Dış Mekan Kış Bahçesi

Dış Mekan Kış Bahçesi

Kışın, dışarıdaki gür yeşillik bir kar tabakasıyla kaplanır, ancak ev sahipleri bundan vazgeçmek zorunda değildir. Bahçenin bir bölümü sera haline getirilerek evin ekstra kullanım alanı da olabilir. Böyle bir yatırım planlarken nelere dikkat etmeliyiz?

Sera, fazladan bir oturma odası veya onun doğal uzantısı olabilir ve güneşli bir kış gününde bize yaz hissini verecektir. Sera için en doğal yer bahçedir – tercihen seradan doğrudan erişim ile. Bu çözümün nedenleri pratik olduğu kadar estetiktir. Ne de olsa sokağın veya komşunun çitinin manzarasını istemiyoruz.

Uzman Ellerde Kış Bahçesi.

Bir kış bahçesi almaya karar verirseniz, bu tür çözümler sunan firmaların ürünlerini kullanmaya değer. Windowsan, bitkilerin büyümesi için gerekli olan maksimum miktarda gün ışığını bahçeye alan bir ısı yalıtımlı profil sistemine dayanan özel yapılara sahiptir. Bu sistemin büyük bir avantajı, yapıyı sadece klasik bir küp şeklinde değil, aynı zamanda birçok panelden oluşan eğimli bir çatıya sahip bir çokgen şeklinde bireysel tercihlere göre şekillendirme imkanıdır. Profil rengi sıva rengi ile uyumlu olabileceği gibi 200’ün üzerinde renk seçeneğinden biri ile zıt bir renk de olabilir.

Kış Bahçesinde Konfor ve güvenlik  

İyi bir ısı yalıtımına sahip sağlam bir kış bahçesi hem estetik hem de pratik işlevlere hizmet eder. Kışın evin ısı kaybını azaltan bir savak haline gelir ve yazın güneş ışınlarını biriktirir ve bir bariyer görevi görür, bunun sonucunda binanın geri kalanı daha serin olur. Böyle bir çözüm, çok iyi ısı geçirgenlik katsayısına sahip kompozit cam uygulaması ile mümkün olmaktadır.

Kış bahçesinin güvenliğini göz önünde bulunduran Windowsan, hırsızlığa karşı korumalı, sertleştirilmiş, iyileştirilmiş ses yalıtımına sahip camların yanı sıra dekoratif ve solmayan camlar da dahil olmak üzere çok geniş bir cam yelpazesi yarattı.

Yıl boyu kullanım, bahçede ısıtma gerektirir. En iyi çözüm, ısı kaybını en aza indiren ve odanın eşit şekilde ısıtılmasını sağlayan yerden ısıtmadır. Sonuç olarak, hava şartlarından bağımsız olarak seranın tadını çıkarabileceğiz.

Bir Kış Bahçesinde hangi bitkiler işe yarar?

Kış bahçesi, mevsim ne olursa olsun gür yeşillikleri evde tutmanın harika bir yoludur. İri yapraklı büyük bitkiler ayrı bir odada etkileyici görünürler ve orayı tropiklerin yerine geçirirler. Bahçe konumu, seçeceğimiz bitki türlerini belirleyecektir. Güney tarafındaki bir bahçe yazın tüm gün güneşli olacağından stenotermal ve tropik bitkileri tercih etmeliyiz. Çeşitli türlerde kauçuk bitkileri ve şefler, güzel çiçek açan zakkumlar veya göz alıcı, çizgili yaprakları olan son derece sağlam dracaena’ya gitmeliyiz.