Kış Bahçesi Tasarımı

Kış Bahçesi Tasarımı

Her mevsimin kendine özgü bir cazibesi vardır. Doğanın tüm yıl boyunca bolluğunu ve rengini yayma yolu çok çeşitli olarak biraz sevgi ve özenle.

Kış Bahçesi Modelleri

Hava sıcaklıkları artık nerede olduğunuza bağlı olarak ılımandan soğuğa kadar değişiyor ancak biraz çaba ve sebatla terasınızda, balkonunuzda veya hatta pencere eşiğinizde kendi küçük büyüleyici kış bahçesi sahibi olabilirsiniz !

Eğer kendinizi henüz hazır değil ya da tembel hissediyorsanız ya da fazla çaba sarf etmek istemiyorsanız, kış bahçesi bitkilerine nasıl bakılacağına dair talimatlar içeren bir fidanlıktan bilgi alın. Su ve çapa için alet ve gereçlerin yanı sıra onları sağlıklı tutmak için gübre ve takviyeleri almayı unutmayın.

Kış bahçesi Hazırlıkları

Kış bahçelerini ( neredeyse ) sıfırdan yapılandırma isteyenler, balkon bahçenizde merkez sahneye çıkabilecek bitkiler hakkında bilgi edinmek için; Lütfen okumaya devam edin….

Ocak ayından mart ayına veya nisan ayına kadar çiçek açmaya başladıklarında. Uygun büyüklükte fidanlar veya saplarla başlamak önemlidir. Çok küçük ve çok büyük değil. Ekici boyutunuza bağlı olarak yeterli sayıda bitki kullanın. Yeşil ve sağlıklı kalmak için mümkün olduğunca fazla güneş ışığı alacağı yere yerleştirin. Saksılarınızı kışın dikkatlice sulayın. Sulamadan önce toprağın nasıl göründüğünü kontrol edin. Bazen ihtiyaç duyulabilecek tek şey, yaprakların bir sprey şişesinden buğulanmasıdır. Daha küçük bitkiler aşırı veya yetersiz sulamaya karşı daha hassastır. Bitkileri düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun, çünkü çabuk kuruyabilir.

Drenajı iyileştirmek için kapları saksı ayaklarını veya tuğlalar üzerinde yerden kaldırın. Ya da onları daha sık hareket ettirin.
Artık kış bitkilerimiz için hazırlık ve bakım tekniklerini anladığımıza göre, bahçemiz için istediğimiz çiçekleri seçmenin zamanı geldi.

Kış bahçesini büyütmek için en yaygın ve en kolay olanlardan bazıları kadife çiçeği, ebegümeci, gül, begonvil, ayçiçeği içerir.
Bunlar, konumdan bağımsız olarak, tüm yıl boyunca biraz sevgi ve özenle gelişirler.

Kış Bahçesi Bitkileri

Petunya
Bu tohumlar sıcaklıklar serin olduğunda ekilebilir. Bu bitkiler 6 inç ila 4 feet arasında büyür ve sepetleri ve ekicileri asmak için mükemmeldir. Tohumları ekmeden önce saksı karışımını hazırlayın, sulayın ve tencerenin boşalmasına izin verin. Tohumları iyi drene edilmiş toprağa serpin.. Filiz ışık gibi toprak ile onları karşılamak değil. Petunyalar düşük yetiştiriciler olduğu için küçük kaplar kullanabilirsiniz. Hafif kumlu toprak idealdir.

Cineraria
Cineraria kısmi veya tam gölgede yetiştirilmeli ve yüksek kompost içeriğine sahip hafif asidik, zengin, iyi drene edilmiş toprağa ekilmelidir. Toprağı eşit nemli tutmak için düzenli olarak sulayın, ancak fazla sulamayın.

Kadife çiçeği
Marigold çiçek büyümek kolay. Fidanlıktan marigold fidanları alın. Mala ile küçük bir delik kazın ve fideyi kabın içine yerleştirin. Köklerin etrafına hafifçe saksı toprağı ekleyin Marigoldlarınızı her gün en az altı ila sekiz saat güneş ışığına yerleştirin. Her türlü iyi drene edilmiş toprağı kullanın. Ara sıra sulamaya ihtiyaç vardır.

Kasımpatı
Krizantemler kolayca yetiştirilebilir ve kökleri, kesimleri ve tohumları bölerek çoğalırlar. Güneşli, düşük yağışlı alanlar bunları yetiştirmek için mükemmeldir. İyi drene toprak, krizantemler için en iyi toprak türüdür. Bazen toprağa kompost eklemek de gereklidir. Krizantemlere yeterli sulama sağlamak önemlidir, böylece kökler gübre ve besinleri eşit şekilde emer.

Zeminde, yukarıdan sarkan veya duvarlarla hizalanmış, sıra dışı ekicilerle yenilikçi köşeler ve mini manzaralar yaratın. Stil dokunuşu eklemek için bahçe aksesuarlarını ve dekoru kullanın.
Öyleyse başla o zaman. Kendi bahçenizi büyütmek terapötik olabilir ve size büyük bir memnuniyet duygusu getirebilir.