Otomatik Tentenizin Yeni Gibi Görünmesini Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Açılır Kapanır Tentenizin Ömrünü Uzatmak İçin İpuçları

Windowsan tenteler, gölgelikler ve kanopiler değerli bir yatırımdır. Kurulduktan sonra, mümkün olan en iyi durumda çalışmasına devam edebilmek için bu ürünlere uygun şekilde kullanıldığından ve bakımlarının zamanında ve ehil kişiler tarafından yapıldığına emin olun.
Dış mekanda öne çıktıkları için, tentelerin kumaş kısımları hava ve çevre koşullarına karşı savunmasızdır. Zamanla, bu faktörlerin etkisi ile ekipmanlara uygun şekilde bakımını yapmamanız durumunda tenteniz, gölgelikler veya kanopiniz üzerinde olumsuz bir etkileri olabilir. Otomatik Pergolaların donanım, çerçeve ve kumaşları uzun ömürlü olacak şekilde özenle tasarlanmış ve üretilmiş olsa da, birkaç kolay bakım ipucunu takip etmek, tentelerinizin ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır.

 

otomatik tente

Otomatik Pergola Kumaşlarını ve Tentenizi Korumanın 5 Yolu

Dış etkenlere sürekli maruz kalmak, güzel pergolalarınıza zarar verebilir. Otomatik Pergolaları korumanın 5 basit yolunu sizlere aktaralım:

  • Temizleyin – Pergola ürününüze bakmanın en iyi yollarından biri düzenli bir temizlik ile kir ve dış etkenlerin olumsuz koşullarından korumaktır. Kumaşı rayından çıkarmadan temizlik yapılabilir. Bu hareket, lekelerin ve çatınızdaki kir ve döküntülerin birikmesini önlemeye oldukça yardımcı olacaktır. Kumaşın ilk günkü gibi görünmesini sağlamak için, gevşek ve uygun parçacıkları temizlemek için yumuşak kıllı bir fırça kullanın, hortumu sıkın ve ılık suda yumuşak, doğal bir sabunla temizleyin.
    Pergola Kumaşını iyice duruladığınızdan ve geri çekmeden önce kurumaya bıraktığınızdan emin olun. Sert deterjanlar kullanmaktan kaçının ve yüzeyde biriken su birikintilerini hemen tahliye edin.
  • Otomatik Pergola – Bu ürün, genellikle bakım gerektirmeyecek şekilde üretilmiştir. Ancak, dış mekan sezonunun başında çerçeveyi hortumla yıkayın ve yumuşak bir bezle silerek temizleyin. Mekaniği oluşturan hareketli parçalar, sorunsuz çalışmasını sağlamak için her yıl kuru bir silikon sprey ile yağlanmalıdır.
  • Otomatik Tentenizi Çalıştırma – Tentenizi kullanmaya başlamadan önce tüm çalıştırma talimatlarını okuyun. Kumaş tenteyi istediğiniz gibi uzatmak ve geri çekmek için krank kolunu kullanarak dişliyi dikkatlice çevirtin. Otomatik Tente kullanımda değilken krank kolu çıkarılabilir.
    Motoru aşırı ısıtmadığınızdan emin olun. Motorun içinde çok fazla ısı üreten birçok küçük dişli bulunur. Isı, küçük bir silindir tüpünde konsantre olduğu ve kumaş rulosu tarafından yalıtıldığı için çok yavaş dağılır. Otomatik Tenteyi bir veya iki kez sorunsuz biçimde açıp kapatabilirsiniz, ancak daha sonra dahili ısı sensörleri motor soğuyana kadar daha fazla kullanımı önleyecektir. Bu, 30 dakika veya daha fazla sürebilir. Son olarak, mekanı veya ev sahiplerini kötü hava koşullarından korumak için açılır kapanır bir tenteyi açık konumda bırakılarak kullanılmamalıdır. Bölgenizde şiddetli rüzgar, dolu, yağmur veya kar varsa, pergola tentenizi hemen geri çekin. Bu aşırı koşullara dayanacak şekilde tasarlanmamıştır.
  • Cıvataları ve Vidaları Sıkın – Otomatik Pergola ürününüz tekrar tekrar kullanılacağından, montaj cıvatalarının ve vidalarının zamanla gevşemediğinden emin olun. Bu parçalarla ilgili bir sorun keşfederseniz ve bunları kendi başınıza nasıl sıkacağınızdan emin değilseniz, Windowsan teknik ekibimiz ile bir bakım ayarlaması planlamak iyi bir fikirdir.
  • Kışlık Depolama – Otomatik Tente kumaşınızın ömrünü uzatmak istiyorsanız doğru şekilde saklamaya özen gösterin. Malzemeyi toz haline getirmek ve temizlemek için zaman ayırın ve küf ve küf oluşumunu teşvik etmemek için yalnızca tamamen kuru olduğunda sarın. Tenteniz duvara kalıcı kurulum için tasarlanmıştır, kışın indirmenize gerek yoktur. Çerçeve paslanmayacak ve orijinal boya yüzeyini çok uzun süre koruyacaktır. Tüm ayrıntılar için Windowsan mimarları ile irtibata geçebilirsiniz.