Kış Bahçesi 2023 Fiyat ve Maliyetleri

Kış Bahçesi 2023 Fiyat ve Maliyetleri ile Özellikleri

Windowsan Kış bahçesi her tür mevsim boyunca canlı kalan, avantajlı bahçe kullanımını tüm günlerde keyifli bir hale getiren yapılanmadır. Bilhassa Avrupa mimarisinde son yıllarda kendisini sıklıkla yaygınlık arz eden kış bahçeleri, gün geçtikçe ülkemizde de sıklıkla tercih edilir hale gelmektedir. Kış bahçesi imaltında balkon, teras, bahçe gibi yaşam alanlarının çevresinin modern bir biçimde çatı ve cam sistemleriyle kapatılarak; dışarının ısı ve yağışların olumsuz etkilerinden korunaklı, kendi sıcaklık koşullarına haiz bir yaşam alanı meydana getirme prensibi vardır.
Kış bahçesi yapımı projelendirmeden üretim ve montaj sürecinde öncelikle uygulamanın yapılacağı alanın ölçüleri alınarak hesaplamalar gerçekleştirilir. Müşterinin talebi doğrultusunda tavan tipi, çevre kapanması için tercih edilecek cam sistemleri, özel olarak imal edilen gölgeleme unsurları gibi özel detaylar proje hesaplamaları neticesinde teknik çizimleri özenle yapılarak imalata uygun hale getirilir. Bu aşamada seçilecek tavan tipinin yapının genel mimarisi ve estetiğine uygun olması son derece önem kazanmaktadır. Talep edilmesi durumunda mimarlarımız üç boyutlu çizimlerle de müşterilere proje montajı sonrasındaki son halini daha somut hale getirilebilmektedir. Böylelikle montaj bittiğinde müşterimizin akıllarındaki beklentilerini negatif yönde etkileyecek her türlü soru işareti ve detay ortadan kaldırılmış olur.
Kış bahçesi imalatı sürecinde öncelikle zeminin uygunluğu hesaplamalar ile değerlendirilir. Şayet beton bir zemin yoksa ilk olarak hasır demirle ihtiyaç duyulan yükseklikteki beton zemin atılarak işlemler başlanılır. Zemin hazır hale getirildikten sonra, kış bahçesi çatı kurulumundan önce, gerekli görülmesi durumunda destek olarak çelik konstrüksiyon, iskelet sistemi inşa edilir.
Seçime uygun şekilde çatı ile tavan montajı tamamlandırıldıktan sonra çevre için cam kapama sistemleri de talebe göre katlanır halde de imal edilerek hazır hale getirilir. Genel hatlarıyla kış bahçesi kurulumunun gerçekleştiği bu aşamada çatı tavan ve etraf kapama sistemlerinin ayrıca yalıtımı da yapılarak, kış bahçesi montajı tamamlanmış olur.
Bu aşamadan sonra talep edilirse gölgeleme, aydınlatma, aksesuar ve iç dizaynı gerçekleştirilen kış bahçesi, estetik görünümüyle görenleri büyülemeye hazırdır.

Kış bahçeleri Seçenekleri

Camlı Tavan, kapalı çatı şıngıl sistem ve polikarbon çatı olmak üzere 3 çeşit kış bahçesi uygulaması piyasada yaygın olarak tercih edilmektedir. Kış bahçesinin çevresel camları müşteri talebine göre ister Pvc İster ithal; yerli profiller, ister alüminyum dilerse de bizim en çok satışını yaptığımız katlanır cam şeklinde kış bahçesi olarak imalatları ve montajları gerçekleştirilebilmektedir. Pvc sürme konusunda aksesuar talep edildiği zaman istenilen malzemenin kendine has niteliğine göre talep edilen renkte ve boyutta uygulama gerçekleştirilebilmektedir.

Kış bahçeleri ve sıklıkla kullanılan kapama sistemlerinin meydana getirilen iskeletleri demir profilden fırın boyalı ya da  ahşap boyalı olabilir. Fermuarlı veya ithal paslanmaz malzemeler de tercih edilebilir.
Yine kış bahçelerine geri dönülecek olunur ise; genel hatlarıyla, imalatı yapılan kış bahçesi 2023 yılı modellerinde hem pvc hem de alüminyum modellerde neredeyse sayısız renk seçeneği tercih edilebilmektedir. Bilhassa alüminyum kış bahçesi sistemlerinde özel boyama yapıldığı yüzünden yüzlerce renkte kış bahçesi modeli çıkmaktadır.

Kış bahçeleri iş alımı sonrasında projelendirilerek yaklaşık 15 gün içerisinde montajı tamamlanmış olarak kullanıma hazır halde teslim edilebilmektedir.
Kış bahçesi fiyatları olarak değişkenlik gösterecek tercihler arasında cam tavan kapalı çatı, açılır tavan kış bahçesi gibi tercihlere göre fiyat konusunda aralarında farklılık gösteren kış bahçesi mekan kapatma modelleridir.
Windowsan Ana profilleri imal edilen çelik malzemeden haiz kış bahçesi alüminyum cephe kapama profilleri, güneş kontrol özellikli çatı camları , yan bölgeleri için çevresel doğramaları müşterinin isteklerine göre dilerse pvc pencere, dilerse alüminyum pencere ha keza katlanır cam şeklinde de imal edilebilmektedir..