Kış Bahçesi Sistemleri Uygulama Esasları

Kış Bahçesi Sistemleri Uygulama Esasları

Kış bahçeleri, kullanıcıların doğa ve çevredeki peyzaj ile doğrudan temasını sağlayan bir yapıdır. Bu tipin konstrüksiyonu, odanın mükemmel bir şekilde aydınlatılmasını ve iç mekanın optimum atmosferini sağlayan üstten gelen ışıkla yaşam alanına yeni bir kalite kazandırmayı amaçlamaktadır. Geleneksel bir kış bahçesi, ilkbahar ve yaz mevsiminde kullanılan ve kullanıcılarının doğanın ortasında dinlenmelerini sağlayan, ısıtılmayan bir kış bahçesidir. Windowsan olarak hedefimiz tüm yıl boyunca yaşam alanı olarak kullanılabilecek bir sistem tasarlamaktır.

Sistemin ana fikri, ısı yalıtımlı alüminyum profillere dayalı bağımsız, entegre bir çatı konstrüksiyonu kurma imkanı verir. Bir alüminyum ve cam çatı, bir saçak kirişi ve duvara monte kirişin sürekli profilleri ile desteklenen, ters çevrilmiş bir “T” harfinin karakteristik şekline sahip kirişler ve aşıklardan oluşur. Her şey dikey profillerine dayanıyor. Bu tür bir tasarım, dikey duvarlarda oluşturulan boşlukların bağımsız kapı ve pencerelerle doldurulabileceği bir kış bahçesinin iskelet yapısının oluşturulmasını sağlar. Bu tasarım aynı zamanda çatının en karmaşık geometrisini bile şekillendirmeyi mümkün kılar.

Saçak kirişi ve duvara monte kiriş, çatının temel yapı profillerini oluşturur. Çatı konstrüksiyonunun dayandığı derzler olarak tasarlanmıştır.
Belirlenmiş ölçülerdeki eğim aralığında çatı düzleminin serbest dönüşü mümkündür.

Kış bahçesi tasarımlarımızda genellikle içeride, kirişler ve aşıklar, 60 mm genişliğinde kirişlerle bölünmüş, cam panellerin düzlemi ile entegre düz bir yüzey oluşturur. Görsel etki ve dayanıklılık, kirişler, aşıklar ve cam çıtalarının karakteristik dış şekli sayesinde çatının dışında elde edilir.

Windowsan kış bahçesi sistemi, profillerin ısı yalıtımı, su geçirmezlik ve hava sızması açısından en yüksek gereksinimleri karşılar ve uygun havalandırma cihazlarının uygulanması koşuluyla hava koşullarından bağımsız olarak uygun havalandırmayı tercih eder.

Uygun genişlikte polyamid kayışlardan yapılmış ısı yalıtımı uygulaması ve profil kesitindeki konumları sayesinde en yüksek parametrelere ulaşılmıştır. Bu konum, alüminyum profillerin iç yüzeylerinde yüksek sıcaklıklar sağlayan tüm çatı için kesintisiz yalıtım kayışını garanti eder. Özel bir PVC profilinin eklenmesiyle, aynı zamanda cam profilinin genişliğini kısıtlamadan sabitlemek için kullanılan, duvar ve çatı arasındaki sınırda bir cam ünitesinin köşe alanında da yüksek yalıtım performansı elde edilmiştir. cam paneller. HPVC profili ayrıca, özellikle küçük eğimli çatılarda önemli olan, dış camın dışarı çıktığı bir cam ünitesinin kolay kurulumunu sağlar.

kış bahçesi

Yağmur suyunun çatıdan etkin bir şekilde tahliye edilmesini ve çatının uygun şekilde havalandırılmasını sağlamak için, mertek ve aşık profillerinin yanı sıra saçak kirişi ve duvara monte kirişin döner profillerini birbirine bağlayan bir kaskad sistem getirildi, bu da ayrıca montajı ve montajı kolaylaştıran bir duvar kirişi. kirişlerin basit atölye çalışmasını sağlar.

Saçak kiriş profili, oda içindeki cam ünitelerinde buhar yoğuşmasını önlemek için entegre bir iç oluk ile donatılmıştır.

Aynı zamanda soğuk dış havanın profillerin iç yüzeyleri ile temasını engelleyen sürekli membran uygulaması sayesinde tam su ve rüzgar sızdırmazlığı sağlanmıştır.

Windowsan kış bahçesi sisteminde, dış oluk profili saçak kirişine bağımsız olarak takılır, bu da bir profilin termal bariyerli uygulamasını basitleştirir ve müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak herhangi bir oluk stilini şekillendirmeyi mümkün kılar.