Yalıtımda Kalitenin Yeni Adresi

Yazın sıcak, kışın soğuk hava her haneni ortak sorunudur. Her iki mevsimde de sıcaklık değerleri aşırı değişiklik gösterdiğinde, bu herkes için bunaltıcı bir etki oluşturur. Yazın evden çıkmak istemeyiz çünkü aşırı sıcaktır ancak evimizin yalıtım kalitesi yeterli değilse gün boyu sıcağı çeken yapı, akşam bu sıcaklığı içeri kusar. Bu da havanın az da olsa serinlediği zaman diliminde bizim daha çök bunalmamız demektir. Yine kışın, yalıtımı zayıf olan evler bu sefer soğuğu geçirici etki gösterirler, bu kez de uğraşmamız gereken bir rutubet sorunu ortaya çıkar. Soğuğa maruz kaldığımız için karşı karşıya kalacağımız hastalık tehlikesi de beraberinde gelir. Peki, bina için neredeyse hayati önem taşıyan yalıtım nedir? Yalıtım sağlamak için nasıl bir uygulama gerekir?

Yalıtım Nedir?

Isı yalıtımı bir binanın mevsimsel değişikliklere bağlı olarak maruz kalacağı hava şartlarına karşı korunmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde amaç, gerek yağmur ya da kar gibi neme sebep olacak yağışlardan, gerekse güneşin yaydığı aşırı ısıdan doğabilecek hasarlardan binanın korunmasını sağlamaktır.

Bu sistemde kullanılan malzemeler, binanın ana yapısını korur, sıcaklığı ya da soğukluğu geçirmeyerek bu malzemenin dayanıklılığını artırır. Sonuçta yapının sağlamlığı da artmış olur ve bu durumda daha uzun ömürlü olması sağlanır. Biz de rehau türkiye olarak yalıtım konusunda yaptığımız çalışmalarla size profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

Yalıtım Uygulaması Nasıl Yapılır?

Günümüzde artık ısı yalıtımı yasal bir zorunluluk haline gelmiş durumda çünkü bazı şirketler, meskenlerin yapımı aşamasında kaliteli malzemeden ödün verdikleri için bina yeni bile olsa ava şartlarına maruz kaldıktan sonra çabuk yıpranıyor.

Bu yüzden ısı yalıtımı için gereken uygulama, sert ve dayanıklı malzemelerle binaya mantolama yapmak ve hava şartlarından etkilenmesine engel olmaktır. Günümüzde getirilen bu yasal zorunlulukla, bizler de başta rehau doğrama malzemeleri ile yalıtım işinin önemli bir aşamasını üstleniyoruz.

Meskenin Detay Parçaları Konusunda

Elbette yalnızca doğrama hizmeti sağlamıyoruz. Isıyı geçiren pek çok nokta mevcut olabiliyor. Bu anlamda rehau pencere modellerimizle hem yalıtımı hem de dekoratif anlamda şıklığı vaat ediyoruz. Pencere modellerine uyumlu olarak, balkon kapıları gibi ısıyı taşımaya son derece müsait bölümler için ise rehau kapı çeşitlerimizi zevkinize sunuyoruz.

Dekoratif ve Sağlam Çerçeveler

Sağlamlık kadar estetik de önem verdiğimiz bir diğer konu. Evinizin yalıtımını sağlarken bunu dekoratif seçeneklerle yapıp estetik uyumun sağlanmasına da yardımcı oluyoruz. Bu anlamda kapı ve pencerelerinizde tercih etmek isteyeceğiniz farklı renk seçeneklerinde rehau pvc modelleri ile zevkinize uygun bir yelpaze sunuyoruz. Sizler için sunduğumuz bu geniş çaplı hizmet ile yüzde yüz memnuniyetinizi sağlamayı hedefleyen şirketimiz, sizlere sağlamlığı ve uyumu aynı kalitede sunmaya özen gösteriyor. Hizmetlerimizden faydalanmanız için iletişim kurmanızı bekliyoruz.