Otomatik Tente Faydalı Bilgiler

Otomatik Tente Faydalı Bilgiler

Günümüzde sıklıkla mekanların tercih ettiği ve konutlarda ise balkonlarda kullanımı yaygın olan Pergola Tente, deri, Pvc, dokuma bezi vb. malzemelerden imal edilerek birbirlerine tutturulan, taşınabilir üst kapamaya yarayan barınak.
Modern türleri ise çadırlar gibi bir hayli lüks olabilmekle birlikte çoğu durumda en ucuz konaklama biçimi. Ekseriyetle güneşten korunmak için bir yerin üzerine gerilen bez, naylon vb.nden yapılmış örtüye tente denilmektedir.
ışıklı pergolalar güneşi ve yağmuru engeller

Tente Çeşitleri

Sabit tente :
Seçilen mekanın üzerini kaplayacak şekilde sabitlenen açılıp kapanma özelliği olmayan tentelerdir. Kafe gibi açık mekânlarda tercih edilir.
Katlanır kollu tenteler:
İstenilen ölçülerde yapılabilen; balkon, teras ve bahçeler için uygun olan tentelerdir.
Spotlu Tente :
Tente sistemine spot yerleştirilen çeşittir. Bahçede aydınlanmayı da sağlar.
Eğim ayarlı tenteler :
Eğimini istediğiniz şekilde ayarlayabileceğiniz bir mekanizmaya sahip olan tentelerdir. Çevirme koluyla, tenteye güneşe göre istediğiniz eğimi verebilirsiniz.
Körüklü tenteler :
Körüğü sayesinde yandan gelen güneşi de engelleyebilir ve istenildiği gibi ayarlanabilir.
Tek taraflı tente :
İki profilin üzerine monte edilip tek taraflı açılan tentelerdir
Çift taraflı tente :
Ayak sistemi üzerine yapılan, iki tarafa da açılabilen tente çeşididir. Tekerlekli Ayak sistemiyle taşınabilen modelleri de uygulanabilir.
Manuel tenteler:
Açılıp kapanabilen tüm tente çeşitlerinde elle açılan sisteme sahip olanlardır.
Motorlu tenteler:
Açılıp kapanabilen tente çeşitlerinde Elektrik ile çalışan otomatik tente çeşitleridir.
Motorlu Otomatik Tente seçerken, tentelerin yapısından sonra dikkat edeceğiniz en önemli unsur tentenin hareketini sağlayan pistonların kaliteli üretilmiş olmasıdır. Makasları pistonlu tenteler daha uzun ömürlü olur ve sessizlik açısından tercih edilir.
Sensörlu tente tercih ederseniz olası iklim değişikliklerinde örneğin yağmurdan, güneşten ve rüzgardan tentenizin zarar görmesini otomatik çalışma sistemi ile engellersiniz. Bu sayede hem ekonomik hem de konforluu bir kullanım sağlanmış olmaktadır. Sensörler ayni zamanda tentenin altındaki mobilyaların korunmasına yardımcı olacağından oldukça önemlidir.
Tenteyi kullanacağınız yeri güneşin geliş açısına göre ayarlayın. Bu sayede en yüksek faydayı sağlamakla beraber, güneşi tam karşıdan alan mekanlarda, tentenin ön kısmından çıkan güneşlikler kullanmalısınız.
tentenin kumaşı ile keserek sağlıklı koruma gerçekleştirilir. Bu yaşam konforu açısından en önemli faktörlerdendir.
Otomatik Tente için en iyi kumaş; olumsuz hava şartlarından etkilenmemekle birlikte, su geçirmeyen ve solmayan kumaşlardır.

Tente iskeletinde kullanılan malzeme paslanmaz çelikten yapılmalıdır.

otomatik tente

Pergola Nedir?

Pergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden dilimize geçmiş olmakla, İtalyancada “pergola” yani gölgelik anlamına gelen bir kelimedir. Tarihsel değişim açısından bakıldığında İtalyanca vasıtasıyla tüm Dünya dillerinde neredeyse aynı ifadeyi içeren evrensel bir nevi marka adı ile anılacak şekilde bir kelime haline gelmiştir.
Pergola tente sistemleri sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar estetik ve şık şekilde kapatılabilmektedir.
Pergola tente sistemleri güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi ve mekanlardaki eşyaları yağmurdan koruyacaktır.
Dilerseniz pergola tente sisteminizin etrafını camla kapattırıp, tente sisteminizi açılır kapanır kış bahçesi biçiminde kullanıma dönüştürtebilirsiniz.. Bu sayede kış aylarında da pergola tentenizin altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde, verandanızda ya da balkonunuzda kışın tadını olumsuz hava koşulları ve soğuktan etkilenmeden çıkartabilirsiniz.
Otomatik tente ile katlanır cam sistemi efektif kullanılabilir

Branda Nedir?

Branda kelimesi tente kelimesi ile aynı anlamlara gelmese de aynıymış gibi değerlendirilir. Branda sıklıkla kış hava şartlarında korunmak amacı ile akrilik ve polyester kumaş ile oluşturulan ürünlere verilen bir isimdir. Üzerine baskı ve desen yapılabilmektedir.
Branda bezi nedir:
Çadır bezi de denilen bu kalın pamuklu kumaş, tente, çadır, yelken ve kayış yapımında kullanılan sağlam ve ağır gramajlı bir kumaştır. Sıklıkla bez ayağı örgüde, çok katlı kalın numara ipliklerden dokunur. Çözgüde genellikle 6 kat 14 – 20 Ne iplik kullanılır.
Otomatik Tente Nedir ve Hangi Çeşitleri Yapılmaktadır?
Otomatik Tente Nedir ve Hangi Çeşitleri Yapılmaktadır?
Branda neye yarar :
Branda gölgesinde huzur içerisinde oturabileceğiniz hızlı yapı. Branda su geçirmez kumaş cinsi, güneş ve ışığa karşı her mevsim sizi korumak için hızlı kapalı alanlar yaratmaya yarar. Havuz, Bahçe, Kafe gibi mekanlarda ve açık alanlardan faydalanmaya yarar.