Kış Bahçesi Ne Kadara Mal Olur? Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kış Bahçesi Ne Kadara Mal Olur?

Kış bahçesi kurulacak mekana göre değişiklik göstermesi itibarı ile büyüklüğü 20 m2 – 40 m2 aralığında tespit edilmesi durumunda ise ortalama fiyatlar elbette değişken malzeme kalitesine göre şu şekildedir: Orta Kalite Malzeme : 45.000 TL – 55.000 TL. Yüksek Kalite Malzeme : 85.000 TL – 125.000 TL.
Lütfen fiyatların güncelliği için bizlere danışmadan planlama yapmayınız.

kış bahçesi

Kış bahçesi ne işe yarar?

Günümüzde bir çok kişinin her mevsim kullanılmasına rağmen merak ettiği soru olabilir: Kış bahçesi nedir? Kış bahçesi, kış mevsimine giriş yapılırken ilkim farklılıklarından etkilenmeden daireye ya da konuta haiz bulunan açık alanların verimli bir biçimde kullanımını sağlayan, yağmur, fırtına gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmeden soğuk ya da sıcak havanın sirkülasyonunu en aza indirerek yaşam kalitesini artıran ve bu şekilde dört tarafı ve hatta çatısı da cam ile kapıtılabilen yapısal düzenlemelerdir.

Talebe göre İster cam çatılı isterseniz de sadece duvarları katlanır cam olabilen ve her halükarda oldukça güvenli ve üstün ısı yalıtımı sağlayabilen modern kış bahçelerinde, bioklimatik kış bahçesi modelleri ile de istenildiğinde çatının da cam olarak tasarlanması ve aynı zamanda havalandırmayı etkin olarak sağlayabilmesi estetik açıdan çok hoş sonuçlar oluşturmaktadır.

Kış bahçesi nasıl yapılır?

Kış bahçesi yapımı projelendirme akabinde imalat ve mmontaja kadar olan sürecinde ilk öncelik uygulama yapılacak olunan zeminin uygunluğu değerlendirilir. Şayet kurulacak alanda beton ve düz bir zemin mevcut değilse işe öncelikle hasır demirle gerekli yükseklikteki beton zemin hazırlanarak başlanır. Montaj yapılacak zemin hazırlandıktan sonra, üst bölüm olan tavan kurulumundan önce, statik hesapları da yapılarak destek olarak çelik konstrüksiyon, iskelet sistemi inşa edilir.

kış bahçesi

Kış bahçesi yapmak yasal mı?

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde, pergola ve benzer ekipmanların ruhsata tabi olmadığı güncel olarak düzenlenmiş ve yargı kararlarında da yönetmelikteki tanımına uygun olarak inşa edilen sundurma ve pergola benzeri kış bahçeleri imalatların ruhsat gerektirmediği kabul edilmiştir.

Kış bahçesi nerede olur?

Kış bahçeleri hali hazırda bulunan yapıya bitişik nizam olarak, balkon ve / veya teras üzerinde ya da durumu müsait olan yapıların bahçelerinde bağımsız ve ayrı bir noktada yer alabilmektedir. Kış bahçeleri kullanım amacına, hava ve iklim koşullarına göre talep edilen forma göre projelendirilerek yapım konumuna karar verilmektedir.
Alan olarak yeterli olamayan mekanlarda mini kış bahçesi tasarımları da hayata geçirilebilmektedir.