Kış Bahçesi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

Kış Bahçesi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

Doğayı seviyor ve etrafınızı yeşilliklerle sarmayı seviyor musunuz? Yaz aylarında sorun yok! Ancak kışın bitki dolu bir ortamı kaçırabilirsiniz.
Bahçede dinlenmenin yerini tamamen kendi evinizin kış bahçesi alabilir.
Neden bir Windowsan Kış Bahçesi sahibi olmalısınız?

1. Kış Bahçesi İle Sağlığınıza bir yatırım

Hevesli bir bahçıvansanız, bahçede olmak kesinlikle ruhunuz için bir merhem olacaktır. Ayrıca uzun kış veya sonbahar akşamlarında doğayla iç içe olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Senin pencerelerine yağmur damlalarının hoş davul hayal etmeye çalışabilirsiniz . Ya da yaz sıcağında oturuyorsunuz ve çevrenin ve seranızdaki bitkilerin manzarasının tadını çıkarıyorsunuz. Harika bir fikir, değil mi? Kış bahçeleri rahatlayabileceğiniz, fiziksel ve zihinsel olarak iyi olma durumuna girebileceğiniz bir yer haline gelir.

2. Kış Bahçesi İle Genişleyen yaşam alanı

Fazladan birkaç metrekarelik yaşam alanı kazanmak ister misiniz? Kış bahçesi ile hem rahat rahat dinlenebileceğiniz hem de çeşitli aktiviteler yapabileceğiniz bir mekana sahip oluyorsunuz. Hobileriniz, el sanatlarınız ve hatta evcil hayvanlarınız olsun. Veya içine bir jakuzi bile koyabilirsiniz! Bu alanı ne için kullanacağınız size kalmış.

3. Kış Bahçesi ile Mülkünüzün değerlendirmesi

Gelecekte evinizi satmaya karar verirseniz, bir kış bahçesinin değerini artıracağından emin olabilirsiniz. Sadece estetik açıdan değil, yaşam alanını genişletmesi ve bir kış bahçesinin getirdiği kullanım olanakları açısından da büyük bir artı sunmaktadır.

4. Kış Bahçesi en sevdiğiniz bitkileri yetiştirebileceğiniz bir yer

Tüm bitkiler havanın o sert koşullarına dayanamaz. Ancak bir kış bahçesiyle, daha az dayanıklı ve hava değişikliklerine daha duyarlı bitkiler yetiştirmeyi göze alabilirsiniz.
Bir kış bahçesinde her mevsim iyi korunurlar. Böylece 
dışarıda kar yağarken bile bahçecilik faaliyetlerinden vazgeçmek zorunda kalmazsınız.

5. Kış bahçeleri Isıtma faturalarında tasarruf ettirir

Kış bahçeniz güneye bakıyorsa ve günün büyük bir bölümünde güneş ışınları onu vuruyorsa, eviniz sadece aydınlanmakla kalmayacak, aynı zamanda ısınma faturalarından da tasarruf etme imkanını beraberinde getirecektir. Sonuçta, güneş parladığında seranın ne kadar sıcak olduğunu hayal etmeye çalışın.

Soğuk günlerde kış bahçenizde böyle keyifli bir sıcaklığın tadını çıkarabilirsiniz. Ve yazın çok ısınması konusunda endişelenmenize gerek yok.
Sadece kış bahçesini açın ve serinletici esintinin içeri akmasına izin verin. Kış bahçesi, hava nasıl olursa olsun rahat edeceğiniz bir yerdir.

Windowsan olarak evinizin mükemmel bir parçası olacağından eminiz. Ve içinde çok zaman geçirmeyi seveceksiniz.