Katlanır Cam Balkon 2023 M2 Fiyatları

Katlanır Cam Balkon

Neden cam balkon? Binalardaki balkon, teras ve kış bahçesi gibi alanların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için kapatılması gerekiyordu.
Bu aşamada alüminyum ve pvc doğrama gibi seçenekler kullanılmıştır. Bu çözümler alanın mevcut durumunu değiştirerek konforlu bir yaşam alanı haline getirirken görüş alanının kısıtlanmasına ve yapının estetik görünümünün değişmesine neden olur. Günümüzde cam balkon sistemlerinin gelişmesi ve kullanım alanlarının artması bu sistemlere alternatif çözümler üretmiştir. Ancak cam balkon sistemlerinin asıl amacı ortamı dış etkenlerden korumak olsa da doğrama sistemlerinin sağladığı imkanları tam olarak sağlayamamaktadır. Windowsan markası olarak, bu faktörleri göz önünde bulundurarak sistemlerin tasarım detaylarında değişiklikler yaparak minimum profil detayı ile maksimum panoramik görüntü sağlayacak sistemler tasarladık. Windowsan hareketli sistemler; Sürme sistem, katlanır cam balkon ve otomatik dikey cam sistem (giyotin) serisinden oluşmaktadır.

katlanır cam balkon

 

Katlanır Cam Balkon Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Cam balkon sistemlerinin fiyatlandırılması genel olarak sistem veya balkon genişliği ve yüksekliği çarpılarak bulunan m² (metrekare) hesabı yapılarak yapılır. Sistemlerin maliyet unsuru olan alüminyum, cam ve aksesuarların miktarının statik hesaplarla hesaplanması mümkün olmadığından m² üzerinden fiyatlandırma yapmak yanlış olur.

Özellikle balkonları evin bir parçası haline getiren katlanır cam balkon sistemleri uygulandığı alanın şeklini alarak kolay kullanım ve konforlu temizlik imkanı sunar. Cam sistemleri arasında en yüksek yalıtım, minimum yağmur ve rüzgar geçirgenliği sayesinde balkon, kış bahçesi, teras gibi alanlarda tercih edilmektedir.

Sıcak bölgelerde evlerin serinliğini korumak son derece önemlidir. Cam balkonda bulunan ısıcam pencereler sıcak ve soğuk havayı aynı şekilde koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Sıcak bölgelerde yaşayanlar genellikle ısıcamlı cam balkon sistemlerini tercih etmektedir.

Yazın evin serin kalması için yalıtıma ihtiyaç vardır. Klimalı evlerde klimadan gelen soğuk hava ısıcam balkon sistemlerinde daha çok evlerin içine akar. Bazı balkon ve teras alanlarında direkt olarak klima kullanımı söz konusu olabilir.

Isıcam özelliğine sahip cam ile tasarlanmış bir balkon istiyorsanız hem sıcak hem de soğuk havayı koruyabilirsiniz. Son yıllarda daha fazla rağbet görmeye başlayan bu cam balkonları doğru firmalara yaptırırsanız yalıtım konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Günümüzde evlerde ya da işyerlerinde son dönemde oldukça sıklıkla montajı yapılan cam balkon sistemleri, sunduğu avantajların yanında mevcut yapının değerini de olumlu yönde artırmasıyla biliniyor. Cam balkon sistemleri, katlanır panelleri ile kısa sürede kapalı alan oluşturulmasını ve kapalı alanın kısa sürede açılmasını sağlar.

Balkon gibi yaşam alanlarının dışarıya açılan kısımlarında kullanılmasının yanı sıra yapı içerilerinde de ofis bölme amacıyla da son dönemde sıklıkla tercih edilmektedir. Isı ve ses yalıtımını destekleyen uygulama için montaj talebinde bulunmanın yanı sıra dilerseniz ürünü demonte olarak da satın alabilirsiniz. Demonte cam balkon sistemi için sadece ölçüleri vermeniz yeterlidir. Balkonunuza uygun tasarımın tamamı demonte olarak hazırlanır ve adresinize teslim edilir. Uygulama için gerekli olan tüm malzemeler ile adresinize ulaşacak ürünü kolayca monte edebilirsiniz.

Demonte Cam Balkon Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Demonte olma özelliğine sahip olan cam balkon sistemleri ile istediğiniz görselliği elde ederken aynı zamanda sistemin sunduğu tüm avantajları elde etmeniz mümkündür. Kolaylıkla kapalı alan oluşturulmasını sağlayan uygulama, aynı zamanda ses ve ısı yalıtımına sahip olmanıza da destek oluyor.

Evlerin balkonları dışardaki dünyaya açılan önemli alanlardır. Evlerin balkonlarının kapatılması ve istendiği zamanda açılması işlemlerinde katlanır cam balkon sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Katlanabilme esnekliğine sahip olan özel kanatlara haiz olan bu tarz balkon sistemi oldukça kolaylıkla açılması ve kısa sürede de geri yerine kapatılabilmesi nedeni ile de avantajları açısından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra katlanır cam balkon sistemleri güvenli bir alanın yaratılmasını sağlamaktadır. Yaşam alanlarında insalarla birlikte yaşayan Evcil hayvanların ve çocukların olumlu bir biçimde korunmasına da faydalı bir biçimde destek olan cam balkon sistemleri aynı zamanda olası bir hırsızlığa karşı da etkili biçimde koruma ile fayda sağlamaktadır.

Cam balkon sistemleri içeriye açılan kanatlara sahiptir. Bunun yanı sıra dilerseniz renkli cam uygulamasına da yer verebilirsiniz. Kış aylarında da balkonunuzda keyifli zaman geçirmek için sizde hemen katalı cam balkon uygulamasını yaptırabilirsiniz.

Katlanır Cam Balkon Temizliği Kolay mı?

Evlerin balkonları yaşam alanları açısından pek önemli olan kısımlardır. Yaşam alanının dışarıya açılan oldukça önemli bir kısmı olan cam balkon sistemlerinin hareketi ile topralanabilen kanatları içeriye doğru açılmaktadır. Kanatların içeriye açılması sayesinde sistemin bakımı ve temizlenmesi de seon derece kolaylıkla yapılabilmektedir.
Sizde cam balkon uygulamasını projeden montaja Windowsan güvencesi ile eviniz ya da iş yeriniz için pek ala tercih edebilirsiniz.
Ofis, dükkan, kafe, restoran ve daha birçok alanda da kullanıma uygun olan cam balkon sistemlerine hemen sahip olabilirsiniz.