hafif sabit polikarbonat çatı kaplama, UV filtreli güneş ışığının geçmesine izin verir. Pergolanızın örtüsü altında filtrelenmiş doğal güneş ışığı, ancak daha soğuk sıcaklıklar elde edersiniz.
  2. Geri çekilebilir bir pergola örtüsü size istediğiniz kadar çok veya az gölge verebilir. Tam gölge sağlayabilir veya filtrelenmiş veya UV bloke edilmiş ışığın geçmesine izin veren bir malzemeden yapılabilir.

Hafif fakat güçlü alüminyum yapı bileşenleri sayesinde, modern bir pergola veya çatı tentesi, daha fazla destek direğine ihtiyaç duymadan daha fazla mesafe kat edebilir. Geniş bir alanı, trafiği engelleyen veya dış mekan mobilyalarınızı bir destek yapısı etrafında düzenlemeye zorlamadan kaplayabilirsiniz.

Modern çatı otomatik tenteler ve pergolalar size her şeyin en iyisini sunar. Günümüzün iç/dış mekan yaşam tarzı için ideal olup, ihtiyacınız olan elementlere karşı koruma sağlarlar. Aynı zamanda iç ve dış mekan yaşam alanlarınızı  hafif, aydınlık ve havadar tutarlar . Daha fazla (veya daha az) ne isterseniz pergola ve otomatik tente konusunda uzman mimarlarımız sizlere bir telefon uzaklığındadır. Lütfen bizleri aramaya çekinmeyin.