Cam Balkon Fiyatları 2023 – Cam Balkon M2 Fiyatı

Cam Balkon Fiyatları 2023 – Cam Balkon M2 Fiyatı

Cam balkon fiyatları 2023 yılında ne kadar zamlandı yada fiyatları ne kadar oldu sorularına yanıt arayabilirsiniz.
Cam balkonlar günümüzde hem estetik açıdan hem de avantajlı kullanım açısından son derece tercih edilen sistemler olduğundan yaşam alanlarında sıklıkla görülmeye elverişlidir. Genel olarak tüm cam balkon  çeşitleri için güncel fiyat aralıkları 2023 yılında firmamız tarafından tekrardan hesaplanmıştır.. 

Gelişen ve değişen piyasa koşulları nedeni ile bu fiyatlar balkonuna cam yaptırmak isteyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor.
Piyasada bulunan cam balkon seçenekleri metrekareye ölçüsü baz alınarak hesaplanıyor. Hal böyle iken güncel fiyatlar hakkında bilgi vermek gerekirse de;

 • Klasik-standart cam metrekare fiyatı: 1500 TL- 2200 TL 
 • Renkli cam metrekare fiyatı: 1800 TL-2500 TL
 • Isıcamlı cam metrekare fiyatı:2400 TL-2800 TL
 • Renkli ısıcamlı cam metrekare fiyatı: 2500 TL- 2900 TL

Yer verdiğimiz tüm bu fiyatlar markaya ve ölçülere bağlı olarak da değişiyor. Bu nedenle de güncel fiyatları firmamız ile görüşerek bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Cam Balkon m2 Fiyatı 2023

Cam balkon m2 fiyatı 2023 yılında enflasyonun yüksek olması nedeni ile oldukça değişkenlik göstermektedir. Tercih edilen camın yapısına, markasına ve montaj yerinin ölçülerine bağlı olarak fiyatların da değiştiğini söyleyebiliriz. Bu durumda 2023 yılı içerisinde cam balkon seçeneklerine göre sunulan metrekare fiyatları şu şekilde yansıyor;

 • 2023 Klasik-standart cam metrekare fiyatı: 2000 TL- 2200 TL 
 • 2023 Renkli cam metrekare fiyatı: 2000 TL-2500 TL
 • 2023 Isıcamlı cam metrekare fiyatı:2400 TL-2800 TL
 • 2023 Renkli ısıcamlı cam metrekare fiyatı: 2500 TL-2900 TL

Sunduğumuz fiyatlar güncel olsa da yine de tercih yaparken yeniden bizlerle irtibata geçmenizi ve güncel fiyat araştırmasını yapmanızı kesinlikle öneriyoruz.

Katlanır Cam Balkon Fiyatı 2023

Katlanır cam balkon fiyatı 2023 yılında yaz aylarının yaklaşması neticesinde pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Balkonunu şık bir biçimde kapattırmak isteyen insanların en çok tercih ettiği seçenek katlanır cam balkon olmaktadır. Katlanır cam balkonların fiyatları projelerine montaj yerinin durumları haricinde; renkli renksiz olmasına, markasına ve ölçülerine göre belirleniyor. Metrekare bazlı fiyatlandırılan bu camlar için 2023 mart ayı içerisindeki m2 fiyatları şöyledir;

 • Renksiz katlanır cam balkon m2 fiyatı: 2000 TL-2300 TL arası
 • Renkli katlanır cam balkon m2 fiyatı: 2200 TL-2500 TL arası

Bu fiyatlarda etkili olan temel unsur tercih edilecek olan camın markasıdır.
Firmamıza müracaat ederek bütçenize hitap eden farklı markalar arasından seçim yapmanız mümkündür.

Sürgülü Cam Balkon Fiyatı 2023

Sürgülü cam balkon fiyatı 2023 yılında tamamen m2 bazlı müşterilerimize sunuluyor. Güncel metrekare fiyatları ise 2000 TL’den başlayarak bilhassa, markasına ve montaj ebadına göre değişiyor. Örnek vermek gerekirse; renkli ya da renksiz sürgülü cam yapınızda tercih etme durumunuza göre fiyat da o oranda fark edecektir.

Hareketli Küpeşte (Giyotin) Cam Balkon Fiyatı 2023

Hareketli küpeşte cam balkon fiyatı 2023 yılında enflasyon sebebi ile çok değişkendir. Hareketli cam balkonlar piyasada teknik olarak giyotin cam balkon adıyla da anılıyor.

 • Giyotin cam balkonların 2023 yılında sunulan ortalama m2 fiyatları ise 3800 TL civarından başlıyor.

Arzu edilen özellik ve marka gibi etkili detaylarına göre de bu fiyat yükselebiliyor.

Cam Balkon Modelleri 

Cam balkon modelleri her geçen gün proje sayısı adedi ve uygulama değişkenlikleri göz önüne alındığında artıyor. Yeni geliştirilen ve teknolojiden de faydalanılan çeşitli cam balkonlar artık klasik modellere kıyasla çok daha sık tercih ediliyor. Bu modelleri tercih sırasına göre sıralamak gerekirse de;

 • Katlanır cam balkon
 • Pimapen sürgülü cam balkon
 • Vitrin camlama sistemi 
 • Kayar-sürme cam balkon

Bu cam balkon modellerinin hepsi metrekare bazlı fiyatlandırılıyor. Fiyat aralıkları ise markaya, kaliteye ve cam balkonun türüne göre oldukça değişkenlik gösteriyor.

Cam Balkon Hesaplama Nasıl Yapılır?

Cam balkon hesaplama nasıl yapılır sorusu da yine yaz girmeden cam balkonunun yaptırmak isteyen müşterilerimiz tarafından sıkça sorulan bir soru.
Cam balkon seçeneklerinin tamamı bildiğiniz üzere metrekare bazlı fiyatlandırılıyor. Bu nedenle fiyatları belirlemek için ise şu şekilde hesaplama yapılır;

 • Uygulama yapılacak olan balkonun net toplam uzunluğu alınır ve net yükseklik ile çarpılır. Böylelikle metrekaresinin kaç olduğu saptanır.
 • Çıkan metrekare ile cam balkon metrekare fiyatı çarpılarak montaj dahil net rakam ortaya çıkar.

Cam balkon çeşitleri, fiyatları ve maliyet hesaplaması hakkında merak edebileceğiniz pek çok detayı yazımızda bulabilirsiniz.
Aklınıza takılan farklı sorular varsa da konusunda uzman mimarlarımıza danışabilir, bizlerle paylaşabilirsiniz.