Balkon kış bahçesi

Balkon kış bahçesi

Ülkemizin genelinde apartman sakinlerini bu kış balkonlarını organik vahalara dönüştürmeye teşvik etmek amacıyla, windowsan olarak en iyi kış balkon bahçesi fikirlerini ortaya koyuyoruz.
Kış ayları aynı zamanda balkon alanınızı planlamak, hazırlamak ve tasarlamak için mükemmel bir zamandır. Hava sıcaklığının düşmesi ve gecenin yaklaşması ile birlikte bu iyimser ve umutlu bir odak noktası olacaktır. Bahar geldiğinde balkonumun etrafında uçuşacak kuşların yanı sıra tüm renkleri ve şekilleri hayal etmeyi seviyorum diyenlerden iseniz, Windowsan kış bahçesi tam size göre.

Kapalı Balkon (Kış Bahçesi) Dekorasyonu

Güzel bir şekilde dekore edilmiş bir veranda veya balkon, yılın herhangi bir zamanında bahçe severleri memnun eder ve burada birkaç usta dokunuşla kışın da hızlı ve kolay bir şekilde yakışıklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, herhangi bir dekorasyon rüzgara dayanıklı ve kar, yağmur ve buza karşı toleranslı olmalıdır. Balkon ve teras masaları her türlü dekorasyon için idealdir. Örneğin, dekoratif ışıklar, fiyonklar veya figürlerle birlikte köknar dallarını veya diğer yaprak dökmeyenleri kullanabilirsiniz.
Kış aylarında kesme çiçekler de eklenebilir. Masanızı bir pencerenin önüne koyarsanız, dışarı her baktığınızda keyfini çıkarabilirsiniz. Süslemelere dahil edilen ışıklar geceleri çok güzel görünür ve bir kış akşamında mükemmel bir atmosfer yaratabilir….

kış bahçesi

Kış bahçesi modelleri

Kış bahçesi modelleri için, ana görevi yağmur, rüzgar ve soğuk iç mekana karşı korunan çeşitli tasarımlar kullanabilirsiniz. Bu tür yaşam alanlarının dekorasyonunda en popüler malzemeler plastik ve alüminyum yapılardır. Mevsimsel değişiklikliklere karlı gerekli dayanıklılığı karşılarlar, oldukça çekici bir görünüme sahiptirler, montajı kolaydır, uygun fiyata sahip olunabilmektedirler.

Kış bahçesinin ana alanı camdır. Tasarımları efektif biçimde oluşturmak için doğru cam ünitesini seçmek önemlidir.
Camların amacı sadece odanın estetik çekiciliğini yaratmak değil, aynı zamanda içeride rahat bir ortam sağlamaktır.

Kış bahçesinin şekli ve boyutu çok çeşitli olabilir. Tasarım, başta camlı alüminyum çerçeve olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılabilir . Günümüzde kış bahçeleri, dekoratif ve pratik bir işlev olarak işlev gören cam ve alüminyumdan yapılmış çok çeşitli yapıları temsil etmektedir. Kış bahçesini dinlenme yeri, seralar, misafir kabul odası olarak kullanabilirsiniz.

Alüminyum kış bahçesinin özellikleri

Alüminyum kış bahçeleri en pratik malzeme olduğu için en yaygın olanıdır. Dezavantajlarının düşük olduğu birçok olumlu niteliğe sahiptir.
 • Alüminyum tasarım, her tarz tasarımlarda iyi görünür. Klasik ve modern bir tarzda dekore edilmiş cephelerle uyumludurlar.
 • Hafif ve dayanıklı malzeme, aşınmaz. Nemi emmez, zararlıları istila etmez. yeterince sağlamlık, böylece ağır camları tutmak için ekstra çubuklar yoktur.
 • Alüminyum, sıcaklık değişimlerine karşı duyarsızdır, oldukça dayanıklı ve tüm iklim bölgelerine uygun.
 • Alüminyum yapıların montajı basit, hızlı ve nispeten ucuzdur.
 • Ahşabın çok daha üstün olan hizmet ömrü ve plastikle son derece rekabet edebilir.
 • Alüminyum malzeme hiçbir şekilde sınırlı olmayan şekil ve boyutta yapılar oluşturmanıza izin verir.
 • Alüminyum profiller görsel olarak çekicidir, düzenli boyama gerektirmez, ancak gerekirse istenen estetik etkiyi elde etmek için renklendirilebilir.
 • Profilin küçük genişliği nedeniyle, kış bahçesinde yer alan alüminyum, içerisindeki tüm bitkilere gerekli ultraviyole ışığını sağlamak için yeterli ışık alır.
 • Kış bahçeleri alüminyum yapılırsa ısıyı iyi koruyabilir, sokaktan gelen sesi yalıtabilir, dinlenmek için rahat bir yer haline getirir. Yalıtımlı alüminyum profil ise, oda ısıtmasında kullanılması ile kışın sıcağı seven bitkilerde yetiştirilecektir.
 • Alüminyum malzemenin ısıması endişe vermez, yanmaz, çünkü yangın güvenliği açısından en kabul edilebilir olanlardan biridir.
 • Yüksek kalite makul ve malzeme fiyatıdır.